xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Neden Android, Neden iOS?

0 1.990

Merhaba sevgili okurlar. Bu ilk yazımda sizlere teknoloji dünyasının dev markaları olan iPhone ve Samsung akıllı cihazları üzerinden akıllı cihazlar ve işletim sistemleri hakkında bazı aktarımlarda bulunacağım. Başlıktan da anlaşıldığı gibi yazımın ana teması neden Android, neden iOS soruları üzerinedir. Bildiğiniz gibi günümüz koşullarında haberleşme aracı olarak elimizde çok fazla seçenek var ve bu seçeneklerin hiç birinin yetenekleri hafife alınacak gibi değil. Cep telefonları hayatımıza ilk girdikleri andan itibaren gerek kullanım kolaylığı, gerekse portatif olmaları bakımından kısa zamanda vazgeçilmezlerimiz arasına girdiler. Öyle ki artık cep telefonu olmadan nasıl yaşanır diye düşünmeye kalksak bu nimetten yararlanamamış insanları düşünüp şaşkınlıkla hallerine üzülürüz. Uzun lafın kısası cep telefonlarımız hayatımızın en önemli araçlarından biri artık.

 

Sonra bir de akıllı telefon diye addedilen şu küçük yaşam ünitelerimiz girdi hayatımıza. Peki bu akıllı telefonlar neye göre seçilecek? Hangi işletim sistemi bizim için daha kullanışlı? Akıllı telefonların özelliklerini karşılaştırırken nelere dikkat etmeli? Bir akıllı cihaz alırken önceliğimiz ne olmalı? Bunlar gibi pek çok soru aklımızdan gelip geçer, normaldir.  Ben bu yazıda size işletim sistemleri ve markaların piyasadaki genel tutumları üzerine yazacağım.

Samsung firmasının son harikası Samsung Galaxy S7 sonunda görücüye çıktı. iPhone 7 de çok yakında, tahminimce Ekim ayında bekleyenleriyle kavuşacak. Bu ikili ne kadar düşman ailelerin çocukları olsalar da piyasada sürekli birinciliği paylaştılar. Akıllı telefon kullanan hedef kitleleri de kendi isimleriyle ayırdılar (Samsung ve iPhone markalarından bahsediyorum) Apple markası, Steve Jobs sağolsun(Marka üzerinde emeği çok ne de olsa) özellikle tasarım dünyası olmak üzere bir çok alanda gerek bilgisayarları gerekse telefonları ile hem ilham kaynağı, hem de bütünüyle en iyi araçların üreticisi oldu. . Samsung’a gelince; o da yıllarca piyasanın en iyi beyaz eşyalarından tutun da televizyon, telefon vb birçok elektronik aletlerde başarılı oldu. İki markanın da hatırı sayılır soylu birer geçmişi var.

neden-androidneden-ios

Peki bu kadar güçlü 2 markadan nasıl tercih yapacağız. Burada bir dip not düşeceğim. Ben bu ikisinden şunu seçin deme amacını gütmüyorum. Nitekim ben hem Apple, hem de Samsung kullanıcısıyım ve ikisinden de çok memnunum. Sadece tercihlerinizde yardımcı olmak için yazıyorum. Size önce son çıkan telefonların, iPhone 7 ve Samsung  Galaxy s7 cihazlarının teknik özelliklerinden bahsedeyim.

iPhone 7 bu son modelinde tasarımda kayda değer bir yeniliğe gitmemiş. Renk seçenekleri olarak mat siyah ve parlak siyah var. Telefonun arka kısmında 2 adet kamera var, bu da çekilen fotoğrafların ve videoların kalitesinin diğer iPhone modellerine oranla ne kadar fark yaratacağının ipucunu veriyor bize. Arka kameralar 12 Mp, ön kamera 7 Mp olarak karşımıza çıkacak. Pil ömrü daha uzun ve en önemli yeniliğe gelecek olursak su geçirmezler kervanına nihayet iPhone da bu modelle katılıyor.

Samsung S7’ye gelince: Onda da yine kameralar daha da iyileştirildi. Arka kamera 12 Mp, ön kamera 5 Mp oldu. Kameralara geliştirilmiş lensler eklenerek görüntü kalitesi daha da iyileştirildi. Ve tabii Samsung da bu modeli ile su geçirmez telefon yapabildiğini duyurdu.

samsung-galaxy-s7

Bu iki telefonun teknik özelliklerine çok kısa değindik. Şimdi gelelim işletim sistemlerine ve ömürlerine. Samsung son sürümü Marshmalow ve 8 çekirdek ile işletim sistemini de güçlendirerek karşımıza çıkıyor. iPhone da 7 ile işletim sistemini yenileyerek geliyor. Evet, birbirleryle bu kadar eşit düzeyde iki üründen bahsediyoruz. Şimdi bu iki marka ve işletim sisteminden hangisini seçeceğiniz size kalıyor ama bu konuda da şu söylediklerimi not etmenizi isteyeceğim. Birincisi, Samsung ne kadar iyi bir ürün piyasaya sürse de çok kısa sürede değerinin düşmesine engel olamıyor/olmaya çalışmıyor. Samsung’un sürekli farklı serilerde yeni yeni telefonlar piyasaya sürmesi bunun başlıca sebeplerinden biri. İkincisi, garanti süresi dolana kadar her türlü hizmeti eksiksiz sunarken telefonunuzun garantisi bittiği anda kendinizi yardım bulamaz halde bulabilirsiniz. Tabii-mübalağa yapıyorum- tonla para dökmediğiniz sürece… Ve tabii bu saydıklarımın yanında telefonunuzun fiyatının kısa süre içindeki inanılmaz düşüşü de moralinizi bozabilir.İşletim sistemine yani Android konusuna gelince, kullanımı en kolay işletim sistemi diyebiliriz. Arayüzü her yaştan, her statüden kullanıcıların kullanabileceği şekilde tasarlanmış ve en önemlisi alıştığımız geri tuşu var.

iphone-7

iPhone’a gelince: O piyasa değerini kolay kolay düşürmez ama Samsung’da olduğu gibi iPhone markasında da garanti süresi bitince ya da yeni bir sürüm çıkınca eski sürümleri kendileri yapmamış gibi davranmaları durumu söz konusu olabiliyor.Uzun vadede konuşacak olursak Iphone telefonlarında da bir sorun çıkınca muhatap bulamıyorsunuz. Iphone’un işletim sistemi IOS’un diğer işletim sistemlerinde daha dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahip olduğunu kabul edelim. Benim için iPhone’un bütün sürümlerinin en büyük özelliği bir türlü fm uygulaması eklememeleri. Samsung’u belki de bu yüzden tercih ediyorum.

Size iki markanın ve işletim sistemlerinin artılarını, eksilerini ve benzerliklerini sundum. Size düşen bu saydığım özelliklere göre seçiminizi yapmak. Şimdiden güle güle kullanın diyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.