xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Saçları Yaza Hazırlamanın 8 Yolu

0 888

Havaların sıcaklığının da, neminin de arttığı yaz aylarında saç bakımı konusunda daha titiz davranmanız gerekiyor. Bu da öncelikle sağlıklı beslenmeye dikkat etmek demektir çünkü dengeli beslenmeyle ve yeterli, kaliteli uykuyla desteklenmeyen bakım yöntemlerinin faydası sınırlı olacaktır.  Saçları yaza hazırlamak; sıcak ve nemli havaların, havuz ve denizin, güneşin sebep olacağı tahribatlardan korumak için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

 

1. Kullandığınız şampuan ve saç kremine dikkat edin. Saçları güçlendiren ve dış etkenlerden koruyan ürünleri tercih edin.

2. Kullandığınız temizleyici ve yumuşatıcı ürünlerden maksimum faydayı sağlamak ve saçlarınızın gün boyunca gördüğü hasarı telafi etmek için saç yıkama işini akşamları yapın.

3. Saçları kısalttırmak özellikle uzun saçı seven kadınlara zor gelir ama sağlıklı ve güzel saçlar istiyorsanız bunu yaptırmak durumundasınız. Yaza girerken saçlarınızın sağlıksız kısımlarından tamamen kurtulun. Sezona uçları incelip çatallaşmış saçlarla değil güçlü saçlarla girerseniz yaz koşullarından daha az etkilenirsiniz.

4. Yaza girerken saçlarınızı güçlendirecek yoğun bir saç bakım programı uygulayın. Piyasada farklı saç tiplerine uygun kaliteli ürünler bulabilirsiniz. Doğal yöntemleri tercih ediyorsanız bitkisel saç bakım maskeleri uygulayın. Yazın sıklıkla havuza giriyorsanız bu konuda daha da özenli olun, havuz sularına katılan koruyucu kimyasallar saçın kimyasını bozabiliyor çünkü.

5. Yazın kurutma makinesi kullanmaktan ve sık sık fön çektirmekten kaçınmakta fayda var. Bu gibi uygulamaların bir yıpratma payı var zaten, yazın saçlar daha kuru ve kırılgan hale geldiğinden yıpranma oranı da daha yüksek oluyor. Maşa, düzleştirici vb. kullanıyorsanız bunları da daha az kullanmaya çalışın.

6. Yaz aylarında saçlar daha fazla elektrikleniyor, saça verilen şeklin dayanma süresi azalıyor. Bu sizi daha fazla saç şekillendirici ürün kullanmaya sevk edebilir ve bu da saçlarınıza zarar verir. En azından evde iken bu tip ürünler kullanmayın, dışarıya çıkarken de kullanımı abartmamaya dikkat edin.

7. Yazlık saç bakımı rutininin bir parçası da su içmeye her zamankinden daha çok özen göstermektir. Vücudunuzu sakın susuz bırakmayın, bu, vücudunuzu her yönden olumsuz etkiler, saçlarınızı da tabii.

8. Havuza veya denize girmeden önce saçlarınızı normal suyla biraz ıslatırsanız gireceğiniz suyun yaratacağı tahribatı biraz azaltmış olursunuz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.