xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Ninon de l’Enclos’un Ev Yapımı Yüz Sıkılaştırıcı Krem Tarifi

0 3.037

Ninon de l’Enclos 17. yüzyılda (1620 – 1705) yaşamış, efsanevi güzelliği ve ince zekasıyla ün yapmış sosyetik bir hayat kadını ve bir yazardı. Voltaire onun 85 yaşındayken 20’li yaşlarının ortasındaymış gibi göründüğünü yazmıştır. Sırrı, ölümünden kısa bir süre sonra ortaya çıktı: Asıl ismi Anne de l’Enclos olan bu kadının genç görünmesinin sebebi  kırışıklıkları başarılı bir şekilde önleyebilen ve tedavi edebilen bir ev yapımı yüz sıkılaştırıcı krem idi.

Ninon, genç görünmesinin sırrını kimseyle paylaşmadı. Meraklı erkekler ve güzelliğine gıpta eden kadınlar birçok defa ona cildindeki yumuşaklık ve ışıltının sırrını sordular ama onlara hep baştan savma cevaplar verdi. Sonunda, tarifini sadece birkaç güvenilir arkadaşıyla paylaştı.

Bu gizli tarif ilk defa 1719 yılında, yaklaşık 50 yıl boyunca Ninon’un özel asistanlığını yapan Jeanne Sauval tarafından yazılan Fransızca bir kitapçıkta yer aldı. Çok iyi sonuç verdiği söylenen bu ev yapımı yüz gençleştirici krem şöyle hazırlanıyor:

Malzemeler:

4 çay kaşığı badem yağı

3 çay kaşığı sızma zeytinyağı

1 çay kaşığı balmumu

1 çay kaşığı soğan suyu

1 çay kaşığı gül suyu

Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle orijinal tarifte zeytinyağı değil domuz yağı kullanıldığını belirtmek isterim. Ninon’un bu yoğun nemlendirici maskenin kremsi bir yapısı olmasını sağlamak için kullandığı malzeme buydu. Tercih ediyorsanız ve bulabilirseniz siz de kullanabilirsiniz. Fakat faydalandığım İngilizce kaynakta domuz yağının formüldeki aktif maddelerden biri olmadığı, karışıma krem kıvamını vermek için kullanıldığı ve zeytinyağının daha iyi bir seçim olabileceği yazıyor.

Maskeyi hazırlamak için büyük bir tavayı suyla doldurup ocağa koyun ve biraz ısınmaya bırakın. Sonra badem yağıyla zeytinyağını daha küçük bir tavanın içinde karıştırın. Bu tavayı büyük olanın içine koyun. Formülü benmari usulü ile hazırlayacaksınız yani. Ardından küçük tavaya balmumu ile soğan suyunu da ilave edin. Malzemeleri, homojen bir karışım oluşuncaya kadar saat yönünün tersine doğru karıştırın. Sonra ocağı kapatıp tavaya gül suyunu da ekleyin. Ve nemlendiriciyi bir kenarda soğumaya bırakın.

Nasıl Kullanılır?

Kremi geceleri yatmadan önce yüzünüze sürüp öyle uyuyun. Bu sırada yastığınızın üstüne bir havlu koyun veya gözden çıkarabileceğiniz bir yastık kılıfını kullanın. Sabah yüzünüzü misel su ile yıkayın, sonra da bir tonik kullanın.

Bu ev yapımı yüz sıkılaştırıcı maske bol miktarda hazırlanarak bir süre kullanılabilir. Buzdolabında saklayabilir, daha uzun süre dayanması için içine 1 – 2 damla greyfurt suyu ekleyebilirsiniz.

Ninon de l’Enclos Kimdir?

10 Kasım 1620’de Fransa – Paris’te doğdu ve 17 Ekim 1705’de Paris’te öldü. Skandallarla dolu bir hayatı oldu.

Gerçek adı Anne idi ama babası ona Ninon derdi ve hep bu isimle anıldı.

Babası Torino dükü idi ve varlıklı bir adamdı. Ninon onun tek çocuğuydu.

Ninon de l’Enclos yetenekli bir yazardı, birkaç enstrüman çalıyor ve birkaç dili konuşabiliyordu. Sanatı severdi, özellikle edebiyata ve tiyatroya düşkündü. 16 yaşındayken annesini, ondan 1 yıl sonra da babasını kaybedince başının çaresine bakmak zorunda kaldı ve hayatını üst sınıftan erkeklere eşlik ederek kazanma yolunu benimsedi.

Onu düzenli olarak ziyaret eden erkekler arasında dönemin ünlü yazarları ev sanatçıları da vardı.  Konukları ve dostları arasında ise Racine, Moliere, Saint – Evremont, Kraliçe Francoise d’Aubigne gibi isimler yer alıyordu.

Avusturya kraliçesi Anna 1656’da onu devrimci fikirlerinden dolayı bir manastıra kapattı. İsveç kraliçesi Kristina kısa bir süre sonra Kardinal Mazarin’i Ninon’un serbest bırakılması için ikna etti.

Ninon 1660’da sosyal hayattan uzaklaştı ve eserlerinin çoğunu bundan sonra kaleme aldı. Hiç evlenmemişti. Çocuğu yoktu. 85 yaşında öldüğünde, servetinin bir kısmını muhasebecisinin yazar olarak parlak bir geleceği olduğunu düşündüğü 9 yaşındaki oğluna bıraktı. Çocuğun adı François – Marie Arouet idi, daha sonra ünlü bir filozof ve yazar olacak, Voltaire olarak anılacaktı.

Ninon’un İlgi Alanları

Ninon de l’Enclos keskin dilli bir filozof ve bir şairdi. İnsan doğası ve ahlak üzerine çeşitli teoriler geliştirdi. Onun bakış açısına göre insan maddi doğanın bir parçasıydı ve kendisi bunu kanıtlayabilirdi.

Ona göre, yaşamdaki manevi deneyimler ve özellikle sevgi, hayvanlara ait içgüdülerin biraz daha gelişmiş halinden başka bir şey değildi. İnsanların ahlaklı davranışları erdemli olmaktan değil, hazzı arttırma ve acıyı ortadan kaldırma isteğinden kaynaklanıyordu. Zevkler arasında en üstünü romantik aşktı.

Ninon,  aşkı ilahi düzeyde ele alarak insanilikten uzaklaştırdıkları için rahibelerle keşişlerin manastırlardaki yaşam tarzını ve Eflatuncu felsefeyi kınadı. Bu yüzden Katolik Kilisesi tarafından sert bir şekilde eleştirildi. Hazza ulaşma çabasındaki kadın ve erkeğin eşit haklara sahip olduklarında ısrar ederek, kadının erkeğe boyun eğmesi gerektiğinde direten toplumsal algının karşısında durdu. Fikirleriyle Fransız Rönesansını felsefi açıdan etkiledi.

Cildi beyazlatan maskeler için tıklayın

Meyvelerle hazırlanan güzellik maskeleri için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.