xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Pilav Yapmanın İncelikleri

0 4.708

Pilav yapmak hiç de zor görünmüyor, değil mi? Ama iş uygulamaya gelince şunu görüyoruz ki iyi pilav yapmak herkesin harcı değil. Şahsen yaptığım pilavların küçük bir kısmı için “Çok güzel oldu” diyebilirim ancak. Gerçi ben mutfak işlerinde genel olarak ilgisiz ve bilgisiz bir insanım ama pilavı yağda kavur, üstüne sıcak su ekleyip pişmeye bırak şeklindeki basit bir operasyonun başarısız olması da insanın sinirini bozuyor.

Marifet pilavı tutturmak galiba yapmaktan ziyade; çünkü işte, uygulama basit ama insan kapağı açıp kendini bir tencere lapa olmuş pilav ile bakışır halde buluveriyor. Tane tane pilav yapabilen kadınlara sinir olduğum oluyor yemin ederim. Pilav yapmanın püf noktaları hakkında bir derleme yaptım bu vesileyle, hepimizin işine yarar inşallah. Kendimden pek umutlu değilim gerçi, ben ancak yazısını yazabilirim işte. Neyse, o da bir yetenektir, işe de yarıyor, makalelerime para veriyorlar, ayrıca bu siteyi o sayede geliştirebiliyorum.

Aşağıda birbiriyle çelişen öneriler bile olabilir, bir yemek bir sürü farklı yöntemle pişirilebiliyor biliyorsunuz. Herhalde bunları deneyip kendisinin en iyi pilavı ne şekilde yapabildiğini ayırt etmesi gerekiyor insanın.

İyi bir pilav yapmak için:

Öncelikle pirincin iyisini seçmelisiniz. Baldo pirinç daha iyi olabilirmiş. Ve bu tip pirinçle pilav yaparken genellikle 1 bardak pirin, 1.5 bardak su ölçüsünü kullanmak gerekiyor. Fakat pirinçleri suda bekletiyorsanız su miktarını biraz düşürüp, pişmesine yakın gerekirse biraz sıcak su eklemeniz daha doğru olur.

Pirinci bol ılık suda, su berrak hale gelene kadar yıkayarak nişastasından arınmasını sağlamak gerekiyor. Ne kadar iyi yıkanırsa lapa olma ihtimali o kadar azalırmış.

iyi bir pilav yapmak

Pirinçleri suyun içinde bekleten de var, bunu yapmayan da. Bekletirseniz pirinçlerin bembeyaz olması için suyun içine birkaç damla limon sıkabilirsiniz. Suda bekletmemeyi tercih ediyorsanız yıkadıktan limon suyunu yıkadıktan sonra ekleseniz de olur. Kullandığınız yağ da pilavın rengini etkilermiş bu arada. Pirinçleri yağı yakmadan, kısık ateşte kavurmak da pilavın beyaz olması için etkilidir.

Yağ olarak sıvı yağ, tereyağı, sıvı yağ – tereyağı karışımı veya zeytinyağı kullanabilirsiniz, bu damak zevkinize kalmış. Bir de ilk başta sıvı yağ kullanıp pilavın pişmesine yakın üstüne bir parça tereyağı atmak şeklinde bir uygulama duyduğumu hatırlıyorum.

Pilav yapmak için yayvan bir tencere kullanmak gerekiyor. Pişirirken tencerenin kapağını açmamak lazım bir de. (Ama pişmesine az kala su eklemek lazım mı diye bakıyoruz yani, ben ille de bakarım, güvenmiyorum kendime zaten.)

Kavurma yöntemini kullanıyorsanız pirinçlerin kırılmasını önlemek ve daha lezzetli bir pilav yapmak için tuzu pirinçleri kavururken ekleyin.

Pilavı karıştırmadan pişirmelisiniz. Fakat pişmekteyken üstüne tahta kaşığın sapıyla birkaç delik açarsanız alttaki ısı üstteki suyun kaynamasını sağlar ve pilav suyunu daha çabuk çeker.

pilav yapmanın püf noktaları

Pilav iyice fokurdamaya başladığı zaman tencerenin kapağını açıp suyunu iyice çekmesini bu şekilde bekleyin. Sonra da demlendirme işine başlayın.

Pilav pişti ve baktınız ki biraz yumuşak olmuş; üstüne havlu, kapak falan kapatmadan üstü açık şekilde demlendirin.

Güzel bir pilav yapmak için dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de tencere. Şöyle ki, kalın tabanlı ve kapağı fazla buhar kaçırmayan bir tencerede yapılan pilav daha güzel olur. Pilavı hep aynı tencerede yapmak iyi olur, böylece tencerenin özelliklerini kavrar ve içinde yapabileceğiniz en iyi pilavı keşfedebilirsiniz.

Kavurma yöntemiyle pilav yaparken yağı ısıtıp pirinçleri eklediğiniz zaman pirinçleri iyice şeffaflaşıncaya kadar kavurmalısınız.

Pilav nasıl demlendirilir konusuna gelince; altını kapattıktan sonra spatulayla çok hafif karıştırarak tanelerin iyice karışmasını sağlayın. Sonra üstüne kumaş veya kağıt havlu koyun, tencerenin kapağını kapatın ve 20 dakika bu şekilde dinlendirin. Kağıt havlu bu süre içinde ıslanırsa değiştirip yenisini koyun.

iyi bir pilav yapmak için

Pilav pişirmek için kullanılan birkaç yöntem var, bunlardan biri salma yöntemi. Salma pilav yapmak için tencereye kullanacağınız pirincin miktarına göre su ekleyin, bu su kaynadıktan sonra içine yağ ve tuz ekleyin, suyu karıştırın ve içine yıkanmış pirinçleri atın.

Süzme pilav makarna gibi yapılıyor. Yani tuzlu suyu kaynatıp içine pirinçleri ekliyorsunuz ve pişene kadar kaynamaya bıraktıktan sonra süzüyorsunuz. Sonra bir tencerede yağ kızdırıp üstüne pirinçleri ekliyor ve pirincin üstündeki suyu çekmesini bekliyorsunuz.

Haşlama pilav yapmak için pirinçleri yağsız tuzlu suyun içinde suyunu çekene kadar pişirin. Suyunu çeken pilavın altını kapatın ve bir miktar yağı kızdırıp içine karıştırın.

Pilav tarifleri için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.