xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Neden Organik Makyaj?

0 1.719

Makyaj dünya üzerinde milyarlarca kadının hemen her gün uzun vakitler ayırarak yaptıkları vazgeçilmez bir güzellik uygulamasıdır. Makyaj yapmak kişinin görüntüsünü ve dolayısıyla özgüvenini tazeler, ancak özellikle düzenli makyaj yapan hanımlar zaman içinde cilt sağlığı konusunda oluşan kimi endişelerle karşı karşıya kalabilirler. Son yıllarda yapılan araştırmalarda güzellik ve kişisel bakım endüstrisinde kullanılan kimi malzemelerin kanser ve Alzheimer gibi çeşitli hastalıkların ortaya çıkmasına ya da görülme ihtimallerinin artmasına neden olabildiği yönünde bulgulara ulaşılmıştır. Bu ve benzeri şüphe doğuran durumların sonucu olarak piyasada klasik kimyasal bazlı makyaj malzemelerinin alternatifi olarak organik makyaj trendi ön plana çıkmıştır.

İşte hem cilt sağlığınızı korumak, hem de günlük güzellik rutininizi aksatmamak adına bir an önce başlamanızı tavsiye edeceğimiz organik makyajın faydaları;

  1. Organik makyaj çevre dostudur

Bildiğimiz makyaj malzemelerinin büyük kısmının üretiminde kıvam, kalıcılık, güzel koku ve renk canlılığı sağlamak adına pek çoğu petrol bazlı olan ağır kimyasal maddeler kullanılır. Alüminyumdan kurşuna kadar uzanabilen bu oldukça çeşitli maddelerin büyük bir kısmı ağır madencilik faaliyetleri sonucu elde edildiklerinden dünyanın doğal kaynaklarını gereksiz bir biçimde azalttıkları gibi cildin doğal yapısını bozacak derecede sert ve yıpratıcı olabilirler.

Örneğin bugün istisnasız tüm roll-on ter ve koku gidericilerin içeriğinde bulunan alüminyumun elde ediliş sürecinde Güney Afrika’daki yağmur ormanlarının büyük bir kısmı hasar görmüştür. Bunun yanında alüminyumun özellikle koltuk altı bölgesine sürekli olarak uygulanmasının göğüs kanserine yakalanma riskini arttırdığını ortaya koyan çalışmalar da mevcuttur. İşte bu sebeplerle alüminyum ve benzeri ağır kimyasal malzemeler içermeyen organik bakım ürünleri kullanmak hem sizin sağlığınız, hem de dünyamızın geleceği açısından yapılabilecek en doğru tercihtir.

dogal-makyaj

  1. Organik makyaj malzemeleri ağır kimyasallar içermezler

Her ne kadar cilt görüntüsünü kısa vadeli olarak güzelleştirmede başarılı olsalar da bilindik makyaj ürünlerinde kullanılan kimyasal içerikler cildin doğal yapısını bozabilir, uzun vadede onu geri dönüşü olmayan biçimde yıpratarak özellikle hassas ciltlerde ton değişmelerine, akne bozukluklarına ve başka ciddi problemlere yol açabilirler. Daha da önemlisi; organik olmayan makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasalların bir kısmı orta ve uzun vadede vücudunuz için zehirleyici nitelikte olabilir. Pek çok bakım ürününde kullanılan paraben ve fenol ftalein maddeleri ile cilt kanseri ve diyabet hastalıkları arasındaki ilişki 2010 yılında yürütülen detaylı araştırmalarca kanıtlanmıştır. Özellikle her gün veya haftanın büyük bir kısmında makyaj yapmayı tercih ediyorsanız yazımızda belirttiğimiz ağır kimyasal maddeleri içermeyen ve cilt dostu doğal malzemelerden üretilen organik makyaj malzemelerinden edinmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

organik-makyaj

  1. Organik makyaj cildinizin erken yaşlanmasını engeller

Organik malzemelerle üretilen makyaj ürünlerinin büyük çoğunluğu cildinizi güneşe karşı belli bir düzeyde korur. Bu ürünlerin sağladığı koruma her ne kadar yüksek faktörlü güneş kremlerininkiyle bir olmasa da tamamen doğal ve son derece sağlıklıdır. Güneşin yaydığı UV ışınları özellikle derimizin en ince olduğu yüz bölgesinde yaşlanma etkilerini hızlandırdığından yüksek mineral içeren organik makyaj malzemeleri kullanarak cildinize doğal yollardan genç ve sıkı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Titanyum oksit (15 güneş koruma faktörü içerir.), çinko oksit (cildi hem UVA, hem de UVB ışınlarına karşı korur.) ve demir oksit (ultraviyole ışınlara karşı koruma sağlar.); Organik makyaj ürünlerinde bulunan en yaygın üç koruyucu içeriktir. Bunun yanında doğal makyaj malzemeleri yapımında kullanılan taze bitki özleri de çeşitli antioksidanlar ve C vitamini açısından son derece güçlüdür. Yine de ister organik, ister kimyasal olsun hiçbir ürünün özellikle yaz mevsiminde ve güneşin en kızgın olduğu öğlen saatlerinde yeterli korumayı sağlayamayacağını ve bu vakitlerde mümkün olduğunca güneşe çıkılmaması gerektiğini unutmayın.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

Dudakları dolgun gösteren makyaj hileleri 

Gözleri iri gösteren makyaj teknikleri için 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.