xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Özgüveni Arttıran 8 Teknik

0 1.216

Kendine güven insanın hayatın karşısına çıkardığı sorunlarla baş etmesini ve eline aldığı işleri başarabilmesini sağlayan olumlu bir özelliktir. Günlük hayatta, özel hayatta ve iş hayatında özgüven sahibi olan kişilere dikkat edin; onlar hep kolay ve sorunsuz bir hayatı olan insanlar değillerdir, ama hayata umutla bakarlar, sıkıcı durumların içinden çıkabileceklerine inanırlar ve bunun için gayret sarf ederler. Bazı insanların doğuştan özgüven sahibi olduğunu düşünebilirsiniz, belki de gerçekten öyledir ama özgüven pratik yaparak sonradan da kazanılabilir. Aşağıdaki özgüven arttırma teknikleri sayesinde siz de kendine daha çok güvenen bir insan haline gelebilirsiniz.

1. Durmadan sizi eleştiren, şunu veya bunu yapamayacağınızı söyleyen bir iç sesiniz varsa onu susturun. O “Yapamazsın” diyecektir, buna “Yapabilirim” diye karşılık veren bir ses üretin, bunu alıştırma yaparak başarabilirsiniz. Sadece söylemekle olmaz tabii, yapabilirim dediğiniz şeyi yapmak veya daha iyi bir şekilde gerçekleştirmek için harekete geçin.

2. Hatalarınızı kabul edin ama onların üstünde gereğinden fazla düşünmeyin; yapılmış yapılmıştır. Çıkarılması gereken dersi beyninize kaydedip yolunuza devam edin.

3. Her zaman, her yerde temiz ve bakımlı olun, yaşadığınız mekanı temiz tutun. İyi görünmek ve etrafını iyi görmek insanın keyfini de, güvenini de arttırır.

4. Durmadan kendinizi başkalarıyla kıyaslamayın, bunun yerine kendinizle yarışın, kendinizi daha ileriye götürmeye odaklanın. Geriye baktığında kendini geçmişe göre daha iyi bir noktada gören insanın kendine güveni artar.

5. Fikirlerinizi çekinerek değil dik durarak, net bir şekilde ifade edin. Kimse her şeyi bilemez, bir konuda yeterince bilginiz yoksa o konuda daha dikkatli konuşun. Hiçbir konuda bilginiz olmadığını mı düşünüyorsunuz? O halde ilgi duyduğunuz veya iş hayatınızda işinize yarayacağını düşündüğünüz bazı konular hakkında bilgi edinin – çalışın onlara. Donanımınız, genel kültürünüz arttıkça güveniniz de artacaktır.

6. Doğru olan şeyi yapmak için elinizden gelen gayreti gösterin fakat hata yapmaktan da çok fazla korkmayın. Bir şeye atılmadan önce riskleri iyi hesaplamak gerekir ama hiç risk almazsanız da hiçbir şey yapamazsınız.

7. Başarının sizi çok fazla şımartmamasına dikkat edin fakat ortaya çıkardığınız bir işten, üstesinden geldiğiniz bir zorluktan sonra gelen övgüler karşısında “Yok canım, kim olsa yapardı” havasına da girmeyin. Emek verdiniz, zaman ayırdınız, yoruldunuz, strese girdiniz ve ortaya güzel bir şey çıkardınız; bu bir başarıdır, sizin başarınız. Onun hakkını verin.

8. Gerektiği zaman insanlara “Hayır!” demekten çekinmeyin, herkesin her dediğini yapmak, her işi üstlenmek zorunda değilsiniz. Sürekli “Evet” demek zaman içinde sizi içinden çıkmakta zorlanacağınız durumlara sokabilir çünkü bunun sonu yoktur, siz “Olur” dedikçe insanlar yüklenir. Ve tükendiğiniz, yorulduğunuz zaman bunu anlamakta zorlanırlar çünkü onları öyle alıştırmışsınızdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.