xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Pinterest Kullanırken Öğrendiğim 10 Şey

12 3.486

Yazıya “Seni tek geçerim bu alemde, Pinterest!” gibi bir başlık koyacaktım aslında. Sonra fikir değiştirdim ama cümleyi ille de kullanmak istiyordum, böylece kullanmış oldum. Devam edeyim o zaman: Gereken çabayı gösterirseniz herhangi bir sosyal medya platformunda popüler olabilirsiniz tabii ama bana göre, içerik üreten ve bunların yayılmasını isteyen, sitesine daha çok ziyaretçi gelmesini isteyen biri için en verimli, en iyi platform Pinterest’tir. Ben orada ciddi çaba gösterdim ve sonuç aldım, almaya devam ediyorum, devam etmeye de niyetliyim.

Facebook bende aynı etkiyi yapmadı, Twitter da öyle. Ki ikisinde de aktif sayılırım – bazen epeyce fazla. Twitter’ın şöyle bir etkisi var: Oraya blogdan link verdiğiniz zaman blog istatistikleri yükseliyor, WP sitenizden link verdiğiniz zaman yazının okunma sayısı artıyor. Fakat Analytics’e baktığınız zaman Twitter’dan o günkü çabanızla orantılı bir geri dönüş olmadığını görüyorsunuz. Facebook’a gelince, ben oraya verdiğim linklerden, onları arkadaş listesi 5.000 kişi olan bir sayfada da yayınlayabildiğim için biraz geri dönüş oluyor, ama gerçekten biraz yani. Sitemin sayfasının 1.851 takipçisi var ayrıca, eskiden birkaç düşük bütçeli reklam vermiştim ve öyle sağlamıştım bunu; fakat bu sayıyla orantılı bir erişim ve geri dönüş olmuyor. Reklam vermezseniz buna izin vermiyor, hatta, zaman içinde, daha önce reklam verdiğiniz için elde ettiğiniz verimi bile düşürüyor.

Instagram ve YouTube da, çalışmanıza bağlı olarak verimli kanallar olabilir biliyorum, fakat ben ikisinde de pek aktif değilim. Tek başıma çalışıyorum ve hepsinde aynı derecede aktif olmaya dayanamam zaten. Pinterest’te popüler olmak yolunda çalıştım ben ve sonuçtan gayet memnun kaldım. Geri dönüşler beni son derecede memnun etti. Bu konuda neler öğrendiğimi anlatmak istiyorum o yüzden, belki sizin de işinize yarayabilir.

Pinterest Kullanırken Öğrendiklerim

1.Sadece Kendi İçeriklerinizi Paylaşmayın 

Pinterest’te gördüğüm bazı panolar şöyle: Bir yemek tarifleri blogu mesela, içinde sadece kendi tariflerinin olduğu bir pano açıyor – o kadar. Veya ne bileyim, kozmetik ürünleri satan biri sadece o konuda. Oysa, başkalarının tarifleri için ve / veya ilgilendiği başka konular için de panolar açsalar, onların içine de pinler koysalar kesinlikle eminim ki daha fazla takipçileri olur, gösterim sayısı ve varsa bloga / siteye dönüşlerin sayısı da artar.

Şöyle düşünün: Sadece arabalar hakkında içerikler üreten veya araba kiralayan – satan birisiniz ve sadece bununla ilgili panolar açtınız. Biraz da etkileşim yaparsanız bu konuyla ilgilenen birileri sizi takip eder mi – eder. Fakat birkaç tane de farklı konularda panolar açar ve etkileşim yaparsanız sayfaya bu konularla ilgilenen kişiler de gelir. Bunların bir kısmı sizi takip eder, bunun popülaritenize katkısı olur. Ayrıca, sağda solda gezerken ilginizi çekecek çeşitli şeyler görecek ve belki bir kısmını takip edeceksiniz.  Bunun gibi, sitede gezinirken sayfanıza gelenlerden bazıları da sizin alanınıza ilgi duyabilirler, değil mi?

2.Panolara İngilizce / Türkçe İsim Koyun

Bu işe yarayan bir yöntem gibi geliyor bana. İngilizce hala dünyanın en yaygın dilleri arasında yer alıyor. Böylece yabancı kullanıcıların gözüne daha kolay çarparsınız ve panolarınızın konularını kolayca anlarlar. Bunun için İngilizce bilmeniz de gerekmiyor; Google Translate veya Tureng gibi kaynaklardan faydalanarak “Erkek giyim, arabalar, basketbol, salon dekorasyonu, filmler, tatlı tarifleri, sonbahar, yılbaşı, fotoğraflar, hayvanlar” gibi basit başlıkları yanlışa düşmeden, kolayca yazabilirsiniz.

