xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

No Poo (Şampuansız Saç Yıkama) İle 1.5 Yıl

0 2.498

Bir doğal saç yıkama hevesine kapılmamın üstünden 1.5 yıl geçmiş aşağı yukarı. İlk denemede pes etmiştim ama ikincisini devam ettirdim ve ettirmeye de niyetliyim. Saçlarım şampuanın üstüne saç kremi kullandığım dönemlere göre daha sert sanırım ama bu beni pek rahatsız etmiyor, kaldı ki saçlarım yapı olarak yumuşak değildir zaten. Saç kremini o yüzden kullanıyordum. No poo (Şampuansız saç yıkama) yöntemini uygulamaya karbonat – elma sirkesi ikilisiyle başlamıştım ama o hem zor geldi hem hoşuma gitmedi, bu yüzden epey zamandır defne sabunu – elma sirkesi ikilisiyle devam ediyorum. Tecrübemi değerlendirirken 50 yaşımı geçtiğimi ve saçlarımım gür, dalgalı ve biraz sert olduğunu hesaba katmanız gerekir sanırım. Daha genç, boyaya daha az maruz kalmış, daha uysal ve yumuşak saçlarda sürecin sıkıntılı kısmı daha kısa sürebilir.

Defne sabununa başladığım ilk zamanlardı galiba, içerik itibariyle şampuandan çok da farklı görünmeyen birtakım sabunlar aldım; onları da, yaptığım şeyin mantıksızlığını fark edip çabucak bıraktım. Aktardan gayet yavan ve dümdüz görünümlü, hiçbir albenisi olmayan bir sabun alıyorum epeydir, tamamen katkısız değilse bile epeyce sade bir yapısı olduğunu umarak. Bir de yıkamadan sonra çoğu zaman, saçlarımı yatıştırıp buklelerime şekil vermesi için Dermaderm argan özlü saç bakım sütü kullanıyorum. İçeriği için bir iddiada bulunamıycam, jöle vb. ürünlerden birkaç tık daha iyi bir şey olduğunu umuyorum sadece. Saçlarıma verdiği havadan da gayet memnunum. Benimkiler idaresi çok kolay saçlar değil, böyle bir ürüne ihtiyaç oluyor o yüzden. Kullanmasam da idare edecek ama bu ürünü sürünce gerçekten dalgalar daha şekilli, daha hoş görünüyor.

Bu şekilde uyguladığım no poo tecrübesi, tam hatırlamıyorum artık ama 3 – 4 ay kadar sıkıntılı geçti sanırım. O kadar yıl şampuanla saç kremine alışmış saçlar defne sabunuyla elma sirkesine baya tepki gösteriyorlar. Bunların en çok aklımda kalanı saçlarımın ağırlaşmasıdır, hem de baya. Hem sertleşiyor, hem ağırlaşıyor. Kuruyunca da bir tuhaf, bir biçimsiz oluyor…du, artık hiç öyle değil. Bir de, şampuanın saçların doğal yağını yok ettiği bir gerçek sanırım. Yıkarken saçlarımda daha önce olmayan bir yağlılık hissediyorum. Islakken de devam ediyor galiba bu his ama kuruyunca öyle bir durum yok. Saçlarım yağlı değildir benim ve bu yöntemi uygulamadan önce o yağlılığı da hissetmezdim.

Benim no poo (Şampuansız saç yıkama) yöntemim gayet basit; saçlarımı defne sabunuyla yıkıyor, duruluyor ve 1 su bardağı sirkeli suyla duruluyorum. (Biri şampuan diğeri krem, biri asit diğeri baz.) Bardağın büyük kısmında sirke oluyor. Sirke / su oranı kişiye göre farklı olabilir sanırım; birkaç deneme yanılmayla kendi ideal ölçünüzü bulursunuz. Saçlarımı öne eğip boylarına ve uçlarına sirkeli su dökerken biraz daralıyorum, çünkü karışımın özellikle uçların her yerine gelmesini istiyorum. Gayet sıvı bir karışım söz konusu olduğu için öyle küt diye döküvermek olmuyor. Sirkeli sudan sonra durulamıyorum bu arada, bir süre kokuyor ama sonra dağılıyor. Ondan sonra da kalın dişli bir tarakla tarıyorum. O sıkıntı işte; çabucak tarayayım da bitsin istiyorum ama zaten saçları ıslakken taramak doğru değil biliyorum, bir de hoyratça tararsam hepten örselenip kırılacak. Ama ben de saçlarını sadece banyo yaptıktan sonra tarayanlar kategorisine giriyorum, işte, dalgalı saçı kuruyken taramak dert çünkü. Bukleler biraz düzleşiyor, saç kabarıyor, kuruyunca şekilsiz oluyor vesaire. O yüzden benim şeklim bu.

No poo ile saçlarımı gayet  temiz hissediyorum, öyle de görünüyorlar. Bende çabuk yağlanıp kirlenen bir saç yapısı yoktur zaten. Saçlarımı her gün yıkamam, size de tavsiye etmem. Ama saçları yağlı olanlar sık yıkamak zorunda kalıyor galiba. Çetele tutmadım ama haftada 1, en fazla 2 kere sabunluyorum. Bir sebeple bir yıkamayla diğeri arasındaki süre kısaysa 2. yıkamada sabun kullanmıyorum; sadece su, sonra da sirkeli su.

Başlangıçta beni yıldıran bu uygulamaya alıştım artık. Başlangıçtaki o sıkıntılar da geçti zaten, geçmese çekilmezdi. O, süresi kişisel özelliklere göre değişen bir geçiş dönemi; olumsuz etkileri zamanla yok oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.