xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Patatesle Cilt Bakımı Yapmanın 10 Yolu

0 1.313

Dünyadaki hemen bütün mutfaklarda yeri olan, çok yaygın olarak kullanılan besleyici bir sebze olan patates bol miktarda karbonhidrat, B ve C vitaminleri, kalsiyum ve protein içerir. Lifli bir sebze olarak bağırsak hareketlerinin sağlıklı olmasına ve sindirim sisteminin iyi çalışmasına yardımcı olur. Konumuz patatesle cilt bakımı  olduğundan patatesin faydalarına daha fazla değinmeyeceğim. Fakat, nişasta ve karbonhidrat içeren bir sebze olduğu için kilo almaya yol açma riski olmakla beraber hiç patates tüketmemenin doğru olmadığını hatırlatmak istiyorum. Ölçülü miktarda ve doğru şekillerde olmak kaydıyla beslenme düzeninizde patatese de yer vermelisiniz.

Şimdi asıl konumuza geçelim. İşte patatesle cilt bakımı yapmanın 10 yolu:

1. Patates göz altlarındaki koyu renkli halkaları giderir

Patates doğal bir göz parlatıcısı olduğu için göz altlarındaki koyu renkli halkalar üzerinde etkilidir. Patatesin bu özelliğinden faydalanmak için yapılması gerekenler şöyle:

Büyük parçalar halinde, soyumuş patates dilimleri hazırlayın.

Evde süt varsa patates halkalarını önce soğuk süte batırabilirsiniz.

Bunları gözlerinizin alt kısmına koymuş vaziyette 15 – 20 dakika uzanın.

Sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Bunu düzenli olarak yaparak  göz altı morluklarının zaman içinde azalmasını ve belirsizleşmesini sağlayabilirsiniz.

Alternatif olarak gözlerinizin altına patates suyu ile ıslatılmış pamuk kullanarak nazikçe kompres de yapabilirsiniz.

2. Patates suyu ile kırışıklık tedavisi

Patatesin kırışıklıkları gidermede etkili bir güzellik ajanı olduğu düşünülür. Yüzü düzenli olarak patates suyuyla silmek cilde sağlıklı bir pırıltı verir, ayrıca yumuşatıcı ve kırışıklık azaltıcı etki yapar.

3. Patatesle siyah nokta peelingi

Patatesi siyah noktalar için doğal bir peeling olarak kullanabilirsiniz. Bunun için 1 – 2 adet patatesi soyup blenderdan geçirin. Elde ettiğiniz püreyi yüzünüze uygulayın. Sonra 5 – 10 dakika boyunca yüzünüze nazikçe, fazla bastırmadan masaj yapın. Son olarak yüzünüzü yıkayarak temizleyin.

4. Cilt lekeleri için patates suyu

Yüzünüzü günde 1 – 2 kere soğuk patates suyu ile durulamayı deneyin. Bir süre lekelerin belirsizleştiğini, cildinizin daha net ve iyi bir görünüm aldığını fark edeceksiniz.

5. Güneşten yanmış ciltler için patates

Uzun süre güneşe maruz kaldıysanız cildinizin güneşten etkilenen bölümlerine soğuk patates dilimleri yerleştirin. Bu cildinizi rahatlatır ve güneş ışınlarının yaptığı olumsuz etkileri azaltır.

6. Cildi aydınlatmak için patates

Patates doğal bir cilt aydınlatma ajanıdır aynı zamanda. Bu etkisini görmek için çiğ patatesi rendeleyip yüzünüze uygulayın ve yarım saat bekleyin. Bunu düzenli olarak yaparsanız zamanla cildiniz daha temiz, parlak, aydınlık ve pürüzsüz görünmeye başlar. Bu uygulama ayrıca yüzdeki şişlikleri de giderir.

Alternatif olarak patates suyu – limon suyu karışımını da deneyebilirsiniz. Bu karışım düzenli kullanımda kısa sürede cildi ağartır. Fakat limon suyunun cildi kurutabileceğini unutmayın ve tedbirinizi alın.

7. Kuru cildinizi patatesle nemlendirin

Cildiniz kuruysa rendelenmiş bir patatesi yarım tatlı kaşığı lorla karıştırarak hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekleyin. Sonra da yüzünüzü yıkayıp temizleyin. Bu uygulama kuru cildin neme doymasını sağlar ve böylece ince çizgilerin görünümünü hafifletir.

8. Patates yüzdeki ölü derileri temizler

Patatesle yapacağınız çok basit bir uygulamayla cildinizin üst tabakasındaki ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey kabuksuz patates dilimlerini yüzünüze yerleştirerek 10 dakika beklemek. Sonra da yüzünüzü bol ılık suyla temizliyorsunuz. Bu uygulama, düzenli olarak yapıldığı takdirde cilt gençleştirici etki de yapar.

9. Patates, salatalık ve kabartma tozuyla doğal yüz temizleyici

Bir salatalıkla bir patatesi soyun ve küçük parçalar halinde kesip blenderda karıştırın. 1 çay kaşığı kabartma tozu ekleyin. Biraz da su ilavesiyle maske kıvamında bir karışım elde edin. Yüzünüzü bu karışımla temizlerseniz aynada daha parlak ve yenilenmiş bir cilt görürsünüz.

10. Göz çevresi şişkinliği için patates ve salatalık

Bir miktar patates suyuyla salatalık suyunu karıştırın ve karışımı yüzünüze, özellikle de gözlerinizin etrafına uygulayın. Salatalık kafeik asit ve askorbik asit, patates nişasta ve katekolaz içerir. Bu 2 bileşen cildin renk tonunu hafifletir ve göz çevresi şişkinliklerini hafifletir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.