xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Mutlu Bir Evlilik İçin 34 Püf Noktası

2 2.168

Her insan zaman içinde değişir ve uzun süreli bir ilişkinin içinde olduğunda bu değişimden iki taraf da olumlu ya da olumsuz anlamda etkilenebilir. Söz konusu mutlu bir evlilik olduğunda en başarılı terapistlerden dergi ve kitaplara kadar her kaynakta birlikteliklerde zaman içinde ortaya çıkan ve zıtlaşmalara yol açabilen bu farklılıkların nasıl giderilebileceğine dair yüzlerce fikir bulabilirsiniz. Peki, evliliklerini uzun yıllardır mutlu ve huzurlu biçimde sürdüren çiftlerin kendileri mutlu bir evliliğin sırları hakkında neler düşünüyorlar?

1. Birbirinizle her şeyi, en önemlisi de duygularınızı paylaşın. Tam olarak nasıl hissettiğinizi bilmeyen birinin sizi anlamasına, hak vermesine ya da sizinle verimli bir tartışma yürütebilmesine imkan yoktur.

2. Ne kadar zor bir dönemden geçiyor olursanız olun, hayattaki her zorluk gibi bunun da atlatılacağını ve aklınızda sadece sıkıntılı zamanlarda birbirinize karşı nasıl davrandığınızın kalacağını unutmayın.

3. İlgi ilgiyi doğurur. Birbirinize sık sık dokunun, sabah evden çıkmadan ve gece yatmadan önce öpüşün, ya da size her ne iyi geliyorsa onu yapın, ama mutlaka yapın. Bu tarz küçük alışkanlıklar göze her zaman önemli görünmese de onların yokluğu, özellikle başka problemler de söz konusuysa, aranızdaki bağı zedeleyecektir.

4. Çocuklar insanı kimi zaman haddinden fazla zorlayabilirler, ama onlar da bir gün büyüyecek ve sizin ilginize daha az ihtiyaç duyacaklar. Çocuklarınız yetişkinliğe adım atıp hayata karıştıklarında size yaşattıkları zorlukları dahi özleyeceksiniz.

5. Küçük şeyleri kafanıza takmaktansa uzun vadeli düşünün. O gün bulaşıkları yerleştirmeyi kimin unuttuğunu birkaç yıl sonra gerçekten de hatırlayacak mısınız? İlişkinizdeki huzurun pek çok şeyden daha önemli olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın.

mutlu evliliğin sırları

6. Fırsatınız oldukça dolabı eşinizin sevdiği yiyeceklerle doldurun. Kalbe giden yol kimi zaman gerçekten de mideden geçer.

7. Kendinize, birey olarak yapmayı sevdiğiniz, sizi mutlu ve zinde hissettiren şeylere mutlaka zaman ayırın. Mutlu bir evlilik ancak ona dahil olan iki kişi de bireysel olarak mutlu ve güçlü hissettiğinde gerçekleşebilir.

8. Eşiniz canınızı sıktığında onu sessizliğinizle cezalandırmayın. Aklınıza takılan konuları mümkün olan en kısa zamanda sakin biçimde konuşun. Duygularınızın içinizde büyümelerine izin verirseniz mutlaka bir noktada patlarsınız.

9. Sizi rahatsız eden şeylerin üzerinde fazlaca durup beyninizi kemirmelerine izin vermeyin.

10. Mutlu bir evliliğin sırları her çift için farklı olabilir ya da farklı biçimlerde işe yarayabilir. İlk denemede pes etmeyin ve ilişkinize olan güveninizi kaybetmeyin.

11. Taviz vermekten korkmayın. “Taviz” kulağa kötü bir kelime gibi gelebilir ve size ideallerinizden vazgeçiyormuşsunuz gibi hissettirebilir, ancak aslında hemen her konuda olduğu gibi ilişkinizin iyiliği için bazı isteklerinizden fedakarlık etmek de bir denge meselesidir. Bir şeyi ne kadar istediğinizi 1 ile 10 arasında derecelendirin ve ardından aynı şeyi eşiniz için de yapın. Örneğin dışarıda yemek yemenin notu sizin için 5’se, ancak o akşamı evde geçirmek eşiniz için 9 ölçüsünde önemliyse dışarı çıkmayı başka bir güne erteleyebilirsiniz. Önemli olan bu tarz fedakarlıkların iki kişi tarafından da, eşit ve adil biçimde yapılmasıdır.

mutlu bir ilişkinin sırları

12. Birbirinizi asla “cepte” görmeyin ve bunun rehavetine kapılmayın. Mutlu bir evlilik sürdürmek için birbirinize her zaman ilgi ve özen göstermelisiniz.

13. Spontane olun. Son dakikada planlanan bir tatil ya da ortada özel bir gün ya da durum yokken alınan küçük bir hediye ilişkinize renk ve heyecan katacaktır.

14. Eşinize iyi davranın. Bunu yapmak bazen söylemekten daha zor olabilir, ancak sinirlerinize hakim olmakta zorlandığınız zamanlarda eşinizi dünyadaki herkesten daha çok sevdiğinizi ve onunla evlenmeyi özgür iradenizle seçtiğinizi hatırlayın. Mutsuzluğunuzun acısını karşı taraftan incitici bir tavır takınarak çıkarmak hiçbir zaman ve hiçbir durumda işe yaramaz.

15. Sabırlı olun. Yazımızın başında da belirttiğimizi gibi başarılı bir evlilik için hem sizin, hem de eşinizin zaman içinde meydana gelen değişimlere karşı anlayışlı olmanız gerekir. Eşinizin sizin bugün vardığınız bir kararı sindirmek için zamana ihtiyacı varsa ona bu zamanı tanıyın.

