xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Ramazan’da Kilo Almamak İçin 10 İpucu

0 1.257

Pek çok kişi, tüm gün oruç tutulduğundan, Ramazan’da kilo vermek ya da mevcut kiloyu korumak konusunda sıkıntı yaşanmayacağını düşünür. Sonuçta, saatlerce süren açlık ve susuzluktan sonra, birkaç saat içinde ne kadar yemek tüketilebilir ki?

Birleşik Arap Emirlikleri Diyabet Topluluğundan Dr. Al Madani’ye göre gerçekler hiç de öyle değil; yani yaygın inanışın aksine Müslümanların büyük çoğunluğu Ramazan’da kilo alıyor.

Ramazan’da kilo almamak için kişinin genel itibariyle günlük kalori ihtiyacını aşmamaya, iftarda tüm günün açlığıyla birden bire aşırı yağlı, şekerli, kalori yüklü yiyeceklerden aşırı miktarda tüketmemeye ve bol bol su içmeye özen göstermesi gerekiyor.

İşte bu kutsal ayın sonunda büyümüş bir mideye ve daha sağlıksız bir vücuda sahip olmamak adına dikkat etmeniz gereken kilit noktalar;

1. İftarda aşırı yemekten kaçının. Bu öğünde sağlıklı yiyecekleri ufak porsiyonlar halinde tüketin ve bol miktarda su için. Bütün gün aç kaldıktan sonra masadaki yiyeceklere hayır demek başlangıçta size zor gelebilir, ancak Ramazan’da sağlıklı beslenmek yılın geri kalanında da daha dengeli beslenme alışkanlıkları geliştirmenize ve kilo kontrolü sağlamanıza yardımcı olacaktır.

2. Hazımsızlığın önüne geçmek için yemeklerinizi küçük lokmalar halinde ve iyice çiğneyerek tüketin. Sahurda aceleyle bolca yağ, tuz ve/veya şeker içeren yiyecekler tüketmemek adına saatinizi 10-15 dakika erkene kurun ve kendinize sağlıklı, protein ve su açısından zengin bir öğün hazırlayın. İftarda ise yiyecekleri yuttuktan sonra diğer lokmayı almadan önce mutlaka birkaç saniye bekleyin ve yemekle birlikte 1-2 bardak su için.

3. Geleneksel olarak orucunuzu 1-2 adet hurmayla açmanızda sakınca yoktur. Ancak Ramazan’da kilo almamak için hurmadan sonra önce ana yemeğe değil, çorba ve salataya yönelin. Bu sağlıklı yiyecekler tok tutucu özellikleriyle kendinizi doymuş hissetmenize ve daha yüksek kalorili yemeklerle tatlılardan makul porsiyonlar tüketmenize yardımcı olurlar.

4. İftarın başlangıcından sahurun bitimine kadar en az sekiz bardak su için. Bu miktarın iki bardağı mutlaka iftar, yine en az iki bardağı sahur sırasında tüketilmelidir.

5. Asitli ve gazlı içecekler, hazır meyve suları, hazır ayran gibi içeceklerin yerine meyvelerin kendilerini, evde taze sıkılmış sularını, yine evde az şekerle hazırlanmış doğal kompostoları ve ev yapımı ayranı tercih edin. Bu içecekleri, çay ve kahveyi tüketmeniz gereken toplam su miktarından kesinlikle düşmeyin.

6. Yoğurt, peynir gibi süt ürünlerini fazlaca tüketiyorsanız bunların düşük yağlı çeşitlerine yönelin. Kolay tüketilen işlenmiş şarküteri ürünleri yerine az yağlı kıyma ile tavuk ve balık eti yiyin.

7. Ramazan’da birkaç kere güllaç gibi gelenekselleşmiş tatlıları tüketebilirsiniz, ancak bunun dışında genel olarak ağır şerbetli tatlılardan kaçının, sütlü tatlıları ölçülü biçimde tüketin ve haftada 2-3 akşam tatlı yerine üç porsiyon meyveyle hazırlanıp biraz balla tatlandırılmış meyve salatasını tercih edin.

8. İftardan sonra doğruca koltuğa ya da kanepeye yayılmaktansa hem fazla kalorileri yakmak, hem de daha sağlıklı bir bedene sahip olmak adına yarım saat yürüyüş yapın.

9. Ramazan’da kilo almamak adına en sevdiğiniz, alışık olduğunuz tariflerin daha sağlıklı hazırlama yöntemleri olup olmadığını araştırın. Kızartmaları fritözde ya da fırında çok az yağla hazırlamak, etleri ızgarada ya da buharda pişirmek, hamur işlerinde beyaz un ve şeker yerine alternatif malzemeler kullanmak, abur cubur yerine evde hazırlanmış sağlıklı atıştırmalıklar ya da biraz çiğ kuruyemiş tüketmek hem size daha fazla tokluk hissi vererek oruç tutmayı kolaylaştırır, hem de vücudunuza daha az boş kalori (besleyicilik açısından düşük, sağlıksız yağ ve basit karbonhidratlar içeren yüksek kalorili yiyecekler) almanıza yardımcı olur.

10. İftar ve sahur arasında sürekli bir şeyler atıştırmaktan kaçının ve bu aralıkta üç, en fazla dört öğün (iftar ve sahur iki ana öğün, bir ya da iki hafif ara öğün) tüketmeye çalışın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.