xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Onarıcı Cilt Maskesi Tarifleri

0 1.108

Ciltteki renk dengesizliklerini gideren ve cildi toparlayan onarıcı cilt maskesi tariflerini düzenli olarak uygulamanın ödülü şu olacak; aynaya baktığınızda pürüzsüz bir yüz görecek ve bundan dolayı mutlu olacaksınız. Doğal yöntemlerle cilt bakımı yapmak başlı başına bir keyiftir aslında; kendinize zaman ayırmanın, kendiniz için güzel bir şeyler yapmanın farklı bir zevki vardır. Birkaç denemeden sonra olumlu sonuçları görmeye başlayınca daha da mutlu olur insan. İşte size birkaç etkili tarif:

1 yumurtanın sarısını ayırın ve buna 1 çay kaşığı sızma zeytinyağı ekleyip iyice çırpın. Sonra bu karışıma birer tatlı kaşığı balla tam buğday unu ekleyin. Malzemeleri ortaya akışkan bir krem çıkıncaya kadar güzelce çırpın, kremi elinizle veya fırçayla yüzünüze sürüp yarım saat bekletin. Sonra da ovalayarak çıkarın. Bu maskeyi göz çevresindeki kaz ayaklarına da sürün. Yumurta sarısının içindeki işlenmemiş kollajen cildinizi besleyip canlandıracak ve erkek kırışıklıklar oluşmasını engelleyecektir.

Şimdi tarif edeceğimiz havuç maskesi haftada 2-3 kere uygulandığında cildin asit-baz dengesini sağlar ve ciltteki hasarları onarır. Her cilt tipine uygun olan bu maskeyi hazırlamak için temiz bir kabın içine birer tatlı kaşığı katkısız süzme bal ve badem yağı ile birer yemek kaşığı ev yapımı yoğurt ve taze sıkılmış havuç suyu koyun. Bütün bu malzemeleri iyice karıştırın. Maskeyi temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza sürüp yarım saat bekletin, sonra ılık suyla ovalayarak çıkarın ve cildinize gül suyu uygulayın.

Cildinizin temizlenmesini de sağlayacak bir onarıcı cilt maskesi tarifi de şöyle: 1 avuç kavrulmamış, tuzsuz bademi sıcak suyun içine bırakın. Bademleri sudan çıkarıp kabuklarını soyun, sıcak suda yumuşadıkları için soymakta zorlanmayacaksınız. Soyulmuş bademleri havanda dövün ve birkaç damla gülsuyu ilave ederek merhem kıvamına gelmelerini sağlayın. Sonra bu karışıma 1 tatlı kaşığı bal ekleyin. 1-2 saat bekledikten sonra tülbentten geçirip süzdüğünüzde maskeniz hazır olacaktır. Cildinize uygulayın ve yarım saat beklettikten sonra ılık suyla çıkarın.

Son olarak yağlı cilt yapısına sahip olanları memnun edecek bir tarif verelim: 1 yumurtanın akını ayırın, bunun yarısını 1 çay kaşığı limon suyuyla karıştırın. 2 çay kaşığı yoğurt suyuyla 1 tatlı kaşığı da yulaf unu ekleyin ve hepsini güzelce karıştırın. Ortaya çıkan maskeyi cildinizde 20-30 dakika beklettikten sonra çıkarın. Bu maskenin içindeki yulaf unu yağı çeker, yoğurt suyunun içindeki laktik asit de cildin yağ seviyesinin dengelenmesini sağlar.

Maya maskeleri ve kırışıklık önleyici maske tarifleri konulu yazılarımız da ilginizi çekebilir. Evde parfüm yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu konuda da bir yazımız var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.