xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sağlık Ve Güzellik İçin Oriflame Omega 3

0 7.206

Bu yazıya Omega 3 nedir sorusunun cevabıyla başlamak yerinde olur sanırım. Omega 3 en çok soğuk su balıklarında bulunan, insanoğlunun ana karnında bir cenin olduğu zamandan hayatının sonuna kadar her zaman ihtiyaç duyduğu, yağ asitleri cinsinden bir besin maddesidir. Balık yağı olarak bildiğimiz besindir bu arada. İnsan vücudu tarafından üretilmez, bu yüzden dışarıdan besin maddeleri yoluyla alınması gerekir.   İçerdiği en can alıcı, en önemli maddeler yetişkinlerde kan dolaşımı, kalp ve damarlarda sorunlar oluşmasını önleyen EPA (Eicosapantaeonik asit) ile beyin gelişimine, görme fonksiyonu ve büyüme sürecine katkı yapan  DHA (Docosahexaenoik asit) olan Omega 3’ün yararları baya uzun bir liste oluşturuyor. Buna yazının ilerleyen kısımlarında değineceğim. Şimdi esas konuya geçmek istiyorum;  Oriflame Omega 3 kapsülleri konusuna.

Oriflame Kozmetik firmasının Atlantik Okyanusu’nun bol miktarda  EPA ve DHA barındıran balıklarından üretilen, renklendiren veya raf ömrünü uzatan kimyasallar içermeyen ve en yüksek standartlardaki bir arınma sürecinden geçerek saflaştırılan  bu ürününün saflığı Almanya’daki bir laboratuarda yılda 2 kere test edilip onaylanıyor. Ürünün kapsülleri başka bir hayvanın değil, yine balığın jelatininden yapılıyor. İçinde 60 kapsül bulunan ve katalog fiyatı şu anda 80 TL olan 1 kutusu yetişkin bir insana 2o gün boyunca yeterli oluyor. Bu doğal balık yağı kapsülleri yetişkinler tarafından günde 3 tane tüketilmeli yani, ve bunu kahvaltıdan sonra yapmanız tavsiye ediliyor. Çocuklara gelince, Wellness by Oriflame Omega 3 kapsüllerinin 60 kapsüllük bir kutusu 4 – 12 yaş arasındaki çocuklara (Daha küçüklere vermemelisiniz.) ise, günde 1 tane kullanmaları yeterli olduğundan, 2 ay boyunca yetiyor.

Merak edip hesapladım,  Oriflame Omega 3 kapsüllerinin 60 tanesi 41.48 gram geldiğine göre (Bunun kutu dışında, sadece kapsüllerin ağırığı olduğunu varsaydım.) 1 tanesi hemen hemen 0.69 gram geliyor. 3 tane aldığınızda günde 2 gram balık yağı tüketmiş oluyorsunuz aşağı yukarı. 4 – 12 yaş çocukları da günde 0.69 gram tüketmiş oluyorlar

Oriflame Omega 3 yağ asitleri bünyeye ne gibi faydalar sağlıyor, buna gelelim şimdi. Omega 3’ün faydalı olduğunu biliyordum ama pek araştırmadığım bir konuydu, bu kadar çok işlevi olduğunu / olabileceğini şimdi üstteki sekmelerde açtığım kaynaklara bakarak öğreniyorum. Balık yağının faydaları olarak da araştırabilirsiniz bu konuyu, bu galiba daha yaygın bir terim ama Omega 3 de son zamanlarda çok telaffuz edildiğinden bana hiç yabancı değil, size de değildir sanırım.

oriflame-omega-3

Omega 3 Tüketmenin Faydaları

*Omega 3 kalp damar sorunları için koruyucu etki yapıyor. Kanı inceltiyor, kan basıncını düşürüyor.

*Amerikan Kalp Birliği tarafından yapılan bir açıklamaya göre EPA ve DHA plazma trigliserid seviyesini düşürüyor (Trigliserid kandaki yağ çeşitlerinden biri olup, seviyesi fazla yükselirse düşürülmesi gerekiyor.), ani kalp krizi geçirme riskini azaltıyor, kalp ritmi bozukluğunu düzene sokuyor. Kalp rahatsızlıklarına karşı günde 850 miligramla 2.9 gram arasında Omega 3 almak gerekiyor.

*Gebelikte Omega 3 tüketimini bebeğin beyin gelişimi açısından önemlidir. Aynı şey emzirme süreci için de geçerlidir.

*Omega 3 tüketmenin kanserle ilişkisi de şöyle; yeterince balık yağı tüketenlerin meme, pankreas, lakın bağırsak ve prostat kanserine yakalanma olasılığı bunu yapmayanlara göre daha az oluyor. Ayrıca Omega 3’ün kanser hücrelerini öldürdüğü yönünde görüşler de var.

*Romatoid artrit gibi iltihaplı romatizma hastalıkları için uygulanan tedaviye Omega 3 de eklenirse ağrılı ataklar hem sayıca daha az, hem de daha hafif oluyor. Araştırmalar Omega 3’ün eklemlerdeki yorgunluk, ağrı ve şişlikleri azaltıcı etkisi olduğunu gösteriyor.

