xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Nasıl Yedim: Safranbolu Zariftat Lokumları

2 1.251

Yabancısı olduğum bir lezzet değildi Safranbolu Zariftat Lokumları; arkadaşım Necla aracılığıyla girdiler hayatıma. Bana bir kere getirdi bunlardan, bayıldım. Çok lezzetliydiler, hatta bence şahaneydiler. Sonra bir – iki kere de isteğim üzerine getirdi o taraflara gittiğinde. Bu seferkileri Safranbolu Eski Çarşı içindeki dükkanlarından kendim aldım.

Nasıl yedim peki; valla bayıla bayıla yedim ne yalan söyleyeyim, bitince de üzüldüm, tıpkı geçen seferlerde olduğu gibi. Kahveli lokum daha önce de hoşuma gitmişti fakat kadayıflı lokum bir başka güzeldi, yine olsa yine yerim, üstüne bir daha yerim, o derece. Hazırlattığım karışık lokum kutusunda başka çeşitler de vardı ama en çok bunları sevdim.

Kuzenim Ayfer’le birkaç günlük bir gezi planlamıştık. 3 gün Amasra’da kalıp dönüş gününde Safranbolu’da biraz zaman geçirmek; başlangıçta plan buydu. Sonra, orada da bir gün kalmaya karar verdik.

Çok da isabetli bir karar vermişiz. Safranbolu evleri gerçekten görülmeye değer. Yine gidip biraz daha fazla zaman geçirmek isterim oralarda. Dinlendiren, huzur ve keyif veren yerler. Kaldığımız yer, yani Safranbolu Asmalı Konak Otel nostaljik, bahçeli, temiz, güzel bir mekandı ve çarşıya çok yakındı. Çarşı başka bir alem; eski dükkanlarıyla, asmalı sokaklarıyla, nostaljik ve sıcak dekorlarıyla samimi, rahatlatıcı bir havası olan çok hoş bir yer.

Neyse bunlar hakkında Binkelam için de, bloglarım için de birkaç yazı yazıcam daha. Safranbolu Zariftat Lokumları konusuna döneyim ben, hastasıyım kendilerinin.

Eski Çarşıdaki tek lokumcu Zariftat değildi tabii, lokum memleketi neticede. Bir sürü lokumcu vardı ve hemen hepsinin önünde de genç kızlar, geçenleri ellerindeki tepsideki lokumlardan tatmaya ve çalıştıkları dükkana davet ediyorlardı. Fakat bu markanın lokumlarını çok beğenmiştim, başka bir şey denemeye gerek görmedim. Kuzen de bana uydu, hem kendimiz, hem de birkaç yakınımız için paketler yaptırıp çıktık.

Zariftat Lokumları ISO onaylı ve glikoz şurubu içermiyor, bunu da önemle belirmek isterim. Safranbolu’da veya başka bir yerde karşılaşırsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Kahveyle gider ve her türlü gider; öyle lezzetli ki. Tatlı, özellikle de lokum seven yakınlarınıza verilebilecek güzel bir hediye alternatifi aynı zamanda.

Safranbolu, güzel ilçe; seni bir daha görmek ve daha çok kalıp tadını çıkarmak isterim. Umarım kısmet olur.

2 Yorumlar
  1. sessiz haykırış

    İş icabı gittiğim fakat fazla gezme fırsatı bulamadığım fakat lokumlarını tattığım güzel bir yer çok güzel bir makale olmuş ellerinize sağlık

    1. Hilal Uslu

      Oraya gitmişken biraz gezmeliydiniz derim; çok rahatlatıcı, çok keyifli yerler. Teşekkür ederim bu arada.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.