xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

1 1.081

İnsanların pek çoğu yaşamlarının belli bir döneminde saç dökülmesi problemiyle karşılaşırlar. Bu problem kimi zaman mevsimsel şartlar ya da stresten kaynaklanıp kendiliğinden geçebilse de başa çıkılamayan saç dökülmeleri de oldukça yaygındır. Saç dökülmesinin belli sebepleri ve bu sebepleri ortadan kaldıracak başlıca yollar vardır. Birer saç bakımı yöntemi olarak da değerlendirilebilecek olan bu yollardan birkaçına birlikte göz atalım;

 

1. Her saç dökülmesi problemli değildir: Saçımızı tararken, bağlı olan saçımızı çözerken ya da duştayken karşı karşıya kaldığımız dökülen saçlar bizi çoğunlukla korkutur. Oysa günlük olarak belli bir miktarda sağlıksız saçın dökülüp yenilenmesi oldukça normaldir. Ortalama olarak günde bir avuç kadar saç dökülmesi hangi bakım yapılırsa yapılsın gerçekleşecektir. Bu sağlıklı bir durumdur. Ancak dökülen saçlar bu miktarı aşıyor, baş derisinde açıklık meydana getirecek şekilde dökülüyor veya sağlıklı saçlar da yıkama veya tarama sonrası kaybediliyorsa bu durum için çözüm aramak gerekecektir.

2. Doğal yağlar saç bakımı için birebirdir: Saç dökülmesinin başlıca sebeplerinden biri saçın doğal yağının şampuanlama sonucu kaybedilmesi ve saç köklerinin yeterince beslenmemesidir. Zeytinyağı ve badem yağı gibi doğal ve bitkisel yağlar kullanılarak saç köklerine yapılacak masajlı bakım saç kaybının azalmasında önemli bir rol oynayabilir. Eğer kapsamlı bir saç bakımı uygulaması yapmak niyetindeyseniz çoğu yerde tarifini bulabileceğiniz yağ karışımlarını hazırlayıp veya aktarlardan hazır olarak satın alıp tüm saçınıza belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz.

girl is very nervous about the loss of hair on white background

3. Kına saçı güçlendirir: Saçınıza kına yakmak hem hafif, hoş ve doğal bir kızıllığa kavuşmasına yardımcı olur, hem de saçınızı dış etkenlerden koruyarak yıpranmasını önler. Yıpranmayan ve kınanın doğal içeriği tarafından korunan saçta saç dökülmesi problemi, eğer tıbbi bir sebepten kaynaklanmıyorsa, azalacak ve saçlar canlı bir görünüme kavuşacaktır.

4. Saçı tararken kullanılan fırça ya da tarak çok önemlidir: Fırçanın saçlarınızda yarattığı dolgunluk hissi hoşunuza gidiyor olabilir. Ancak yanlış fırça veya tarak kullanımı saç dökülmesinin nedenleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Eğer saçınızı fırçalarken fırçada çok miktarda saç birikiyor ve bu durum sizi rahatsız ediyorsa dişleri düz ve aralıklı normal bir tarak kullanmaya başlamanın zamanı gelmiş olabilir.

Eğer tüm bunları ve saç dökülmesinin çözümleri arasından başkalarını da deneyip sonuç elde edemediyseniz saç dökülmeniz tıbbi bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda uzman bir doktora başvurmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

1 yorum
  1. ahmet mansuri

    çok güzel bir yazı olmuş, sacdokulmesi1.com adresindeki yazılarıda tavsiye ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.