xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Saç Yıkama Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 1.288

Saç yıkamak her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de saçlarımızın sağlığı ve saç bakımı açısından oldukça önemlidir. Çoğumuz bu gerçeği unuttuğumuz için saç yıkama sırasında kimi yanlışlar yapar ve saçlarımızın kırılmasına ya da dökülmesine neden oluruz.

Oysa alınacak küçük önlemler ve biraz dikkatle saçımıza ihtiyacı olan sağlık ve güzelliği kazandırmak mümkün. İşte saç yıkamanın püf noktaları;

1. Sıcak su kullanmayın: Saçınızı yıkar ya da durularken buhar çıkaracak derecede sıcak su kullanmak son derece sakıncalıdır. Sıcak su her ne kadar daha iyi bir temizlik hissi yaşatsa da aslında saçları kurutur ve yağ dengesini bozarak kırılmalara, dökülmelere neden olur.

Saç yıkama esnasında, özellikle durulamada soğuk su kullanmak da uygun değildir. Çünkü soğuk su şampuan ya da kremlerin saçımızdan tam olarak temizlenmesi konusunda yetersizdir.

Saçlarınızın hem iyice temizlenmesi, hem de canlı ve parlak görünmesi için yıkama ve saç durulama işlemleri sırasında ılık su kullanıp banyodan çıkmadan hemen önce temiz saçınıza bir süre buz gibi soğuk su tutmanızı öneririz.

Bu işlem saç köklerinizi uyaracak ve saç uzatma konusunda size yardımcı olacak, ayrıca saçlarınıza doğal bir parlaklık kazandıracaktır.

2. Saçlarınızı yıkayacağınız sıklığa kendiniz karar verin: İnternette, televizyonlarda veya kuaförlerde saçların hangi sıklıkta yıkanması gerektiğine dair pek çok farklı fikir duyabilirsiniz. Kimi saçların her gün yıkanmasında sakınca bulmazken, kimi için gün aşırı saç yıkamak bile sakıncalıdır. İşin aslına gelince; bu konu tamamen saçınızın tipine ve ihtiyaçlarına bağlıdır.

Normal yapıda bir saça sahipseniz uygun bir şampuanla saçınızı gün aşırı yıkamanızda sakınca yoktur. Saçlarınız aşırı yağlanma eğilimindeyse bu sıklığı daraltabilirsiniz.

Ancak unutmayın ki yağlı saçlar sık sık yıkandıklarında daha da hızlı yağlanmaya başlayabilirler. Bu nedenle evde geçireceğiniz günlerde mecbur değilseniz saçlarınızı yıkamayıp dinlendirin. Saçın kendi yağının da saç için belli ölçüde yararlı olduğunu unutmayın.

saç-yıkama-2

3. Doğru şampuan ve saç kremi kullanın: Markete girdiğinizde elinize geçen ilk şampuanı sepete atıyorsanız, bu alışkanlığınızdan hemen vazgeçin. Saç yıkama konusunda en önemli noktalardan biri de saç tipinize uygun şampuanı kullanmaktır. Eğer saç tipinizin nasıl olduğundan tam olarak emin değilseniz bir kuaföre danışarak öğrenebilirsiniz. Şampuan ve saç kremi seçiminde aşırı pahalı ürünlere yönelmek zorunda değilsiniz, ancak güvenilir bir markanın iyi bir ürününe para harcamaktan da çekinmeyin.

4. Yıkama ve durulama sırasında saçınızı yıpratmayın: Islak ve nemli saçlar sanılanın aksine kırılma ve yıpranmalara kuru saçlara nazaran daha yatkındırlar. Saç yıkama sırasında, saçınızı şampuanlar ya da durularken parmaklarınızla yapacağınız sert karıştırma hareketleri bile saçlarınıza ciddi anlamda zarar verebilir. Bu nedenle şampuan ve saç kreminizi saçlarınıza hafifçe masaj yaparak ancak asla fazla bastırmadan ve sert biçimde karıştırmadan uygulayın. Bu ürünleri saçınızdan durularken de aynı hassasiyeti gösterin.

saç-yıkama-3

5. Saçlarınızı kuruturken onlara nazik davranın: Kurutmadan önce saçtaki fazla suyu bir havluyla almak iyi bir fikir olsa da çoğunlukla yanlış uygulanır. Öncelikle saçta kullanılacak havlu yumuşak bir havlu olmalıdır. Sert havlular saçlarınızı kıracaktır. Ayrıca bu saç kurulama işlemi sırasında havlu tüm saçta gelişigüzel sert hareketlerle dolaştırılmamalı, saçlar havlunun arasına sıkıştırılmamalıdır. Havluyu saçınızın her bölümüne hafif hareketlerle dokundurup çekmeniz fazla suyu almak için yeterli olacaktır. Saç kurutmak için en uygun yöntem saçları kendi halinde kurumaya bırakmaktır. Ancak hastalık mevsimlerinden birindeyseniz ya da duştan sonra acilen dışarı çıkmanız gerekiyorsa saç kurutma makinesini en düşük ısıda çalıştırmalı ve saçlarınızdan yaklaşık 20 santimetre uzakta tutmaya özen göstermelisiniz.

Etkili saç bakım ve temizlik yöntemlerini düzenli uygulayarak sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.