xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 6 Bitkisel Maske

0 1.255

Gergin, parlak, lekesiz, kabartısız, düzgün bir cilde sahip olmak için beslenmeye ve uykuya dikkat etmek, yeteri kadar su içmek, sigara içmekten ve fazla alkol tüketmekten kaçınmak, güneşin zararlı ışınlarından korunmak gerekir.  Bunların yanı sıra bir de düzenli cilt bakımı yapılmalıdır tabii. Bunu doğal yöntemlerle, cildine ne sürdüğünden emin olarak yapmak isteyenlerin tercihi evde yapılabilecek maske tarifleridir. Pürüzsüz bir cilt için 6 bitkisel maske tarifi onlar için geliyor. Bu maskeler içinden seçtiklerinizi haftada 1 – 2 kere uygulayarak cildinizin yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

1. Sadece bal: Bal doğal bir antibiyotik olmasının yanı sıra cilt için iyi bir nemlendirici ve temizleyicidir. Yüzünüze ve boynunuza bal sürün, 15 dakika bekleyin, sonra bol suyla yıkayarak durulayın.

2. Bal ve badem: Bir miktar bademi ezerek 1 tatlı kaşığı badem tozu elde edin. Buna 1 tatlı kaşığı da bal katıp iyice karıştırın. Karışımı krem kıvamına getirmek için çok az da su ekleyin. Elde ettiğiniz maskeyi temiz cildinize uygulayıp 5 dakika bekleyin. Sonra parmaklarınızla cildinize 1 dakika kadar nazikçe masaj yapın. Son olarak yüzünüzü yıkayıp temizleyin.

Badem cildi gerginleştirir, elastikiyetini korumasını sağlar, kolajen üretimini destekler. Bal zaten yüzyıllardır güzellik amacıyla kullanılan bir gıda maddesidir. İkisinin beraberliği düzenli kullanımda cildinize ciddi faydalar sağlar.

3. Domates maskesi: Yarım domatesin suyunu çıkarın. Üstüne 1 tatlı kaşığı yağsız yoğurtla 1 – 2 damla limon suyu ekleyin. Maskeyi temiz cildinize sürüp 10 dakika beklettikten sonra suyla yıkayarak çıkarın.

Bu maske cildin arınmasını, renginin açılmasını ve daha parlak görünmesini sağlar.

4. Yumurta, bal ve süt maskesi: 1’er tatlı kaşığı ılık süt ve balla 1 yumurtanın sarısını karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza yedirin. 20 dakika sonra da ılık suyla çıkarın. Işıl ışıl bir cilt için ayda en az 3 – 4 kere uygulayın.

5. Cilde gerginlik ve parlaklık veren şeftali maskesi: Olgun bir şeftaliyi püre haline getirin. 1 yumurtanın akını iyice çırptıktan sonra bu püreyle karıştırın. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürüp 15 – 20 dakika bekleyin. Son olarak ılık suyla durulayın.

6. İpek gibi bir cilt için: Aşağıdaki malzemeleri güzelce karıştırın. Elde ettiğiniz maskenin bir kısmını temizlenmiş yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin. 1 kat daha sürüp yine 10 dakika bekleyin, sonra bunu 1 kere daha yapın. Sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayıp nemlendirici sürün. Bu uygulamayı ayda 2 kere yaparak cildinizin belirgin derecede yumuşamasını ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı süt

1 tatlı kaşığı bal

1 yumurtanın sarısı

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 çimdik tuz

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.