xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Rüyada Uçmak Psikolojik Açıdan Nasıl Yorumlanır?

2 5.686

Uçmakla ilgili rüyalar insanların en sık gördüğü rüyalar arasındadır. Rüyada uçmak kendini yüksekte, zirvede hissetmeyi; genelde mutlu olmayı veya gerçek hayattaki belirli bir şey hakkında iyi hissetmeyi sembolize edebilir. Bu türden düşler çoğunlukla olumlu yorumlanır, ancak, rüyanın içeriğinde örneğin havalanmakta zorlanmak gibi bir olumsuzluk varsa negatif yorumlar da yapılabilir.

Uçma eylemiyle ilgili rüyalar yüksek umutları temsil edebilir; hiçbir şeyin sizi tutamayacağı ya da hedeflerinize ulaşmanızı engelleyemeyeceği duygusunu, yaşamınızın ve duygularınızın kontrol altında olduğunu hissettiğinizi gösterebilir.

Rüyada uçarken genellikle bir zindelik, coşku veya özgürlük hissi duyabilirsiniz. Bu tip rüyalar  kendinizi üstünüze yapışmış bir olumsuzluktan kurtardığınızı veya yeni bir hedefe ulaştığınızı da gösterebilir. Uçma rüyası bazen yaşamdaki yüksek ideallere veya hedeflere yaklaşmayı ya da ulaşmayı temsil eder. Bazen de rüya sahibinin kariyerinde yeni zirvelere veya başarı seviyelerine ulaştığını veya maneviyat ya da bilinç açısından daha yüksek bir seviyeye geldiğini ifade ediyor olabilir.

Alternatif olarak, rüyada uçmanın kişinin gerçek yaşamda özgür olmamasını, kendini bağımsız hissetmemesini telafi eden veya kişiyi bir şeylere bakmaktan veya belirli bir şeyden kaçınmayı tavsiye eden bir yönü olması da mümkündür.

Bu tür rüyalar insanın hayatında olan bitenleri daha büyük bir perspektiften görmesi gerektiğine de işaret edebilir.

Uçmak Kontrolü İfade Eder

Rüyanızda sakince, kolayca uçuyor ve bir yandan da manzaranın tadını çıkarıyorsanız bu rüya bir durumun kontrolünün, olayların kontrolünüzde olduğuna işaret eder. Bir şeyin üstünde yükseldiniz, ona hakim bir şekilde yukarıdan bakıyorsunuz. Bu tarz rüyalar kontrol etme yeteneğinizle, kişisel güç duygunuzla bağlantılıdır.

Uçmak Yeni Bir Perspektifi İfade Eder

Uçtuğunuz zaman aşağıya bakabilirsiniz ve daha geniş bir bakış açısına sahip olursunuz. Bu yüzden, uçma rüyası size büyük resme bakmanız gerektiğini söylüyor olabilir. Çevrenizde olan bitene daha yüksek bir noktadan bakarak yeni ve farklı bir bakış açısı kazanabilirsiniz.

Uçmak Özgürlüğü İfade Eder

Rüyada uçmak bazen şöyle bir mesaj verir: Hiçbir şey imkansız değildir. İstediğin kişi olabilir, istediğin şeyi yapabilirsin.

Uçma becerisi umutları, olanakları, gerçekliği ve ifade özgürlüğünü temsil eder. Aynı zamanda irade gücünü de yansıtır ve size pes etmemeniz gerektiğini hatırlatır. Kimsenin size bir şeyi yapamayacağınızı veya başaramayacağınızı söyleyemeyeceği mesajını iletir. Bu tür düşler motivasyonun yükselmesini ve özgürlük duygusunun yenilenmesini, sağlamlaşmasını sağlayabilir.

Uçmak Manevi Gelişmeyi İfade Eder

Rüyada uçmak bazen de kişinin daha yüksek bir ruhani bağlantıya ulaştığını gösterir. Manevi gücünüz sayesinde kendinizi daha iyi, daha huzurlu hissediyorsunuzdur ve rüyanız da bunun bir yansımasıdır.

Uçmak Kaçışı İfade Eder

Günlük hayatın stresi ve baskısı sizi bunaltıyorsa rüyanızda uçmanız bu ihtiyacı simgeliyor da olabilir. Günlük sorunlarla yüzleşmek yerine onlardan uzaklaşmayı tercih ediyor olabilirsiniz.

Uçmak Egonuzun Yükseldiğini İfade Eder

Uçtuğunuzda kendinizi bir süper kahraman gibi, yenilmez biri gibi hissedebilirsiniz. Belki herkesten daha iyi olduğunuzu düşünüyorsunuzdur ve başkalarına yukarıdan bakma eğiliminiz vardır. Sonuçta uçarak yaptığınız şey de bu.

Rüyanızda Uçtuğunuzu Gördüğünüz Zaman Kendinize Şu Soruları Sorun:

*Uçarken neler hissediyorsunuz?