*Balık ve balık ürünleri tüketmek diyabet hastaları üzerinde de olumlu etki yapıyor. Diyabet hastalarının genelinde trigliserid yüksek, HDL, yani iyi kolesterol oranı düşük oluyor. Omega 3 yağ asitleri trigiseridin düşmesine ve HDL’nin yükselmesine yardımcı oluyor. Tip 1 diyabet hastası olan 1770 çocuğun 6 seneden fazla bir süre boyunca izlenmesinden sonra  da Omega 3’ün genetik olarak tip 1 diyabete yakalanma eğilimi olan çocukların hasta olma riskini yüzde 55 kadar azalttığı görülmüş.

wellness-by-oriflame-omega-3

*Yetişkinlerin beynindeki DHA seviyesinin gereğinden düşük olması depresyona yol açıyor. Yetersiz Omega 3 tüketimi depresyon, anksiyete veya başka psikolojik sorunlara yol açabiliyor. ABD’de yapılan bir araştırmada ağır depresyon geçiren intihar eğilimli bir grup insandan bir kısmına balık yağı, bir kısmına da plasebo (Hiçbir tıbbi işlevi olmayan ama kişinin ilaç olduğuna inandığı ilaç görünümlü maddeler) verilmiş. Ancak  Omega 3 alan kişilerde belirgin bir iyileşme saptanınca, diğerlerinin de aynı olanaktan faydalanması için araştırma yarım bırakılmış.

*İnsan vücudu prostoglandinleri (Kalp ve hücre yapısını koruyan hormonsu bir madde) üretmek için balık yağının içeriğinde bulunan EPA’ya ihtiyaç duyuyor.

*3 yıl süreyle düzenli olarak yeterince Omega 3 almanın ileri yaşlarda görülen kemik kaybını azalttığı yönünde görüşler var. Denizden gelen sağlık sloganıyla sunulan  Oriflame Omega 3 kapsülleri kemik sağlığı üzerinde de olumlu etkiler yapıyor.

*6 ay süresinde günde 2 gr. EPA alan şizofreni hastalarının halüsinasyon görme oranının ciddi miktarda düştüğüne dair bulgular var.

*Büyüme çağındaki çocukların öğrenme yeteneği Omega 3 sayesinde artabiliyor.

*Balık yağının hiperaktif çocuklar üzerinde de olumlu etkileri var. Kanında yeterli miktarda Omega 3 yağ asitleri olmayan çocuklar davranış, sağlık ve öğrenim bakımından daha çok sorun yaşıyorlar.

*Gelecek zamanlarda astıma yakalanma riski taşıyan 600 çocuğa doğumlarından itibaren doktor kontrolü altında Omega yağ asitleri verilmiş ve çocukların astım olma riskinin yüzde 50 – 60 azaldığı gözlenmiş.

*Omega 3’ün bazı bağırsak hastalıklarının (Crohn hastalığı, ülseratif kolit) tedavisine yardımcı olduğu düşünülüyor.

*Omega 3 yağ asitleri cilt güzelliği ve sağlığı üzerinde de olumlu etkiler yapıyor.  Cildi güçlendiriyor, daha pürüzsüz olmasını sağlıyor, cilt kuruluğunu ve ergenlik dönemindeki sivilce sorununu azaltıyor. Ciltteki iltihapların iyileşmesini çabuklaştırması da balık yağının cilde faydaları arasında yer alıyor. Düzenli ve yeterli miktarda Omega 3 tüketenler mantar, egzama, selülit, sedef, cilt çatlakları gibi sorunlara daha az maruz kalıyorlar.

omega-3-tuketmenin-faydalari

Omega 3 kaynağı olan besinler hangileri?

Omega 3’ün asıl kaynağı yeşillikmiş, biliyor muydunuz? Atalarımız bu yağ asitlerini inek ve koyunların sütleriyle etlerinden alırlarmış Fakat hayvanlar o zamanlarda olduğu gibi otlayarak beslenmiyor, artık endüstriyel hayvan ürünleri tüketiyoruz ve onlar da Omega 3 barındırmıyorlar. Şimdiki zamanlarda Omega 3’ü en çok balıklardan alabiliyoruz; yosun yiyen veya yosunla beslenen küçük balıkları yiyen balıklardan. Aslında Omega 3’ü balıktan (Kültür balığı değil ama, doğal ortamında yetişenlerden) almak en iyisidir ve vücut bunu kapsüllerden daha iyi özümser ama her dönem bol bol balık bulunmuyor. Ayrıca deniz kirliliği var, kültür balıkçılığı var; bu yüzden tükettiğimiz her balık sağlaması gereken faydaları sağlamıyor. Dolayısıyla, en azından bolca ve sağlıklı balıklar yiyemediğimiz dönemlerde ürününü hangi denizin hangi balığından elde ettiğini, hangi standartlar çerçevesinde ürettiğini açıklayabilen ve kanıtlayabilen saygın markaların ürettiği  Omega 3 kapsülleri tüketmekte fayda var.

Omega 3’ün başlıca kaynakları soğuk sularda serbestçe dolaşan yağlı balıklar ve balık yağı kapsülleridir. Omega 3’den yana zengin olan yumurtalar da tüketebilirsiniz. Fakat günlük ihtiyacı ceviz, semizotu gibi gıdalarla karşılamayı ummak mantıklı değil. Çünkü, mesela bu gereksinimi ceviz tüketerek karşılayayım deseniz günde 10 kg. kadar ceviz yemeniz lazım. Omega 3 içeren balıklara gelince; bunların başlıcaları uslumru, somon, alanalık, sardalye ve ringa balıklarıyla taze ton balığıdır.

Kan sulandırıcı ilaç kullananlar doktora danışmadan Omega 3 takviyesi almamalıdırlar. Ayrıca ameliyat olmadan 3 hafta önce bu tip ürünler kullanmayı bırakmak gerekir.

Omega 3 indeks testi yaptırarak vücudunuzda yeterince Omega 3 olup olmadığını veya aldığınız Omega 3 takviyesinin ne derece işe yaradığını anlayabilirsiniz. Bu test damar yoluyla alınan kan üzerinden yapılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.