xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Nasıl Yaptım: Arpacık Soğanlı Etli Patates

0 1.253

Haşlayıp buzdolabına koymuş olduğum kuşbaşı dana etleriyle basit bir et yemeği yapmak istiyordum. Bunun arpacık soğanlı etli patates olması hesapta yoktu aslında. İçine bir adet minicik parçalara ayrılmış kuru soğan koyacaktım. Fakat şöyle bir şey oldu: Evde soğan yoktu. Markete gittim, marketteki soğanlar bir şeye benzemiyordu. Yumuşacıktılar böyle, bu konularda seçici biri olmadığım, daha doğrusu seçmeyi beceremediğim halde benim bile hoşuma gitmedi. Ben de küçük bir file dolusu arpacık soğanı aldım, yemeği onlarla yaptım. Gayet güzel oldu bu arada, afiyetle yedim.

Ben haşlanmış etle yaptım bunu. Pişmemiş etle yaparsanız önce eti yumuşayıncaya kadar pişirmek gerekiyor, sonra diğer malzemeleri ekliyorsunuz.

Malzemeler:

Kuşbaşı dana eti

Arpacık soğanı

Patates

Domates salçası

Zeytinyağı ve tereyağı

Tuz

Tercih ettiğiniz baharatlar

Et dışındaki malzemelerin miktarını et miktarına ve zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Ben ne kadar et kullandığımı hatırlamıyorum, 350 gr. civarında olabilir. 3 tane orta boy patates ve 20 – 25 tane arpacık soğanı kullandım. Daha az da olabilir, pişmiş soğan severim ben, bu yüzden bolca kullanmayı tercih ettim. Dolu dolu 1 yemek kaşığı da domates salçası koydum.

Yapılışı:

Tencereye bir parça tereyağı ve biraz da zeytinyağı koyun.

Soğanları ekleyip yağda biraz döndürün.

Salçayı da koyup biraz daha karıştırın.

Eti ilave edin. Yine kısa bir süre karıştırın.

Son olarak küp küp doğradığınız patatesleri koyun.

Karışımı yavaş yavaş karıştırarak malzemelerin birbirleriyle iyice özdeşleşmesini sağlayın.

Biraz da sıcak su ilave edip yemeği yavaş ateşte pişmeye bırakın.

Su miktarını kendi tercihinize göre ayarlamanız lazım. Ben sulu yemeklerin çok sulu olmasından hoşlanmam, bu yüzden fazla su koymayıp, gerekirse sıcak su ilavesi yapmayı tercih ediyorum.  Yazı yazmaya veya takı yapmaya dalarak yemeği yanma noktasına getirdiğim oluyor, bu yüzden birkaç kere bol su koymayı denedim. Ama bu sefer de, fazla sulu olmasını istemediğim için su azalana kadar ocağı kapatmıyorum, gereğinden fazla pişmekten dolayı yemeğin lezzeti azalıyor.

Pişmesine yakın bir parça tuz ekleyin. İsterseniz sevdiğiniz baharatlardan da koyun.

Benim etim yumuşacık değildi ama pişmeye yaklaşmıştı, diğer malzemeler de çabuk pişen şeyler olduğundan pişmesi uzun sürmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.