3.Diğer Kullanıcıları Takip Edin

Önce takip edip sonra takipten çıkma eğilimi sosyal medyada çok yaygın ve bu sinir bozucu bir şey ama bununla çok da canınızı sıkmayın, yapacak bir şey yok. Siz etkileşim yapmanıza bakın, bu önemlidir ve işe yarar. Ayrıca herkes de takibi bırakmıyor.

Pinterest’teki “Ara” sekmesine ilgilendiğiniz konuları, kişi isimlerini falan yazarak onlarla ilgilenen başka insanlara ulaşın. Ayrıca, aynı veya benzer konularla ilgilenmediğiniz kişilerin panolarını da beğenebilirsiniz, burası bir görsel deposu neticede, karşınıza aklınızda olmayan çok güzel şeyler çıkabiliyor. Yeni başladıysanız bir süre yoğun bir şekilde karıştırın, büyük ihtimalle bana hak vereceksiniz. Bu şekilde birkaç şeye birden ulaşırsınız: Yeni pano fikirleri, panolarınıza ekleyecek yeni görseller ve takip etmek isteyeceğiniz kullanıcılar.

Bu arada, takip kararı vermeden önce hesaptaki “Panolar” sekmesine tıklayıp şöyle bir göz atmanızı tavsiye ederim. İlgili olmadığınız konulardaki panoları da takip etmekten bir şey olmaz ama bazı hesaplarda insana itici gelen, tercih etmediği, rahatsız olduğu bir konuyla ilgili görseller de olabilir. Bir hesaptaki bütün panoları takip etmek zorunda değilsiniz, sadece seçtiğiniz panoları takip etme alternatifi de var.

4.En Çok Dikkat Çekmesini İstediğiniz Panoları En Tepelere Yerleştirin

Sayfanızdaki panoları sürükleyip bırakabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanarak, kendi içeriklerinizi, sattığınız ürünleri falan içeren panoları en baş tarafa yerleştirin. Panoların sıralanmasını hep bu şekilde yapın. En görünür olmasını istedikleriniz girişte, daha az önem verdikleriniz daha aşağıda.

Kendinize ait bir site varsa benim yaptığımı yapabilirsiniz: Benim bu site dışında blog sitelerim de var ve epeyce de içeriğim. Bunun için ayrı bir pano açtım ve en başa koydum, oraya sadece kendi içeriklerimden link veriyorum.

5.Yılbaşı Ve Sevgililer Günü Gibi Dönemleri Mutlaka Değerlendirin

Özellikle yazdığım bu 2 dönem, çünkü onlar dünya çapında ilgi görüyor. Makale yazarı iseniz, blogger iseniz sitenize bu dönemlerde bol bol bir şeyler yazın, fotoğraflar ekleyin ve onları Pinteres’te servis edin. Öyle değilseniz bile bu fırsatları Pinterest hesabınıza ilgi çekmek için kullanın. Panolar açın, görseller doldurun.

Yine bu dönemlerde, yılbaşına ve Sevgililer Günü’ne 1 ay kala mesela, bu konulardaki panoları en yukarıya alarak görünür kılın. Dönem geçince yine aşağılara taşıyabilirsiniz.

Geçtiğimiz yılbaşı bunun büyük faydasını gördüm. Çok çalıştım ama, bol görselli, çok sayıda yazılar yazdım. Binkelam Pinterest sayfası öyle çok popüler bir sayfa değil ama iyi çalıştım ve fena durumda da değil. Bu sayfayla, yılbaşında, günlük takipçi sayısı 250 – 300 kişi olan bir bloguma Pinteres’ten günde 150 – 200 dönüş yapıldı birkaç hafta boyunca.

6.Panoları Bölümlere Ayırın / Pinleri İstediğiniz Şekilde Sıralayın

Panoların bölümlere ayrılması özellikle bol görselli, karışık olanların derli toplu görünmesini ve daha rahat gözden geçirilmesini sağlar. “Mevsimler” panosu açıp her mevsim için bölümler oluşturun, “Futbol takımları” panosu açıp her takımı ayrı bir panoda toplayın, “Dekorasyon” panosunu mutfak, salon, ev ofisi olarak bölümlere ayırın; bu gibi şeyler.

Panolardaki görselleri de sürükleyip bırakabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde 2 şey yapılabilir:

*Kendi içeriklerinizle dolu bir panodaki görselleri, en çok dikkat çekmesini istediklerinizi en yukarıda gösterecek şekilde düzenleyebilirsiniz.

*Hem kendi pinlerinizle, hem de başkalarından pinlediğiniz görsellerle dolu bir panoda kendi sitenizden gelen içeriklerin veya sizin sattığınız ürünlerin her zaman en üstte olmasını sağlayabilirsiniz.

