xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Residence Dekorasyonu-Stephen Sills

0 1.410

Ben bu konuya nereden geldim, dekorasyon kategorisi için ne yazsam diye düşünürken geldim. Ünlü dekoratörlerin isimlerini bulup eserlerine bakayım dedim, aramayı İngilizce yaptım, bir sayfada karşıma bir liste çıktı, listedeki isimlerden biri Stephen Sills idi ve onun tarafından yapılmış residence dekorasyonu örneklerini gösteren bir yazı yazayım dedim. Ama önce ‘Residence nedir?’ konusuna açıklık getirelim biraz. Rezidans diye okuduğumuz bu kelime İngilizcede ev, konut, ikametgah, mesken, villa, konak anlamlarına geliyor. Bizde daha çok lüks oturma birimi olarak algılanıyor ama her lüks konut, her görkemli apartman dairesi bu kategoriye girmiyor aslında. Residence esas olarak aynı zamanda otel hizmetlerini de alabildiğiniz bir ev anlamına geliyor. Rezidans daireler alıcılara tam donanımlı ve genellikle Amerikan tarzında tasarlanmış bir mutfak, internet bağlantısı, kasa, uydu TV, kablolu TV ve direkt telefon ve split klima ile birlikte teslim ediliyor. Ve bir rezidansınız olduğu zaman konaklama tesislerinin sunduğu imkanlara da sahip oluyorsunuz; kuru temizleme, günlük temizlik, bakım ve onarım işleri, marketten alışveriş, otopark, çocuk bakım hizmeti, ilaçlama hizmeti, çamaşırhane, sosyal tesis, danışma gibi.

Konumuza gelelim artık; tanınmış bir iç mimar olan Stephen Sills’in yaptığı rezidans dekorasyonu örneklerine. Kendisi modern ve klasik dekorasyon unsurlarını harmanlayarak yaptığı iç mekan dekorasyonu çalışmaları baya beğeni kazanmış sanırım, ismi ünlü dekoratörler arasında geçiyor. Ayrıca restoran, otel, butik dekorasyonları da yapmış. Sitesinde yaptığı işler ayrı ayrı gruplandırılmış ama ben her birinden ikişer üçer fotoğraflar seçtim, benimkiler çorba oldu o yüzden. Ama eklerken ayırt etmeye çalışıcam. Ayrı ayrı klasörlere koysaydım şimdi böyle zorlanmazdım. Neyse, sağlık olsun. Aşağıdaki fotoğraflar Miami’deki bir rezidanstan.

miami residence miami residence-stephen sills

stephen sills associates stephen sills design

Aşağıdaki çalışması ‘Museum view’ olarak geçiyor, bu müze görünümü demek. Klasik tarz bir düzenleme olduğu için bu ismi koymuş besbelli.

museum view klasik yatak odası dekorasyonu

residential design-stephen sills

bathroom ideas-stephen sills

Bunlar da Stephen Sills tasarımı bir çatı katı dekorasyonu çalışmasından. Sills burada işlerinin sade bir ortam yaratmak olduğunu söylemiş, çünkü müşterisi iddiasız bir lüks, rahatlatan ve huzur veren bir mekan istemiş. Bu İngilizcede relaxing home decor olarak geçen bir görünüm çıkmış yani gözü yormayan, sade ama şık ve özenli bir mekan.

bedroom-stephen sills stephen sills design ideas

tribeca loft-stephen sills relaxing home decor

Sırada New York North Salem’den residence dekorasyonu örnekleri var. Yalnız, kendimi tebrik etmek istiyorum, bir konu seçmişim ki bunu adam edene kadar 2-3 tane daha basit yazı çıkarabilirdim. Karışık bir şekilde depoladığım fotoğrafları gruplamaya çalışmaktan içime fenalık geldi.

north salem house north salem-stephen sills

rezidans dekorasyonu yemek odası-stephen sills

stephen sills kitchen decoration

Böyle evlerde yaşayabilmek için para basıyor olmak gerekir herhalde. Görüp de etkilenmemek mümkün değil ama ‘Benim niye böyle bir evim yok?’ diye uykularım falan kaçmaz yani. Southampton’dan bir Stephen Sills çalışması geliyor bu arada:

recidences decoration

residence dekorasyonu

southhampton home-stephen sills

Şaka maka basit İngilizce metinleri eskiye göre daha iyi anlamaya başlamışım ben, sitedeki yazıları anlamaya çalışırken fark ettim bunu. İngilizce hikaye kitapları okumayı biraz daha düzenli hale getirebilsem daha da geliştiricem bu durumu. Öyle de istiyorum ki. Sills şöyle demiş bakın mesela; ‘Every commission is different, because our job is to interpret how a client wants to live.’ Aşağı yukarı şöyle diyor yani; ‘Her görev farklıdır çünkü bizim işimiz mekanı müşteri nasıl yaşamak istiyorsa ona göre yorumlamaktır.’ Cümlede mekan falan yazmıyor tabii de çevirmeye çalışırken kendi dilimizin mantığına göre çevirmemiz lazım. Neyse yaa, konu bu değildi, neydi, residence dekorasyonu idi, ona devam edeyim ben. New York Fifth Avenu’daki bir çatı katının fotoğrafları geliyor:

fifth avenue penthouse-stephen sills residence dekorasyonu-stephen sills dining room-stephen sills

stephen sills-residential

Aslında yazı çoktan bırakılır, fazlasıyla uzadı, kalan fotoğraflar da galeriye eklenir olur biter ama belli bir mekanın fotoğrafları bir arada olsun istedim, diğer türlü çok karışık olacak gibi geldi. Fotoğraflar azaldığı için işim kolaylaştı artık. Ünlü dekoratör sıradaki çalışması için bu evin sırrının zamansız klasik parçalarla galiba mal sahibine ait olan modern sanatsal çalışmalar arasında bir diyalog olduğunu söylemiş, diyalog derken modern-klasik unsurları karıştırmayı kastediyor herhalde. Bir yandan bahaneyle İngilizce çalışmaya kalkarsam bu yazı yarına da sarkar öbür güne de kalır, bırakayım cümleleri çözmeye çalışmayı artık.

stephen sills decoration stephen sills north shore estate

residential-stephen sills stephen sills dekorasyon örnekleri

Fotoğraflar Midwest’de bir evden:

rezidans dekorasyonu fikirleri residential design

residence düzenlemesi

Bunlar da Souhtport Liman Bölgesinde bir rezidantan:

residence-stephen sills

salon dekorasyonu fikirleri

Burası tek yatak odalı bir konut imiş. ‘Apthorp’ diye bir laf var burada ama onun ne olduğunu anlamadım. Belli bir mimari biçimi olan anıtsal evler kastediliyor galiba.

bedroom decorating ideas residential

interior design-stephen sills

Stephen Sills’in Bedford’daki bir müşterisi için yaptığı bir iç mekan dekorasyonu çalışmasından örnekler var sırada:

decoration-bedford home home design

designers-stephen sills

Burası da işte, apthorp ne demekse o tarzda 2 yatak odalı bir evmiş:

oturma odası dekorasyonu stephen sills rezidans dekorasyonu

apthorp two bedroom-stephen sills

Bu yatak odasını Gramercy Park semtindeki bir konak için tasarlamış:

bedroom ideas-stephen sills

Son örnek çatı katı tarzındaki bir apartman dairesinden geliyor, dekoratif objelerle tasarlanmış güzel bir köşe:

residential designs

Binkelam ziyaretiniz için teşekkür eder, mekanlarınızda sağlık, keyif ve huzur içinde yaşamanızı diler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.