xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Saçları Uzatan 5 Doğal Malzeme

0 2.030

Güçlü, uzun ve capcanlı görünen saçlara sahip olmak pek çok kişinin özlemidir. Genetik etkenlerin, sağlıksız beslenmenin, hava kirliliğinin, stresin, saçları ağır kimyasal ürünlere maruz bırakmanın ve düzensiz saç bakımı alışkanlıklarının neden olabildiği saç dökülmesi ve düzenli olarak yıkandıkları halde bir türlü istenilen hızda uzamayan saçlar bu nedenle ister kadın, ister erkek olsun pek çok insanın ortak sorunudur.

Ancak öncelikle sağlıklı bir beslenme biçimi alışkanlık haline getirilerek, ardından da yazımızda bahsedeceğimiz malzemelerle doğal saç bakımı uygulamaları yapılarak bu sorunların büyük ölçüde önüne geçmek ve saçları uzatmak mümkündür. Aşağıda saçları uzatan 5 doğal malzeme ile bu malzemeleri ne şekilde kullanmanız gerektiğine dair bilgiler bulacaksınız.

 1. Biberiye

Biberiyenin saç uzatıcı, saç köklerini güçlendirici ve kepek karşıtı özellikleri pek çok uzman tarafından onaylanmaktadır. Bitkinin içeriğinde bulunan anti oksidanlar saç uzamasını desteklerken sülfür ve silis mineralleri de saç dökülmesini engelleme konusunda etkilidir.

Biberiye saç derisi üzerinde temizleyici bir etki yapar ve bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır. Bunun yanında düzenli kullanımda doğal saç rengi üzerinde 1-2 tona kadar koyulaştırıcı etki de yapabilir.

Biberiyeli Saç Bakım Kürü: 2 damla biberiye yağını 2 yemek kaşığı taşıyıcı yağla (zeytin, tatlı badem, Hindistan cevizi, jojoba veya avokado yağı) ile karıştırın ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Karışımı saçınızda 30 dakika ila 1 saat kadar beklettikten sonra saçınızı normal biçimde şampuanla yıkayın.

2. Hint yağı

Hint yağı içerdiği Omega 9 yağ asitleri ve E vitamini nedeniyle saç uzatma maskeleri için kullanılabilecek mükemmel bir malzemedir. Bu hafif yağ saçınızı nemlendirir, ona hacim kazandırır, kırılmaların önüne geçer ve saçlı deride meydana gelebilecek iltihaplarla savaşır.

Hint Yağıyla Saç Bakımı: 1 yemek kaşığı Hint yağını aynı miktarda taşıyıcı yağla karıştırıp saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçınızı havlu ya da streç filmle sarmadan 45 dakika bekleyip alıştığınız biçimde yıkayın.

3. Yumurta

Saç keratin proteininden oluşmaktadır ve yumurta da protein açısından son derece zengin bir gıda maddesidir, bu nedenle evde saç bakımı yapma amacıyla hazırlanan maskelerde sık sık tercih edilir.

Yumurta Sarısı ve Zeytinyağı Bakımı: İki yumurta sarısının üzerine 2 yemek kaşığı zeytinyağı döküp çatal yardımıyla ezerek iyice karıştırın. Bu karışımı saçlı deriye uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Ardından saçlarınızı şampuan ve krem kullanarak yıkayın.

Yumurta, Yoğurt ve Mayonez: 1 yumurta, yarım çay bardağı yoğurt (tam yağlı olmalı) ve yarım çay bardağı mayonezi mutfak robotundan geçirin. Maskeyi tüm saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı bone ya da streç film ile örtüp en az yarım saat bekleyin. Karışımı ılık suyla duruladıktan sonra saçınızı yıkayın.

4. Limon suyu

Limon B1, B2, B3, B5, B6, B12, C vitaminleri ve folik asit açısından zengin bir anti oksidan kaynağıdır. Limon suyu kullanılarak hazırlanan saç maskeleri saçın sağlıklı biçimde uzamasını teşvik etmekle kalmaz; onu temizler, parlatır ve kepekten arındırır.

Direkt olarak saç derisine ve köklerine uygulanan limon suyu söz konusu bölgede kan dolaşımını uyararak da saç dökülmesi sorunuyla mücadele eder. Limon suyunun düzenli kullanımı zaman içinde saç renginin 2 tona kadar açılmasına ya da saçın aralarında doğal görünümlü hafif gölgeler oluşmasına neden olabilir.

Limonlu Saç Bakım Maskesi: 1 yemek kaşığı limon suyunu yine 1 yemek kaşığı zeytin ya da Hindistan cevizi yağıyla karıştırıp tüm saçınıza uygulayın. 40 dakika bekledikten sonra saçınızı önce sadece suyla, ardından da şampuanla yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

5. Balık Yağı

Balık yağının içerdiği Omega 3 yağ asitleri saça parlak ve canlı bir görünüm kazandırmanın yanı sıra evde saç uzatmak için de idealdirler. Dikkat dağınıklığı ve gün içindeki halsizlik hissiyle başa çıkmaya da yardımcı olan balık yağı kapsüllerini en azından 1 ay boyunca kullanmayı denerseniz hem saçınızda, hem cildinizde, hem de vücudunuzun geneli üzerinde gösterdikleri olumlu etkiye emin olun şaşıracaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.