7.Dikkat, Pano Silerken Takipçi Kaybediliyor!

Açmış olduğunuz bir panoyu bir sebeple sildiğiniz zaman takipçilerin bir kısmını kaybediyorsunuz, sistem böyle. Bu yüzden, iyi düşünüp öyle açın veya çok zorunlu değilse silmeyin. O panodaki pinleri başka bir panoya taşısanız, böylece aslında aynı pinler yine sayfanızda kalsa da oluyor bu.

Benim “Ünlüler” diye bir panom var mesela, bir de bir sürü ünlü için ayrı açılmış panolarım var. Bu durumu değiştirmeye karar verdim, o tek tek olanları Ünlüler panosuna taşıyorum. Bilerek yapıyorum, bir parça takipçi kaybetmeyi göze aldım. Aslında bunu istemem tabii ama sayfayı biraz derleyip toplamaya kararlıyım. Bu durumu göz önünde bulundurun.  Benim 1.600’den fazlaydı, 20 – 30 panoyu sildim galiba – emin değilim, 1.580’e düştü. Biraz daha takipçi kazandıktan sonra yine devam etmek niyetindeyim. Pinterest hesabım güzel ilerliyor, biraz daha düzgün ve profesyonel görünmesini istiyorum. Takipçi sayınız azsa ve mecbur değilseniz yapmayın derim.

8.Ortak Panolar / Davetleri Değerlendirin

İsterseniz açtığınız panoya bir başkasını veya başkalarını da davet edebilirsiniz. Her birinin içinde, yukarıda bir yerde “Davet Et” sekmesi var, oraya tıklayıp karşınıza çıkan formu uygun şekilde doldurarak yapılıyor bu. Bu arada, rastgele birini davet etmeyin bence; bu pano için çalışacağına ve ilgili şeyler koyacağına güvendiğiniz biri olsun. Bazı çok kalabalık ve çok ortaklı sayfalarda bu işin şeyinin çıkarıldığını fark ettim; alakasız, biçimsiz, itici görseller koyuyorlar. Pano sahibinin bunu arzu ettiğini sanmam ama bir yerden sonra denetim sıkıntı veriyor belki de. Ayrıca, bu türden panolar bir sürü pinle dolu oluyor, takipçisi çok oluyor; panonun popüler olmasına bakanlar da vardır belki de, buna çok kafayı takmıyorlardır. Ama ben kendi açtığım bir panoda istemem mesela.

Öte yandan, bazen sizin panolar birinin dikkatini çeker, onun ilgilendiği ve pano açtığı konularda panolarınız vardır; size de davet gelebilir. Bana geldiği oluyor. O pano kendi içeriklerimi tekrar servis edebileceğim bir yerse, işime yarayacaksa kabul ediyorum bazen.

Bu grup panoları insanın kendini göstermesi, dikkat çekmesi için güzel bir fırsat sonuç olarak. Bunlara iyi seçilmiş, pano başlığıyla ilgili, güzel görseller koyun; fark edilmenize katkısı olur. Birileri sayfanıza göz atmak ister.

9.Aynı Pini Birçok Panoya Servis Etmeyin

Bu yüzden hesabınız askıya alınabilir, hatta ısrar ederseniz kapatılabilir de. Ben arada bir bunu yaptım ama cevabımı da aldım; hesabımın askıya alındığı oldu. Bu konuda dikkatli olun.

10.Pinterest Analiytics Kullanın

Bir web siteniz veya blogunuz varsa onu “Ayarlar” sekmesinden onaylayarak platformun Analiytics hesabından faydalanabilirsiniz. Böylece hesabınızın günlük ve aylık gösterim sayısı, son 1 ayda en çok gösterim alan panolar ve pinler, pinlerinizle en çok etkileşim halinde olan ülkeler ve şehirler, sayfanızı ziyaret edenlerin cinsiyet olarak dağılımı gibi konularda bilgi edinebilir ve hareketlerinizi buna göre düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca: 

Web Sayfanıza Pin Butonu Ekleyin

Her ne kadar yazıların altında “O, bu, şu sosyal medya platformunda paylaşın” gibi şeyler olsa da, sitenizdeki her bir görselin üzerinde pin butonu olması işi sizin için de, başkaları için de kolaylaştırıyor.

Pinterest’in Pano, Pin Ve Takip Sınırları

Şubat 2019 itibariyle bu sınırlar şöyle belirlenmiş:

*Gizli panolar ve davet alarak katıldığınız panolar dahil, sayfanızda en fazla 500 pano olabilir.

*Takip sayınız kişiler, konular ve panolar dahil maksimum 50.000 olabilir.

*Gizli olanlar ve ortak panolardakiler de dahil en çok 200.000 pin yapabilirsiniz.

