xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Para Avcısı

0 1.815

Martin Scorsese yönetmenliğindeki Para Avcısı veya orijinal ismiyle The Wolf of Wall Street adlı film için 18 yaş sınırı var çünkü esas adam Jordan Belfort ve ekibinin uyuşturucu, yolsuzluk, seks, insanları kandırma gibi konularda sergilediği davranışlar bütün aşırılığıyla açıkça sergileniyor. Bu tür şeylerden rahatsız olan biriyseniz bu filmi izlememeniz daha iyi olabilir. Öte yandan Belfort 90’lı yılların New York Borsası’nın en zeki ve fırlama simsarlarından biri olarak gerçekten var olmuş biri ve onun yaşadığı gerçek olayları anlatan film 5 dalda Oscar adayı: En İyi Film, En İyi Aktör (Leonardo DiCaprio) En İyi Yönetmen, En iyi Yardımcı Aktör (Jonah Hill) ve de Terence Winter üzerinden En İyi Uyarlama Senaryo.

Filmin konusu şöyle: 80’li yılların ikinci yarısında Wall Street topraklarına düştüğünde çaylak statüsünde bir borsacı olan Jordan Belfort Kara Pazartesi (Black Monday) olarak bilinen büyük tarihi yıkıma kadar bu alandaki ihtisasını tamamlamıştır. Tekrar toparlanmak ve daha önce ihtişamına tanıklık ettiği dünyanın içinde olmak isteyen genç adam önce komisyoncu olarak küçük bir işe girer, daha sonra da Stratton Oakmont yatırım firmasının CEO’su olur. 90’ların bu hızlı günlerinde New York işlem salonunda hiçbir şey imkansız değildir ve Para Avcısı sıfatını fazlasıyla hak eden Belfort birçok yatırımcıyı kandırarak kısa zamanda bir para kazanma ve harcama makinası haline gelir. Bir günde kazandığı milyon dolarları bir gecede tüketebilen; profesyonel iş hayatının yanı sıra uyuşturucu, sıra dışı ve lüks fanteziler, fahişelerle dolu kirli bir oyunun parçası da olan genç borsacının son derecede abartılı hayatı hep böyle devam etmeyecektir.

3 saat süren ve bazı izleyicilerin ‘kendini tekrar ediyor, sıkıyor’ demesine karşın çoğu kişinin hakkında ‘3 saat boyunca hiç sıkılmadan izlenebiliyor’ yorumunu getirdiği The Wolf of Wall Street adlı yapım biyografi, polisiye dram unsurlarını barındırırken bir yandan da yaşanan inanılmaz boyutlardaki hedonizmi(zevk almayı hayatın tek amacı sayıp buna uygun hareket etmek; hazcılık) fena halde hicvediyor. Leoanardo DiCaprio’nun müthiş bir performansla canlandırdığı Belfort hiçbir sempatik ve sıcak yönü olmayan bir asalak gibi görünüyor (yani tam olarak olduğu kişi gibi) ve uyandırdığı nefreti sonuna kadar hak ediyor. Martin Scorsese bu yaratığı insanlaştırmak yoluna gitmiyor, seyircinin Belfort’a karşı şefkat ve sempati duymasını istiyor. Esas adamın sapkın davranışlarını hiç yumuşatmadan, sansürlemeden aktaran bu yapımı izlemelisiniz; eğer sahnelerin aşırılığından rahatsız olmayacağına inanıyorsanız. Bir mesaj içermeyen fazla dürüst ve fazla direkt bir film bu; hatta bu yüzden sergilediği yaşam tarzını savunmakla suçlanmışlığı da var. Oysa bu sürükleyici ve eğlenceli filmin satır aralarında etkileyici mesajlar barındırdığını düşünen izleyiciler de var.

İnsanların dürüstçe çalışarak yaptıkları küçük birikimlerin borsa oyunları üzerinden çalınmasıyla kurulan dev krallıklar üzerinden sistem eleştirisi de yapan Para Avcısı filminin ilham kaynağı olan J. Belfort günümüzde 52 yaşında bir adam ve halen dolandırdığı insanlara borçlarını kapatmaya çalışıyor. Kendisi yaptığı yolsuzluklardan ötürü yargılanmış ve arkadaşlarını ele vermek suretiyle cezai indirim almış. Yaşadıklarını anlatan bir kitap yazmış ve ayrıca motivasyon konusunda seminerler veriyormuş. Alır mıydınız? Alanlar varmış.

İnsanda ‘bu kadarı da olmaz’ duygusunu uyandıran bütün olanların gerçekten yaşanmış olduğu ve gücünü biraz da bundan alan filmin bazı sahnelerini aşırı derecede, neredeyse rahatsız edecek kadar komik bulabilirsiniz. Aşırı derecede erotik, küfürbaz ve serbest de bulabilirsiniz bu arada. DiCaprio Belfort’un sınır tanımayan bencil, haz odaklı ve nevrotik yapısına çok inandırıcı bir biçimde hayat vermiş. Yardımcı aktörlerin performansları da son derecede tatmin edici.

ABD yapımı Para Avcısı’nın oyuncu kadrosunu da verelim: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey, Kyle Chandler, Rob Reiner, Jon Bernthal ve Jon Favreau.

Filmin IMDB linki: http://www.imdb.com/title/tt0993846/?ref_=fn_al_tt_4

En iyi Leonardo Di Caprio filmleri için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.