xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Saç Rengini Açmak İçin 6 Doğal Yöntem

0 6.527

Saçlarınızın rengini oryal veya boya gibi kimyasal katkılı alternatifler yerine daha doğal yöntemler kullanarak açmak ister misiniz? Öyleyse aşağıya doğru devam edin, size birkaç formül vereceğim. Bu formüller kimyasal işlem görmemiş, boyaya maruz kalmamış saçlarda daha iyi sonuç veriyor. İşlem görmüş saçlarda da fark yaratabilirler ama aynı seviyede olmaz, bir de daha uzun süre tatbik etmek gerekebilir. Saç rengini açmak için uygulanan bu yöntemlerin 1 kerede istediğiniz sonucu vermesini beklemeyin, muhtemelen en az 3 – 4  kere yapmanız gerekecek. Malzeme temini sorun olmayacaktır; bazıları evde hemen her zaman bulunan şeyler, bazıları da her aktarda bulunur.

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma

Çoğumuzun bildiği klasik bir yöntemdir ve etkilidir de. Ben lise çağlarında yapmıştım bunu, nasıl yaptığımı hatırlamıyorum ama saçlarımı koyu sarıya döndürdüğünü hatırlıyorum. Saçlarımın doğal rengi kestane rengidir bu arada, koyu renk sayılır ama çok fazla değil, çok koyu renk saçlarda aynı sonuç alınır mı bilmiyorum. Uygulamadan sonra en az 1 saat güneş ışığı altında durursanız daha etkili olur. Bunu yapmadan evde uygulayanlar da var galiba ama güneş altında durmakla aynı etkiyi yapacağını sanmıyorum. 1 saat geçtikten sonra saçlarınızı yıkayın, saçta kalırsa zarar verebilir.

Yapmanız gereken şey çok basit; 1 avuç kuru papatyayı 2 bardak suyun içinde kaynatıyorsunuz o kadar. Suyun sararması gerekiyor ama turuncu renge dönmemesine dikkat edin. Sonra suyu süzüp soğumaya bırakın. Karışımı temiz bir sprey şişesine koyup saçınıza sıkarak veya tarağı içine bandırıp bandırıp saçlarınızı tarayarak sürebilirsiniz. Bolca hazırlayıp saçı yıkamak da bir alternatif. Ombre etkisi istiyorsanız saçlarınızı bağlayıp sadece uçlara uygulayın. Bu yöntemi 2 – 3 günde bir uygulayarak saçlarınızın giderek daha çok açılmasını sağlayabilirsiniz.

saç rengini açan doğal yöntemler

Limon Suyu İle Saç Rengi Açma

Kumral tonlarındaki saçların rengini birkaç ton açan bu doğal saç rengi açma yönteminin saçları kurutup yıpratacağını belirtmek istiyorum önce. Bu yüzden saçların diplerinden çok boylarına ve uçlarına uygulanması ve denendiği dönemde aynı zamanda nemlendirici saç bakımı da yapılması gerekiyor.

Hazırlanması şöyle; 2 limonun suyunu 1 litre suyla karıştırıp karışımı nemli saçlarınıza uyguluyor ve 1  saat kadar güneşte duruyorsunuz. Daha sonra saçlarınızı limon suyunun verdiği yapışkanlığı giderene kadar durulayın ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.

Bal İle Saç Rengi Açma Formülleri

Oryal kullanmadan saç rengini açmak için kullanabileceğiniz maddelerden biri de baldır. Bal yapışkan bir madde olmakla beraber su veya başka bir maddeyle seyreltildiği zaman bu yapışkanlığı azalacaktır. Uygulamadan sonra saçlarınızı bol suyla duruladığınız takdirde bundan dolayı sorun yaşamazsınız. Balın saç rengini açabilmesinin sebebi içeriğinde hidrojen peroksit bulunmasıymış ve bu madde sulandırıldığı zaman etkin hale geliyormuş.

Çeyrek nescafe fincanı kadar suyu kaynatın, biraz soğumasını bekleyin ve içine 2 yemek kaşığı bal ekleyip karıştırın. Karışımı nemli saçlarınıza sürüp 1 saat bekletin, sonra da saçınızı durulayıp bir güzel yıkayın.

Yarımşar bardak bal ile zeytinyağını iyice karıştırıp ıslak saçlarınıza uygulayın. En az yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Sonra da her zamanki gibi yıkayın.

Bira İle Saç Rengi Açma

Bira saça güneş ışınlarının verdiği o sarımsı parıltıları verebiliyormuş. Bunun doğruluğunu denemek için saçlarınızı, diplerine değdirmemeye dikkat ederek birayla iyice ıslatın, sonra da güneşe çıkıp 1 saat bekleyin. Ondan sonra saçlarınızı yıkayın.

 

C Vitamini Tabletleri İle Saç Rengi Açma

C vitamini tabletleri ile hazırlanan 2 doğal saç rengi açma formülünü yazacağım size şimdi. Sabırlı davranırsanız (Çünkü 1 – 2 kere değil, daha fazla yapmanız gerekecek) saçların rengi belirgin derecede açılıyormuş bu yöntemlerle. Bunlar saç boyasını akıtmak isteyenlerin de işine yarayacak formüller aynı zamanda. Bunları art arda yapmak saçınızı yıpratır, 2 haftada bir yapmak daha doğru olur. Aradaki dönemde de saçınıza birkaç kere saç bakım maskesi uygulayın.

Siyah boyalı saç için: 30 tane C vitamini tabletini toz haline getirip üstüne kem kıvamında bir karışım oluşturacak kadar sıcak su ekleyin. Karışımı saçlarınıza yedirip 45 dakika bekledikten sonra saçlarınızı her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.

Siyahtan daha açık renkli saçlar ve boya görmemiş saçlar için: 10 – 15 adet C vitamini tabletini toz haline getirin. Üstüne biraz şampuan ekleyerek saç maskesi kıvamında bir karışım oluşturun. Amacınız boyayı akıtmaksa kepek şampuanı daha etkili oluyormuş. Uygulamaya gelince; bu karışımı saçınıza uzun uzun masaj yaparak yedirin, sonra da durulayın. Bir diğer yöntem de saçı boyar gibi her yere yaydırıp 45 dakika kadar bekledikten sonra durulamak, özellikle saçındaki boyayı akıtmak isteyenler bu şekilde yapmalı.

Tarçın İle Koyu Renk Saç Rengini Açma

Bu yazı için baktığım kaynakların çoğunda tarçından söz ediliyordu, ben de Google’a “Tarçın saç rengini açar mı?” diye sordum ve “Evet, birkaç defa uygulanması kaydıyla koyu renk saçlarda karamel tonunda gölgeler oluşturabilir.” cevabını aldım. Bunun için saç kremi ve toz tarçınla saçlarınıza yetecek miktarda bir karışım hazırlıyor ve karışımı saçlarınıza yedirip başınızı bone veya streç filmle sararak 10 saat bekletiyorsunuz. 10 saat olduğuna göre bunu yatmaya yakın saatlerde yapmak ve geceyi öyle geçirmek lazım. Daha sonra saçlarınızı iyice yıkıyorsunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.