xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Muz İçeren 7 Güzellik Maskesi

2 1.150

Muz, B1, B2, C ve E vitaminleri ve karoten içeren bir meyve olarak sağlığa faydalı olmasının yanında dışarıdan kullanımda cilt güzelliği üzerinde de oldukça etkilidir. Muz içeren güzellik maskeleri, bileşenlerine bağlı olarak farklı cilt yapılarına ve sorunlarına iyi gelir.

1.Kuru Ciltler İçin Muz ve Hindistan Cevizi Yağı (veya Bal)

Olgun bir muzu bir kasenin içine koyup ezin. Sonra bir parça Hindistan cevizi yağı ya da balla karıştırın. Yüzünüzü temizledikten sonra bu şekilde hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla cildinizi maskeden arındırın.

Yoğun nemlendirici özelliği olan bu maske kış aylarında kuru cilt bakımı için ideal bir alternatiftir.

2.Yaşlanma Karşıtı Muz Maskesi

Olgun muzlar ince çizgi ve kırışıklıklarla yaşlılık lekeleri üzerinde etkilidir. Aşağıdaki maske kolajen üretiminin artmasını sağlar ve erken yaşlanmayı önler.

Olgun bir muzu ezdikten sonra birer çay kaşığı portakal suyu ve yoğurt ekleyip karıştırın. Bu karışıma biraz gül suyu da ekleyebilirsiniz.

Maskeyi yüzünüze sürün. 15 – 20 dakika bekledikten sonra suyla yıkayarak çıkarın.

3.Derinlemesine Cilt Temizliği İçin Muz Maskesi

Olgun bir muz ve bir parça limon suyuyla mükemmel bir yüz temizleme maskesi hazırlayabilirsiniz. Nemlendirici etkisini arttırmak isterseniz biraz da süt ilave edin.

Karışımı hafif, dairesel hareketlerle masaj yaparak yüzünüze yedirin. Böylece gözeneklere işlemiş olan bütün kirlerden kurtulacaksınız.

4.Yağlı Ciltler İçin Muzlu Maske

Olgun bir muzu iyice ezin. Sonra limon suyu, bal ve yulaf ezmesiyle karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayın, biraz bekleyin, ardından yüzünüzü suyla yıkayarak çıkarın.

Bu maskedeki limon suyu cildin fazla yağını emer. Bal, cildinize ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Yulaf kirleri pul pul döker ve yağ salgısını kontrol eder.

5.Sivilce İzleri İçin Muz, Limon Suyu ve Bal

Yüzünüzdeki akne izlerinden kurtulmak için ezilmiş, olgun bir muzu limon suyu ve balla karıştırıp temizlenmiş cildinize uygulayın.

6.Cildi Aydınlatan Muzlu Maske

Olgun bir muzu ezip bir parça sandal ağacı tozuyla karıştırın. Nem için biraz da bal ilave edin. Karışımı temiz yüzünüze ekleyip 15 dakika bekleyin. Sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Sandal ağacı tozu cildin daha parlak, aydınlık ve net görünmesini sağlar.

7.Sivilceler İçin Muzlu Maske

Muz içeren güzellik maskeleri listemizin sonunda sivilce tedavisi için kullanabileceğiniz bir maske yer alacak.

Olgun bir muzu çeyrek çay kaşığı zerdeçalla birlikte ezin. Biraz da karbonat ekleyin. Maskenin kıvamını ayarlamak için su veya yoğurt kullanın. Bu şekilde hazırladığınız maskeyi temizlenmiş yüzünüze uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Farklı cilt tipleri için ev yapımı güzellik maskeleri

Sivilceler için 5 tarçın maskesi

2 Yorumlar
  1. Yeliz'in Keşifleri

    bu güzel öneriler için teşekkürler

    1. Hilal Uslu

      Rica ederim. Ben teşekkür ederim yorumunuz için.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.