16. İyi bir şeyler olduğunda, bunlar ne kadar küçük olurlarsa olsunlar, mutlaka kutlama yapın.

17. Birlikte yapacak yeni şeyler bulun. İkinizin de ilgisini çeken bir kurs ya da aktiviteye katılmak ya da günlük rutinlerinizin dışına çıkıp biraz çılgınlaşmak hem ilişkinize canlılık getirecek, hem de aranızdaki bağı kuvvetlendirecektir.

mutlu bir evlilik için püf noktaları

18. Eşinize ne istediğinizi açıkça söyleyin, Hiç kimse beyin okuyamaz. Bu nedenle kendinizi biraz ihmal edilmiş hissediyor ve eşinizin bir gününü tamamen size ayırmasına ihtiyaç duyuyorsanız bunu ona açık yüreklilikle anlatmalısınız.

19. Baş başa zaman geçirin. Özellikle küçük yaşta çocuklarınız varsa zaman zaman ilişkinizin temelinde eşinizle aranızdaki aşkın yer aldığını unutabilirsiniz. Fazla zamanınız, enerjiniz ya da paranız yoksa bile haftanın birkaç günü akşamları baş başa çıkacağınız yürüyüşler ilişkinizde büyük fark yaratabilir.

20. Haftalık, aylık ya da yıllık bütçelerinizi birlikte hazırlayın. Bu hayalleriniz ve planlarınız hakkında konuşup onları gerçekleştirme yolları bulmanın müthiş bir yoludur.

21. Birbirinizi özel notlar, küçük hediyeler, en sevilen yemekler ya da sürpriz tatiller gibi sürprizlerle tıpkı henüz flört ederken yaptığınız gibi şımartın. Bu tarz jestler karşınızdaki kişinin ona hala aşık olduğunuzu hissetmesini sağlar.

22. Eşiniz sizin için güzel bir şey yaptığında hislerinizi ona mutlaka sözlü olarak aktarın. Yıllarca süren birlikteliğin ardından onun neler hissettiğinizi zaten bildiğini düşünebilirsiniz, ancak yine de bunları sizden duymak onu her zaman mutlu edecektir.

23. Eşinize her zaman destek olmak mutlu bir evliliğin sırları arasında belki de en önemlisidir. Her durumda ona ne kadar güvendiğinizi ve eğer inanırsa isteklerini gerçekleştirebileceğini dile getirin.

24. Eşinizi yargılamadan önce kendinizi onun yerine koyun. Bu şekilde kendinizi sevdiğiniz insanı yaralayacak düşüncesizce suçlamalar yapmaktan alıkoymuş olursunuz.

25. Her şeyi ciddiye almayın ve birbirinizi her fırsatta güldürün.

mutlu bir evliliğin sırları

26. İletişim iyi bir ilişki için olmazsa olmazdır. İlişkinizde sallantılar yaşadığınız dönemlerde sorunlarınızı atlattığınıza birbirinize daha da bağlanmış olacağınızı düşünün. Eğer sürekli aynı konularda tartışıyorsanız oturup neyin yanlış gittiğine iyiden iyiye kafa yorun.

27. Ortak arkadaşlarınızın yanı sıra mutlaka bireysel olarak vakit geçirmekten hoşlandığınız ayrı ve bekar arkadaşlarınız da olmalı.

28. Zaman ve para konusunda takıntılı değil esnek olmaya çalışın. Unutmayın ki bir gün sizin için ikisinin de hiçbir önemi kalmayacak.

29. Kendi mutluluğunuzun sorumluluğunu alın. Eğer özgür bir birey olarak kendinizi mutlu edemiyorsanız çok büyük ihtimalle bunun acısını eşinizden çıkarır ya da onun sizi mutlu etmesini bekler durursunuz. Kişisel sorunlarınızı çözmekte size sizden daha iyi kimse yardım edemez.

evlilikte mutluluk

30. Eşinize güvenin ve güvenilir bir hayat arkadaşı olun.

31. Eşinize aşık olma nedeninizi – espri anlayışı, özgüveni, idealleri… – kendinize her zaman, her şey yolundayken dahi, hatırlatın.

32. Eşinize onu ne kadar sevdiğinizi ve o gün ne kadar güzel/yakışıklı göründüğünü her fırsatta söylemeyi ihmal etmeyin.

33. Elinizdekilerin kıymetini bilin ve evliliğin de hemen her şey gibi zaman zaman kırılganlaşıp fazladan ilgi ve çabaya ihtiyaç duyabileceğini unutmayın.

34. İçinde bulunduğunuz anın tadına varın. İlişkiniz ilerledikçe maddi konular, çocuklar ve daha pek çok şey onu giderek daha karmaşık bir hale getirebilir. Ancak evliliğinizin hangi aşamasında olursa olun kendinizi sorunlar yerine o an sahip olduğunuz ve o ana özel güzelliklere odaklanmaya zorlayın.

2 Yorumlar
  1. derya soygül

    Güzel öneriler. Evlendik bitti diye düsünmeyip o iliskiyi canli tutmaya çalismali iki taraf da. Çogu insan o zahmete girmek istemiyor.

    1. Hilal Uslu

      Doğru. Emek ve gayret olmadan yürümez, en azından doğru dürüst yürümez. Ama çok yönlü ve tartışmalı konular aslında. Etrafımda isminden başka hiçbir şeyi evlilik olmayan, dışarıdan göründüğünden çok farklı olan örnekler de var. Bazen çiftin arasındaki sevgi ve saygı o kadar bitiyor ki artık ne yaparsan yap fark etmez…gibi duruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.