xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Ölçülü Tüketilmesi Gereken, Şeker Yönünden Zengin 8 Meyve

0 1.120

Dünya çapındaki beslenme uzmanlarının üzerinde uzlaştıkları bir konu varsa, o da sağlıklı yaşam için şeker tüketiminin minimuma indirilmesi gerektiğidir. Meyveler su, lif ve faydalı vitaminler açısından zengin gıdalar olduklarından günlük beslenme düzenine dahil edilmeleri önemlidir. Ancak kilo vermek, vücut sağlığınızı korumak, karbonhidrat ve şeker tüketimini azaltmak istiyorsanız listemizde yer alan yüksek şekerli meyveler konusunda ölçülü olmanızda fayda var.

Mango

1 adet mangonun içeriğinde yaklaşık 45 gram doğal şeker bulunur. Eğer kilonuza dikkat ediyor ya da şeker tüketiminizi azaltmak istiyorsanız mango, en sağlıklı meyve seçeneklerinden biri değildir. Eğer mango tüketmek istiyorsanız tüm meyveyi bir kerede tüketmektense birkaç küçük dilimle yetinmeniz daha yerinde olacaktır.

Üzüm

Tek oturuşta farkına bile varmadan tüketilebilecek bir su bardağı üzümde yaklaşık 23 gram şeker bulunur. Eğer üzümü daha doyurucu ve tatmin edici hale getirerek daha az tüketmek istiyorsanız üzümleri ikiye bölüp dondurmayı ve canınız çektiğinde küçük porsiyonlar halinde yemeyi deneyebilirsiniz.

Kiraz

Yaz mevsiminin en lezzetli meyvelerinden olan kirazın vazgeçilmez tadının bir sebebi var: içerdiği yüksek miktarda şeker. Bir su bardağı kiraz içeriğinde ortalama 18 gram şeker barındırır. Kirazın çoğunlukla ölçüye bakmadan tükettiğimiz bir meyve olduğu göz önünde bulundurulursa, içerdiği şeker kısa sürede kilo almaya neden olabilir.

Armut

Bir orta boy armutta yaklaşık 17 gram şeker bulunur. Eğer daha az şeker tüketmek istiyorsanız armudu bütün halinde tüketmek yerine küp küp kestiğiniz parçaların bir kısmını yoğurda katarak tüketebilir, bir kısmını ise sonraya saklayabilirsiniz.

Karpuz

Karpuz su yönünden oldukça zengin bir meyve olsa da aynı zamanda en yüksek şekerli meyveler arasında yer alır. Şekerin zararları göz önüne alındığında, orta boy bir diliminde 17 gram şeker bulunduran karpuzun tek seferde bir dilimden fazla tüketilmemesi yerinde olacaktır. Karpuz, içerdiği elektrolitler sebebiyle özellikle uzun süre güneş altında kaldıktan sonra tüketilebilir.

İncir

1 orta boy incirin içeriğinde 8 gram kadar şeker bulunur. İnciri daha sağlıklı ve protein yönünden zengin hale getirmek için yalnızca bir küçük boy inciri yanında biraz peynirle tüketmeyi deneyebilir ya da tavuk gibi protein yönünden zengin yiyeceklerin yanında sos olarak kullanabilirsiniz.

Muz

Doyuruculuğuyla meşhur, potasyum yönünden zengin bir meyve olan muzun bir orta boyunda 14 gram şeker bulunur. Bu özelliğiyle yüksek şeker içeren meyveler listemize dahil olan muzu bütün halinde değil, yarım olarak ve yoğurt, şekersiz fıstık ezmesi gibi diğer yiyeceklerle karıştırarak tüketmenizde fayda olacaktır.

Elma

Bir orta boy elmanın içinde yaklaşık 25 gram karbonhidrat ve 19 gram şeker bulunduğunu duymak sizi şaşırtabilir. Elmanın yüksek karbonhidrat içeriğinin bir kısmı ise sağlıklı liflerden meydana gelir. Elma aynı zamanda C vitamini ve antioksidanlar yönünden zengin olup bağışıklık sistemini destekleyici etki gösterir. Yine de, şeker yönünden zengin bu meyvenin küçük porsiyonlar halinde tüketilmesi daha faydalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.