xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Retro Tarzı Salon Dekorasyonu

2 3.884

Retro tarzı dekorasyon günümüzün modern apartman dairelerinde sıklıkla uygulanıyor. Mekanlara canlı ve iddialı bir hava veren bu dekorasyon tarzını evin her yerine uygulamak pek kolay olmayacaktır; bu yüzden sadece belli 1 – 2 yere veya mekanın sadece bir kısmına uygulama yoluna da gidebilirsiniz. İnsanlar genellikle mekanı modern tarzda döşeyip araya birkaç parça nostaljik mobilya, eşya veya aksesuar serpiştirme yoluna gidiyorlar.

Bu yazıda göreceğiniz retro tarzı salon dekorasyonu örnekleri size bu tarzın renkleri, mobilyaları, aksesuarları ve genel havası hakkında fikir verecektir. Fotoğraflara geçmeden önce retro dekorasyon tarzının özellikleri hakkında biraz bilgi vereyim diyorum.

Retro Tarzı Dekorasyon Nedir

Retro kelimesinin ‘Geçmişe ait, geçmişe dönük, geçmişi de içeren’ gibi anlamları var. Retro tarzı denilince ise; moda, dekorasyon vb. alanlarda geçmişte moda olan bir akımın tekrar gündeme gelmesini, yeniden kullanılmaya başlamasını anlamak gerekiyor. Bu durumda geçmişte popüler olup günümüzde tekrar ön plana çıkan birçok şey için ‘Retro’ denilebilir aslında ama  retro tarzı dekorasyon ifadesiyle 1950 – 1980 yılları arasında moda olan dekorasyon eğilimleri kastediliyor. Bu tarz dekorasyonun belli başlı unsurları şunlar:

* Sert hatlı, sivri köşeli kübik mobilyalar

* Büyük desenli duvar kağıtları

* Şal desenli, ekose desenli kumaşlar

* Canlı renkler. Özellikle safran sarısı, nane yeşili, indigo mavisi, turkuaz rengi, pembe, hardal sarısı, mor. (Bu renkler koyu ahşap tonları, siyah ve beyazla kombinleniyor.)

* Kabarık tüylü halılar

* 60’lı, 70li yıllar boyunca moda olan aksesuarlar. Örneğin telefonlar, siyah beyaz fotoğraf ve resimler, pop art tablolar, ayaklı lambalar ve duvar saatleri, örtüler.

* Krom, fiberglas, formika ve plastikten yapılmış eşya ve aksesuarlar.

Retro Stili Salon Dekorasyonu

Retro tarzı salon dekorasyonu için bu fotoğraftaki gibi iri desenli duvar kağıtları ve ince – kısa ayaklı eşyalar kullanabilirsiniz.

retro tarzı dekorasyon nasıl yapılır

Bu da başka bir örnek. Dikkat ederseniz canlı renkler nötr renklerle dengelenmiş. Bütünüyle baskın renkler olursa çok göz yorucu olur herhalde.

70s living room

Bu daha renkli bir örnek. Renklilik büyük parçalarda değil puf, duvardaki tablolar ve dekoratif yastıklar gibi küçük parçalarda. Soldaki ince ayaklı kübik koltukla retro havası pekiştirilmiş.

İşte güzel bir retro tarzı oturma odası dekorasyonu örneği:

retro dekorasyon nedir

Daha fazla örnek görmek ister misiniz? Galeriye buyurun öyleyse.

2 Yorumlar
  1. Bipudra

    Retro tarzı salonlara bayıldım. İnsanın içi açılıyor bunlar ne güzel resimler böyle. Hepsi birbirinden güzel teşekkür ederim

    1. Hilal Uslu

      Ben teşekkür ederim güzel yorumunuz için, yine beklerim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.