Oğlak Erkeği – Kova Kadını Aşk Uyumu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oğlak erkeği – Kova kadını ilişkisinde tarafların çok az ortak yanı var gibi görünür. Öte yandan, farklılıklarında uyum bulmaları da mümkündür.  Kadın idealist ve yaratıcı, erkek hırslı ve kararlıdır. Güçlü yanlarını birleştirerek kalıcı bir ilişki oluşturabilirler.

Neyse ki, aralarında uzlaşmaz farklılıklar varsa bu genellikle ilişkilerinin ilk zamanlarında ortaya çıkar. İkisi de kim olduklarının ve ne istediklerinin farkında olan insanlardır. Bu, birçok durumda, bu farklılıkların bir araya gelmelerini engelleyeceği veya ilişkilerinin kısa sürede bitmesine yol açabileceği anlamına gelir. Beraber zaman geçirmeye devam etmeyi tercih ederlerse birbirlerine alışıp birbirlerinin ahengiyle yaşamayı öğrenebilirler.

Aralarındaki önemli bir sorun ikisinin de inatçı olmasıdır. Bu, taviz vermelerini engeller. Ama ilişkilerinin yürümesini istiyorlarsa ikisi de zaman zaman bunu yapmak zorundadırlar.

Kova burcu kadını başlangıçta Oğlak burcu erkeğinin alışılmadık derecede sessiz, ağırbaşlı ve biraz da utangaç dış cephesinden etkilenir. Ve onun gözlerinin içine baktığı zaman tanımak istediği aktif, kafasının dikine giden ve merak uyandırıcı bir adam görür.

Erkek de başlangıçta muhtemelen bu kadının hızlı çalışan zihnini, kendine özgü kişiliğini ve dinamik karakterini çekici bulur. Ve onu biraz daha tanıdığında eşsiz ve alışılmadık tarzından ötürü büyülenir. Kova kızı uyumsuz, hatta biraz saygısız olsa bile iç tarafta Oğlak erkeği kadar ciddi, güvenilir, sadık ve mantıklıdır.

İkisi de duygularını açığa vuran veya romantik insanlar değildirler, bu açıdan birbirlerini dengeleyemezler. Diğer yandan, birbirlerini anlar ve saygı duyarlar.

Satürn’ün ikisi üzerinde de etkili olması Oğlak burcu erkeği – Kova burcu kadını ikilisine hayatın inişli ve çıkışlı zamanlarında güç katar. Bu ikisi gibi Zodyak burçlar tablosunda yan yana olan işaretlerin pek fazla ortak noktası yoktur ve uyumlu olmaları olasılığı oldukça düşüktür. Oğlak ve Kova çiftinin bu açıdan istisna olmasının sebebi Satürn gezegeninin, erkeği daha fazla olmak üzere, ikisini de etkilemesidir. Kova dengesiz davranışların, ani sinirlenme ve üzülmelerin ve öncülüğün gezegeni Uranüs’le de ilişkilendirilir.

Buna rağmen, aralarındaki farklar da oldukça açıktır. Kadın erkeğe göre daha hoppa ve rahattır. Her zaman bir maceraya atılma hevesi içindedir. Erkek ise işinde ciddiyet ve hırsla çalıştıktan sonra evde yaşamın daha sıradan detaylarıyla uğraşır. Bu durum günlük hayatın küçük sorumluluklarıyla ilgilenmek yerine ideallerinin ve hayallerinin peşinde koşmayı tercih eden Kova kızının işine gelir. Fakat partneri onu kontrol etmeye çalışır ve bu gibi işler için yardım isterse olay yerinden kaçar. Bu, ikisi arasında tartışmalar çıkmasına yol açar.

Toplumsal geleneklere ve beklentilere uyum açısından da çok farklıdırlar. Erkek daha muhafazakardır ve geleneksel değerlere saygılıdır. Kadına gelince, o kendi başına bir yasadır. Genellenmesi en zor olan burcun üyesidir. Bağımsızlığına düşkün olmasıyla tanınır, ancak iyi bir ilişkiden zevk alır.

Kova, kendi yolundan giden insanların burcudur. Burcun kadınının özerklik ihtiyacı çok büyüktür. Kendisine ne yapacağının söylenmesinden hoşlanmaz. Hiyerarşiye pek saygısı yoktur. Politikalardan ve prosedürlerden etkilenmez. Buna karşılık Oğlak erkeği hiyerarşiye kolayca adapte olur. Politika ve prosedürlerin dışına çıkmaz, kurallara saygılıdır. Oğlak erkeği – Kova kadını ilişkisi, erkeğin kadına ne yapacağını veya nasıl yapacağını dikte etmeye çalışması halinde zor zamanlar geçirebilir.

İstediği gibi gelip gitme özgürlüğüne ihtiyaç duyan bu güçlü, zeki ve nesnel kadın geleneklere ters düşünceleri ve farklı insanlardan oluşan kalabalık arkadaş çevresiyle özel hayatında biraz yalnız olmaya eğilimli olan pratik ve muhafazakar Oğlak erkeğine başka bir gezegenden gelmiş biri gibi görünebilir.

Yine de bu ikilinin farklı tarafları birbirini tamamlayabilir. Örneğin Oğlak erkeği, dünyayı değiştirmek isteyen bir idealist olan Kova kadınının hayallerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu disipline sahiptir. Partneri de onun daha büyük, daha parlak hayaller kurmasına yardım edebilir.

Erkek iş dünyasında yükselmek için geniş bir bağlantı ağı oluşturmak gerektiğinin farkındadır ve bağlantılarını geliştirmek için zaman ayırmaya ve emek vermeye hazırdır. Bu yüzden Kova kadınının her türlü sosyal ortama kolayca ayak uydurabilme yeteneğini takdir eder.

Bu beraberlikte kadın, kalıpların dışında düşünmekte, olaylara farklı açılardan bakmakta çok iyidir ve bu yaklaşım bazen sorunların çözülmesinde etkilidir. Daha klasik bir yaklaşım gerektiği zaman da erkek bunu sunmaya hazırdır. Bunun için çaba gösterirlerse ilişkilerini geliştirebilirler.

Sonuç olarak yüzeyde uyumsuz gibi görünmekle beraber birçok yönden uyumlu bir çift olabilirler. Partnerlerinin farklı yönlerini kendi karakterlerini tamamlayan bir etmen olarak görebilirlerse sevgi ve saygıya dayalı uzun ömürlü bir ilişki kurabilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Oğlak Erkeği – Kova Kadını Aşk Uyumu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni yazılardan haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Giriş Yap

Bin Kelam ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin