xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Oruçluyken Susuzluk Çekmemek İçin Neler Yapmalı?

0 1.312

Özellikle yaz aylarına denk geldiği zamanlarda Ramazanda susamamak pek mümkün değil tabii ama oruçluyken susuzluk çekmemek için yapılabilecek şeyler var. Bunlara dikkat ederek kendinizi eziyet derecesinde bir susuzluk hissi yaşamaktan koruyabilirsiniz. İşte o şeyler:

*Sahur ve iftar sırasında kısa sürede bol miktarda su içmeyin. Bunun yerine sahurla iftar arasında azar azar su ve başka içecekler tüketin. Bu başka içecekler hazır gazlı içecek, meyve suyu vb. tarzında olmasın. Ev yapımı komposto ve meyve sularını tercih edin.

*Sahurda mutlaka salatalık yiyin. Salatalık açlığı bastırır, susuzluğu giderir, serinlik hissi verir, içerdiği selülozik lifler sayesinde sindirimi kolaylaştırarak vücudu susuzluğu arttıran maddelerden arındırır. İyi bir B vitamini kaynağı olduğu için halsizliğe, sinirliliğe ve unutkanlığa da iyi gelir. Bir de şu var; soğuk salatalık yemeniz daha iyi olur ama buz gibi olmasın.

*Ramazanda tuz, baharat ve çeşnileri fazla tüketmeyin. Tuzlu gıdalar, birçok baharat ve hazır çeşnilerin hepsi gün içinde susuzluk çekmenize yol açarlar. Özellikle sahur yemeklerinde bu açıdan dikkatli olun. Turşular, hazır yemeklerin çoğu ve konserveler de tuz içerir. Çorbalara, salatalara ve yemeklere fazla tuz katmayın.

*Oruçluyken susuzluk çekmemek yapılması gereken şeylerde biri de iftar ve sahurlarda hafif gıdalar tüketmek, kızartmalardan, kavurma yemekten kaçınmaktır. Belki iftarda her zaman buna dikkat edemezsiniz ama sahurda mutlaka edin.

*Sahurda ne kadar çok yeyip içersem gün içinde o kadar az acıkırım / susarım diye düşünmeyin, bu doğru değil.Özellikle sahurda hafif, katkısız, su içeren gıda maddeleri tüketmelisiniz. Bol miktarda ağır yiyecekler yemek, suya ve sıvılara çok fazla yüklenmek gün içinde daha az açlık / susuzluk duymanıza yol açmaz, hatta bunun tam tersi olur. Sahurda işlenmiş et, kırmızı et yemekten özellikle kaçının.

*Fazla çay ve kahve içmeyin. Kahve de, çay da böbrekleri uyarır ve vücutta depolanmış olan suyun dışarı atılmasına yol açarlar.

*Güneşe fazla maruz kalmamaya çalışın. İşiniz yüzünden buna mecbur değilseniz direkt güneş ışığı almaktan kaçının, bu susuzluğunuzu arttırır. Mümkünse gün içinde sıklıkla küçük duşlar yaparak vücudunuzu soğutun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.