Pinterest’ten sınır aşımı uyarısı alırsanız yapabileceğiniz 2 şey var:

*Uyarı aldığınız konuya göre durumu düzeltmek için bazı kişileri takip etmeyi bırakın ya da pinleri veya panoları azaltın.

*Farklı bir mail adresiyle yeni bir Pinterest hesabı açın.

Pinlerinize Açıklama Ve Etiket Ekleyin

Birçok yerde bir görseli öylece, olduğu gibi pinlemek yerine bir açıklama, bir iki etiket ekledikten sonra pinlemenin daha etkili olacağını okudum ama bunu çok seyrek olarak yaptım. Önemsiz bulduğumdan değil, fakat çok çalışıyorum zaten, o kadarına zaman ayıramıyorum.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir:

Instagram’da Popüler Olmak 

Pinterest Bölümler Özelliği

 

12 Yorumlar
 1. Renkliblogsayfam

  Pinterest kullanıyorum bende ancak bu kadar detaylı kullanmam gerektiğini bilmiyordum.
  Önerilerini uygulayacağım. Pinterest trafiğimin sayende artacağına Emin’im. Teşekkürler

  1. Hilal Uslu

   Ben de eminim – bende işe yarıyor, sizde neden yaramasın, içerik üretiyorsunuz benim gibi. Mümkün olduğu kadar yazın ve bu platforma abanın – geri dönüşü hızlı oluyor, gayet verimli bir yer.

 2. Derya

  Mükemmel bir yazi olmus pinterest hakkinda hemen her bilgi var. Ben neredeyse on yildir pinterest kullaniyorum ama son yillarda blog ile ilgili de kullandim. Güzel bir geri dönüs oluyor. Hem diger platformlardan daha bireysel kimseyle bir yarista olmak gerekmiyor. Artik bloglar ve diger platformlar kim kimi gecer alanlarina dönüstü ve bu benj bu isten sogutan bir durum. Sanirim en cok pintereste agirlik verecegim ☺️

  1. Hilal Uslu

   İyi edersin bence de. Şimdiki halde insana verdiği emeğin karşılığını veren bir platform; umarım hep de öyle gider. Beğendiğine sevindim, teşekkür ederim.

 3. Duo Diyet

  İnanılmaz detaylar vardı, çok güzel hazırlamışsınız. Teşekkür ederim. Ziyaret de edeceğim.

  1. Hilal Uslu

   Her zaman aynı hızda olmasa da, orada aktif sayılırım. Olmam da gerekir, gayet işime yarıyor. Bu şekilde insan bir şeyler de öğreniyor tabii, öğrendiğim her şeyi yazmaya çalıştım. Ben teşekkür ederim.

 4. sessiz haykırış

  Eline sağlık hilal hanım Pinterest Kullanırken Öğrendiğim 10 Şey yazınızı çok açıklayıcı buldum ilgiyle okudum bu arada çok hızlısınız 🙂

  1. Hilal Uslu

   3 – 5 kaynağa bakarak yeni bir makale yazmaya çalışırken olduğundan daha hızlı gidiyorum bu tarz yazarken, evet. Bu yazının çok küçük bir kısmı için sağa sola baktım, Pinterest sınırlarını yazmak için mesela. Kalanı kendi kafamdan – öyle olunca akıp gidiyor. Bir de, hakim olduğum bir konu sayılır, o var tabii. Teşekkür ederim.

 5. Deniz

  Bir çoğumuz hala pinteresti aktif olarak kullanmayı bilmiyor ve nimetlerinden faydalanamıyoruz. Pinterest kullanımı ile ilgili paylaştığınız bu değerli tüyolar faydalı olacaktır. Paylaşım için teşekkürler 🙂

  1. Hilal Uslu

   Ben gerçekten çok memnunum bu platformdan. Yayılmasını istediği içerikler üreten herkesin de memnun kalacağını tahmin ediyorum ama bunun için çalışmak lazım. Ben teşekkür ederim ziyaretiniz için.

 6. Samet

  Şuanda sitem için kullandığım bir pinterest hesabım var.Fakat nerdeyse hiç ziyaretçi gelmiyor siteme.Takipçi sayım 100 küsür bundan kaynaklanıyor olabilir mi?

  1. Hilal Uslu

   Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Durumu düzeltmek için yapabileceğiniz ve düzenli olarak yaparsanız fazla zaman geçmeden sonuç verecek hareketleri şöyle sıralayabilirim: Kendi alanınız dışındaki konularla ilgili panolar da açın ve bunların içini biraz doldurun. / Platforma sıkça girmeye çalışın ve her girdiğinizde hem yeni panolar – pinler ekleyin, hem de birilerini takip edin. Mutlaka geri dönenler olacaktır – oluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.