*Neyin üzerinden uçuyorsunuz?

*Nereye uçuyorsunuz ve / veya nereden geliyorsunuz?

*Uçmaya başlamadan önce neler yapıyordunuz?

*Uçarken önünüze mi, arkanıza mı bakıyorsunuz?

*Bulunduğunuz yer neresi?

*Hangi sebeple, ne için uçuyorsunuz?

*Kolayca iniş yaptınız mı?

*Yanınızda kim vardı?

Rüyanızı analiz etmeye çalışırken uçuşun yüksekliğinin, yönünün ve hızının önemini göz önünde bulundurun. Rüyada yüksekten ve / veya hızla uçmak güven seviyenizi simgeler. Bu, özgüveninizin yüksek olduğuna işaret eden bir rüyadır.

Alçaktan uçmak, reel yaşamınızın şu anki temposundan memnun olduğunuzu gösterir.

Geriye doğru uçmak, rüya sahibinin geçmişini ve yaşadığı güzel anları yeniden yaşamak istediğine işaret eder.

Yukarıya doğru uçmak manevi / ruhsal açıdan yeni bir seviyeye yükselmenin alametidir. Bir uçak uçuruyorsanız henüz gönlünüzce eğlenmek için yeterince özgür değilsiniz, ancak o noktaya yaklaşıyorsunuz demektir.

Rüyada uçmak genelde olumlu ve canlandırıcı bir deneyim olarak tanımlanır ama rüyada uçarken korkuyorsanız bu başarı yolunda birilerine veya bir şeylere meydan okumaktan korktuğunuza işaret eder. Belki bir sonraki adımı atmaya hazır değilsinizdir.

Uçuş halinde kalmakta güçlük çekmek kendi durumunuzu kontrol etmek için gereken güce sahip olmadığınızın alametidir. Bu rüya güven veya motivasyon eksikliğiyle, endişe ve tereddütlerle de ilgili olabilir. Belki kendiniz için gerçekçi olmayan hedefler belirlediniz ve şimdi de onlara ulaşmak için mücadele ediyorsunuz.

Rüyada uçarken karşınıza çıkan engeller, örneğin elektrik hatları, ağaçlar veya dağlar reel hayatınızda yolunuza çıkan birini veya bir şeyi sembolize eder. Bu durumda hayatta ilerlemenize engel olan kişiler veya olaylar üzerinde düşünmelisiniz.

Yerden sadece birkaç metre yukarıda uçuyorsanız bu bir şeylerin önünüzü kesmesine veya hedeflerinize ulaşmanıza engel olduğuna yorumlanır. Alternatif olarak, bir ilerleme korkusuna ya da kendini ifade etme güçlüğüne de işaret edebilir. Yere yakın uçuyorsanız bu, yaşamınızda güç ve kararlılığın yoğun olduğu bir dönemde olduğunuzu da ifade edebilir.

Rüyada uçarken tellere takılmak ya da kontrolü yitirmek gerçek hayattaki bir hedef veya görevin başarılmasına dair endişe ve gerginliği, veya rüyayı gördüğünüz dönemde hayatınızın odağında ters gitme ihtimali olan bir şeyin olduğunu ifade eder.

Uçmakta zorluk çektiğiniz rüyalar sinir bozucu olabilir. Ayağınızı yerden kaldırmakta zorlanıyor musunuz? Bu durum günlük hayatınızdan da tanıdık geliyor mu? Rüyanızda uçmakta zorlanmak, birilerinin ya da bir şeylerin sizi hayatınızda bir sonraki aşamaya geçmekten alıkoyduğuna yorumlanır. Bunun kim ya da ne olduğunu anlamak için, rüyanızda başka kimlerin veya nelerin olduğunu hatırlamaya çalışın. Uçmakta zorlanırken yalnız başınaysanız bu özgüveninizde bir eksikliğe işaret edebilir. Uçmaya evinizden başlamak istiyor ama bir türlü yükselemiyorsanız bu, evinizi değiştirmeniz gerektiği anlamına geliyor olabilir. Bunun yanı sıra çoğu kişi rüyasında iş yerinden uçarak uzaklaşmayı başaramadığını görür. Bu rüya kişinin işinde bir seviye yukarı çıkmak için gereken motivasyona sahip olmadığına yorulur.

Rüyanızda uçmanıza engel olan şeyin ne olduğunu hatırlamaya çalışın. Bu siz miydiniz, bir arkadaşınız mı, yoksa önünüze çıkan bir bina mı? Bu tür semboller, sizi ilerlemekten alıkoyan şeyi tespit etmenize yardımcı olabilir.

2 Yorumlar
  1. Derya

    Ben ucarken düstügümü görürüm hep 🙄

    1. Hilal Uslu

      Tersine çıkacak. Web aleminde baya bi yukarıya çıkacaksın. Uzmanımız söylemiyor, ben diliyorum. Uzmanımız da yok zaten. = )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.