xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Pratik Ev Temizliği Yöntemleri

0 3.804

İnsanın ailesiyle veya arkadaşlarıyla birlikte keyifli vakitler geçirdiği, bir süre uzak kalınca özlediği, günün stres ve yorgunluğunu attığı evini temiz ve düzenli tutmak istemesinden daha doğal bir şey yok. Bir evi “yuva” haline getiren en önemli unsur o evin tertemiz ve düzenli olmasıdır diyebiliriz. Bu düzeni ve temizliği sağlamanın pratik yollarını öğrenirseniz yuvanızı hem daha çok seversiniz hem de daha da rahat edersiniz. Zira temiz olmayan ve dağınık bir ev insanın ruhunu yorar. Evinizi ruhu dinlendiren bir hale getirmek aslında o kadar da zor değildir. Bu yazıda bahsedeceğimiz pratik ev temizliği yöntemleri bu sıcak, temiz ve düzenli yuvayı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Dağınıklığı 10 Dakikada Toplamak

Temizliğe başlamadan önce evin dağınıklığını toplamak temizliğin yükünü hafifletir.

Temizlik yapmaya başlarken yanınızda bulunduracağınız bir çamaşır sepeti iş yükünüzü yarı yarıya indirebilir. Çünkü bu sepetle her girdiğiniz odada, odaya ait olmayan eşyaları sepete atarsınız ve böylelikle toparlamak için ekstra zaman harcamazsınız.

Bir anda birden fazla iş yapıp evin dağınıklığını sadece 10 dakikada toparlayabilirsiniz. Mesela kitap ve dergileri bir araya toplamak, yastıkları çırpıp kabartmak, kirli çamaşırları makineye yerleştirmek, çocuğun oyuncaklarını oyuncak sepetine koymak telefonla konuşurken bile yapılabilecek işlerdir.

Yerleri belli olmayan ufak tefek eşyaları bir masa ya da mutfaktaki tezgahın üzerine yığmak ve bütün temizlik bittikten sonra yerlerine yerleştirmek onlarla tek tek uğraşmaktan daha pratiktir.

Yatak odasındaki nevresim ve yastık kılıflarını değiştirip hızlıca yatağı toplamak size zaman kazandırır. Çünkü yatağın toplanmış olduğu bir yatak odasındaki işlerin yarıya yakını bitmiş demektir. Bundan sonra şifonyerin üstünde bekleyen boş parfüm veya deodorant şişelerini çöpe atabilir, odayı dağınık gösteren ıvır zıvır şeyleri olmaları gereken yere koyabilirsiniz.

Çekmece ve dolaplarınızda pek giymediğiniz bir sürü giyim eşyası var mı? Böyle dolaplar hem insanın enerjisini alır hem de evi temizleyip toplarken ekstra iş çıkarır. Bu yüzden dolapları gözden geçirmekte fayda var. Son bir yıl içinde hiç giymediğiniz eşyaları ayırın. Sadece kendinizin değil tüm ev halkının dolabındaki kullanılmayan eşyaları çıkarıp toplayın. Eşyalar zaten dolapta olduğu için yıkamaya da gerek olmadan katlayıp sınıflandırarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

ev temizliği

Gereksiz eşyalar ortadan kalktıktan sonra boşalan çekmece ve dolaplara kuru karanfil taneleri serpmek hem haşerat ve güveleri uzaklaştırır hem de güzel koku bırakır.

Ev temizliği yapmanın en önemli kurallarından biri mekanı temizlemeye en uzak köşeden başlamaktır. Temizlik yapmaya başladığınız oda hangisi olursa olsun uzak köşeden başlayıp kapıya doğru gelmek iz bırakmadan temizlik yapmanızı sağlar.

Temizliğinizi bitirdikten sonra sapları uzun olan süpürgelerinizi saklarken sapının aşağı bakmasına dikkat ederseniz saçakları korumuş olursunuz.

Temizlik için mikrofiber bezler kullandıysanız bunları deterjan değdirmeden sadece kalıp sabunla yıkayıp durulayarak gölgede kurutmanız gerekir. Bu tip bezler güneşte veya radyatörlerin üstünde kurutulursa özelliklerini kaybediyorlar.

Unutmadan, televizyon kumandası, gözlük, saat vs. gibi küçük eşyalar için elinizde yapacağınız veya hazır satın alacağınız şık bir kutu ya da koltuğun kenarına cırt cırt bantlarla kendiniz de dikebileceğiniz şekilli bir torba hem dağınıklığı önler hem de değişik bir hava katar. Televizyon kumandası gibi aletleri karanlıkta kolay bulmak için üzerine parlak neon renkli etiketlerden yapıştırmak mutlaka bir gün işinize yarayacak mantıklı bir harekettir.

Evinizde tarihi geçmiş ilaçlar ya da boş ilaç şişeri varsa onları çöpe atın gitsin. Kimi zaman aynı ilaçtan birkaç tane olabiliyor. Bunları farklı kutularda olanlar varsa tarihlerini de kontrol ederek kutuları birleştirin ve ecza dolabınız da çocukların kolayca ulaşamayacağı bir mesafede olsun.

Mutfağınızda yer tasarrufu için ambalajları mümkün olduğunca küçültün. Aldığınız baharat, bisküvi, kraker gibi ürünleri kendi ambalajlarınsa saklamak yerine gruplandırıp ayırarak saklama kaplarına koymak veya kilitli buzdolabı poşetlerinde saklamak size yer kazandırır. Zira bu ürünleri kendi ambalaj ve kutularında daha fazla yer kaplar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.