xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Networking Lansman İzlenimleri: BNI Momentum

0 1.151

Üzerinize afiyet bugün saat sabaha karşı civarlarında BNI Türkiye gruplarından birinin İstanbul Çiftehavuzlar Büyük Kulüp adresindeki lansmanına katıldım değerli ziyaretçi. Toplantı sabah kahvaltısı konseptindeydi ve bir meyve salatası vardı, yani, ona 1 makale 2 de şiir yazabilirim; o derece. Fakat her ne kadar keyifli bir konu olsa da, konu o değil. BNI Momentum grubunun ilk toplantısı bu, ben de izlenimlerimi yazıcam size. Bir 15 dakika kabus gibiydi, onun dışında çok iyi vakit geçirdim. O 15 dakika da şöyle, gece grubun üyelerinden biri olan kuzenimde kalmışım, 5 saat uyumuşuz, bir süre idare ettim ama bir noktada gözlerimi açık tutmakta zorlanmaya başladım. Neyse ki çok sürmedi. Hayır; kuzenimin davetlisi olarak oradayım, kendisine ‘Sen bi daha davetli getirme istersen’ diyecekler, onun derdindeyim.

Toplantıdan birkaç fotoğraf geliyor şimdi:

bnı momentum üyeleri                                 bnı momentum 18.12.2014

BNI Networking Amerika’da 30 yıldır falan faaliyetteymiş, şimdilerde ülkemizde de yapılanıyor. Networking ifadesi ağ kurmak, ağ oluşturmak gibi anlamlara geliyor. Bu ağlara dahil olan insanlar bunun çeşitli faydalarını görüyorlar; sosyal çevreleri genişliyor, yeni iş fırsatlarına denk geliyorlar vesaire. Bugünkü toplantıda soruldu mesela; ‘Kimlerin işlerinin gelişmesinde başkalarının desteği ve katkısı var?’ gibi bir şey. Bir sürü el havaya kalktı, ben de kaldırdım, hiç düşünmeden. Çünkü hemen aklıma 2 yılı aşkın zamandır yaptığım makale yazarlığı işi sırasında müşterilerimin üstünden yeni müşterilere ulaştığım geldi. BNI Networking’in temeli bu mantığa dayanıyor. İşletmelerin çok büyük bir kısmının (Yüzde 98) önünde yeni gelir kapıları açılması başkalarının o işletmeler için referans olmasına bağlıymış. Fakat işletmelerin ancak çok küçük bir kısmının (Yüzde 3) bu durumu yaratmak, yani kendilerine referans olacak kişilerle – kurumlarla buluşmak için özel bir stratejileri varmış. İşlerin gelişmesi açısından bu kadar önemli bir durumu sağlamaya, çoğaltmaya çalışmak için bir çaba yok yani; ‘Armut piş, ağzıma düş’ durumu var.

bnı momentum lansman toplantısı    bnı - momentum

BNI Momentum ve diğer BNI grupları için bu geçerli değil ama. Onlar ne yapıyorlar; kentlerin farklı bölgelerinde içinde bir meslek grubundan sadece 1 kişinin bulunduğu gruplar oluşturuyorlar. Bu 1 kişi mevzusunun mantığı da şu; grubun içinde en küçük bir rekabet durumu olmasın, insanlar sadece birbirlerini desteklemeye yoğunlaşsınlar. Belli bir sayıya ulaşılıp bir grup oluştuğu zaman da önce işte bu sabah katıldığım toplantı gibi bir toplantı yapıyorlar. Bu ilk toplaşmanın amacı üyelerin birbirleriyle tanışması ve grubun varlığının, resmiyetinin ilan edilmesi.

Aşağıdaki fotoğraflarda göreceğiniz kırmızı elbiseli genç BNI kişisinin gözleri kesinlikle göründüğü gibi değil, söyleyeyim; normal göz onlar. Ben yanlış açıdan çekmişim herhalde, bu işleri biraz öğrenmem lazım. Fotoğrafı görürse beni bağışlayacağını umalım. Anlayışla karşılar herhalde, son derecede sempatik ve nazik bir genç kızdı.

bnı momentum - çiftehavuzlar büyük kulüp         BNI Momentum

Doğru anladıysam gurubu oluşturma aşamasında haftanın belirli bir gününde ve saatinde yine kahvaltı konseptli toplantılar yapılıyor. Grubun ortaya çıkmasından sonra da devam ediyor bunlar ve daha da önemli hale geliyor. BNI üyesi kahvaltı ücretini nakit olarak kendisi ödüyor. Bu toplantıların bir disiplini var; yılda en fazla 6 kere katılmayabilirsiniz. Onun da 3 tanesinde yerinize nitelikli bir temsilci göndermeniz gerekiyor. Bu ilk toplantı sırasında grup üyeleri kürsüye çıkıp 1’er dakikalık konuşmalarla kendilerini, işlerini anlatıyor ve bu işi geliştirmek için hangi özelliklerdeki kişiler ve kurumlarla bağlantı kurmaya ihtiyaçları olduğunu belirtiyorlar. Esas atraksiyon bu  toplantıdan sonra başlıyor.

bnı momentum üyeleri_              bnı türkiye

Esas atraksiyon dediğim grup üyelerinin birbirleriyle iş konusunda paslaşma süreci. İlk toplantıdan sonra bu konuyla ilgili eğitimler de başlıyor; diğer üyelerle birebir iletişim kurmanın yolları konusunda, birbirinize nasıl yardımcı olabileceğiniz konusunda falan bilgilendiriliyorsunuz. İlk toplantıdaki 1 dakikalık üye konuşmalarını dikkatle dinlerseniz ki ben dinledim; onların işlerini, ilgi alanlarını, ne gibi kişilere – işlere- ortaklıklara açık olduklarını az çok öğreniyorsunuz. Sonraki toplantı, eğitim, bir sonraki toplantı derken giderek birbirinizi daha iyi tanımaya başlıyorsunuz. Birbirinize nasıl yardımcı olabileceğinizi anlamaya da tabii. Toplantılara katılmanıza bu yüzden büyük önem veriliyor. Yanınızda çok sayıda kart da olmalı, çünkü yoğun bir kart alışverişi söz konusu. O kadar insan başka türlü akılda kalmaz zaten. Hem görüşmek isteyeceğiniz kişilerin telefon numarasını, mail adresini, kurumsal site adresini falan öğrenmiş oluyorsunuz.

Aşağıda göreceğiniz kedi BNI Momentum grubunun kadrolu kedisi, yani öyle sanıyorum. Kendisi bir ara salona girdi, ben de peşine düştüm. Masa altlarının temizliğini denetledi bir süre; sonra da mikrofonu, ses sistemini, kabloları falan kontrol etti. ( =

bnı momentum toplantısı                bnı networking  kedisi

Son söz olarak şunu söyleyeyim; sistem tıkır tıkır işliyor. BNI Networking üyeleri birbirlerinin ticaret hacmini ciddi ölçüde arttırıyorlar.  Üyeler birbirlerine pasladıkları işleri, sağladıkları bağlantıları falan rapor ediyorlar; böylece bu konuda ölçüm de yapılabiliyor.

BNI üyesi olduğunuz takdirde 30 – 40 tane ücretsiz çalışan satış sorumlunuz olmuş gibi oluyor. Çünkü insanlar sizi kendi işleri için arıyorlar veya çevrelerinde sizin işinizle bağlantılı insanlar varsa onlarla iletişim kurmanızı sağlıyorlar. Siz de başkaları için aynı şeyi yapıyorsunuz tabii.

Böyle işte…

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.