xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Onarıcı Özellikli Ev Yapımı Dudak Balmı Tarifi

0 1.285

Dudaklarımız havayla ve dış etkenlerle sürekli temas halinde olduklarından ve üzerlerinde onları koruyacak kalın bir deri tabakası bulunmadığından kurumaya ve yıpranmaya vücudumuzun diğer bölgelerinden çok daha yatkındırlar. Bu nedenle pek çoğumuz hem dudak sağlığı açısından, hem de dudaklarımızın güzel ve pürüzsüz görünmeleri için dudak balmı ya da kremi kullanırız.

Ancak doğal olarak bu işten para kazanan kozmetik firmaları tarafından üretilen kimi dudak balmları dudaklarımızı kısa süreliğine rahatlatsalar da bir süre sonra, elbette ürünün yeniden satın alınması için, tekrar kurumalarına neden olabilirler. Böyle olmasa bile doğal ve hesaplı bir alternatifi varken dudaklarımızı neden ağır kimyasallar içeren kozmetik ürünlerle yoralım ki?

İşte evinizde muhtemelen bulunan malzemelere aktardan alacağınız birkaç malzemeyi daha ekleyip mutfağınızda dakikalar içinde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir ev yapımı dudak balmı tarifi:

Malzemeler:

– 1 yemek kaşığı balmumu (aktarlarda bulabilirsiniz) ya da vazelin

– 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

– 1 çay kaşığı organik bal

– 2 ampul E vitamini (Bepanthen, Bemix, Evigen vb, eczanelerde bulabilirsiniz)

– Birkaç damla hoş kokulu bitkisel yağ (isteğe bağlı)

Hazırlanışı:

Balmumunu büyükçe bir cezveye alıp eritmeye başlayın. Yaklaşık yarısı eridiğinde içine Hindistan cevizi yağını, 2-3 damla kadar damla seçtiğiniz güzel kokulu (limon, çilek, portakal, lavanta vb.) yağı ve balı da ekleyin.

Tüm malzemeler eridiğinde cezvenin altını kapatıp kaşık yardımıyla iyice karıştırdıktan sonra hafifçe ılıyan karışıma E vitamini kapsüllerini kırıp dökün.

Hazırladığınız ev yapımı dudak balmı sıvı haldeyken uygun boyutta bir şişe ya da kutuya (cam ya da plastik olabilir) alın. Bu doğal ve sağlıklı dudak bakımı ürününü günde bir kez ya da ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz.

Malzemeler hakkında bilgiler:

Balmumu dudaklarınızı nemlendirmenin yanı sıra onları dış etkenlerin olumsuz etkilerinden korur, aynı zamanda balma sürülebilmesi ve dudaktan akmaması için gereken kıvamı kazandırır.

Hindistan cevizi yağı petrol bazlı ürünler gibi dudaklarınızı hava almayacak biçimde kaplamaz ve havadan ihtiyaç duydukları sağlıklı, doğal nemi almalarına izin verir. Dudakları nemlendirmenin yanı sıra bu bölgedeki yağ dokusunu güçlendirerek onları korur.

Organik bal dudaklarınızın havadaki su moleküllerini tutmasına ve doğal yoldan nemli kalmalarına yardımcı olur.

E vitamini güçlü bir antioksidan kaynağı olup çevrede bulunan serbest radikallerin dudaklarınızı kurutmasını engeller.

Aromatik yağlar ev yapımı dudak balmı tarifi için zorunlu değillerdir, ancak, hoş bir koku verirler.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.