xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sağlıklı Bir Evlilik Sürdürmenin 15 Yolu

4 1.095

En güçlü evlilikler bile türbülanslara karşı biraz savunmasız olabilir. İlişkiniz iyi giderken kendinizi havada yüzüyormuş gibi hissedersiniz, ancak, tatsız bir şey olduğunda hızlı bir şekilde yere düşebilirsiniz. Neyse ki yeterince çaba göstererek iyi bir ilişkiyi kurtarmak mümkündür. Sağlıklı bir evlilik sürdürmek için yapılması gereken bazı şeyleri zaten biliyor olabilirsiniz ama aklınıza gelmeyen, farkında olmadığınız şeyler de olabilir. Aşağıdaki listenin eksiklerinizi tamamlamak, farkındalığınızı arttırmak açısından işe yarayacağını umuyoruz.

Sağlıklı Bir Evlilik İçin Yapılması Gereken Şeyler

1. Duygularınızı Bir Günlüğe Yazın

2013 yılında Northwestern Üniversitesinde yapılan bir araştırma ilişkileri hakkında rutin olarak bir günlük tutmanın çiftlerin evlilikten duydukları memnuniyeti arttırdığını göstermiştir. Kuşkulandığınız, kararsız kaldığınız, endişe ettiğiniz konular varsa bunları günlüğünüze yazın. Fakat sadece partnerinizde sizi rahatsız eden şeyler hakkında yazmaktan kaçının. Olumlu şeylerin de listesini tutmak uzun vadede size daha iyi hizmet eder.

2. Birlikte Romantik Komedi Filmleri İzleyin

Arada bir film geceleri düzenliyor musunuz? Bunu yapın ve böyle geceler için romantik komedileri tercih edin. 2014’de Rochester Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada çeşitli ilişki terapisi yöntemlerinin başarısı analiz edildi ve romantik filmler izleyip ardından bunlar üzerine konuşan çiftlerde boşanma oranlarının bunu yapmayanlara göre yüzde 50 daha düşük olduğu görüldü.

Bu yüzden patlamış mısırı ve içecekleri hazırlayın ve arada bir birbirinize flörtöz fiskeler vurarak hafif ve eğlenceli romantik filmlerin tadını çıkarın.

3. Teşekkür Edin, Minnet Bildirin

Eşinizin yaptığı güzel ve olumlu şeyler için kendisine minnettar olduğunuzu sezgisel olarak bildiğini düşünüyor olabilirsiniz ama bunu sözlü olarak bildirmeniz de canını acıtmaz herhalde, değil mi? Bir çift başka alanlarda sıkıntılar yaşıyor olsa bile ilişkideki minnettarlık duygusu evlilikleri üzerinde olumlu etkiler yapar.

4. Küçük Zaferleri Kutlayın

Eşiniz yakın zamanda işinde daha iyi bir pozisyona geldi mi, üstünde çok çalıştığı bir projeyi başarıyla tamamladı mı ya da aylarca süren sıkı bir diyet ve egzersiz programından sonra sonunda hedeflediği ağırlığa ulaştı mı? Bunlar önemli durumlardır ve kutlama yapmayı gerektirir. Eşiniz desteğinizi takdir edecek ve olumlu övgüleriniz evliliğinizde harikalar yaratacaktır.

İyi zamanları düzenli olarak kutlayan çiftlerin bağlılık, güven, samimiyet ve ilişki memnuniyeti gibi duyguları daha yüksek düzeyde olur. Partnerinizin başarılarından gurur duyduğunuzu bilmesi yeterli değildir. Bunu ona göstermeniz de gerekir.

5. Birbirinize Seksi Metinler Gönderin

Bugünlerde kışkırtıcı, edepsiz metinler göndermek sadece şehvetli zamanlar geçirmek isteyen bekarlara özgü bir şey değil. Evli çiftler de aralarındaki kıvılcımı canlı tutmak için sıklıkla metinleri kullanıyorlar. Ve bunu yapmaktan çekinmiyorsanız kendinizi tebrik edebilirsiniz: Bilgisayarlar ve İnsan Davranışları Dergisinde yayınlanan bir çalışma, uzun vadeli ilişkileri olan çiftlerin ateşli mesajlardan gelip geçici bir ilişkisi olanlara göre daha fazla faydalandıklarını ortaya koyuyor. Katılımcıların yarısı cinsel içerikli mesajlaşmaların partnerleriyle ilişkilerini cinsel ve duygusal yönden olumlu etkilediğini bildirdiler.

6.Ancak, İletişim Kurmak İçin Mesajlara Bel Bağlamayın

Telefonda biraz fazla zaman geçirmek çoğumuzun yaptığı bir şey, ama, sağlıklı bir evlilik yürütmek için eşinizle yüz yüze iletişim kurmayı ihmal etmemeniz önemlidir. Özür dilemek ve önemli konularda haberleşmek için mesajlaşmayı tercih eden kadınlar ilişkilerinden reel iletişimi tercih edenlere göre daha az memnundur.

Özür dilemek gibi önemli konuları telefon mesajlıyla konuşan kadınlar ilişkilerinden daha az tatmin oluyorlar. Mümkün olduğunca yüz yüze konuşun ya da hiç değilse bir telefon konuşmasına zaman ayırın. Gerçekten, herhangi bir yol kısa mesajdan daha iyi olacaktır.

7. Genel Olarak Telefonunuza Çok Yapışık Olmayın

Akıllı telefonunun ilişkisinde üçüncü bir kişi olmasına izin veren o kadar çok insan var ki. Fakat 2018’de üniversiteli çiftler üzerinde yapılan bir çalışma akıllı telefonlarına fazla bağlı olan kişilerin ilişkilerinde daha az kendinden emim hissettiklerini ve partneri her zaman telefonla meşgul olan insanların ilişkilerinden daha az memnun olduklarını göstermiştir.

Eşiniz telefonunuzla aşırı, sağlıksız bir bağlantınız olduğunu düşünüyorsa evliliğinizle ilgili kuşku ve endişelere kapılabilir. Bu yüzden, birlikte olduğunuzda telefonla aranıza mesafe koymaya çalışın.

8. Birlikte Düzenli Olarak Egzersiz Yapın

Eşinizle beraber egzersiz yapmak kaslarınızı da, evliliğinizi de olumlu etkiler. 2000 tarihli bir çalışma, çiftlerin beraberce bir fiziksel aktiviteye katıldıktan sonra ilişkilerinden daha hoşnut olduklarını ve birbirlerine karşı daha fazla sevgi hissettiklerini gösteriyor.

9. Beraber Seyahat Edin

Her bir günün diğeriyle aynı olması evlilik üzerinde bir tükenmişlik, eskimişlik rüzgarı estirebilir. Mutlu bir evlilik için ilişkinize renk ve heyecan katmanız gerekir. Bunun yollarından biri yılda en az bir kere sadece ikiniz için bir tatil planlamaktır. Booking.com tarafından yaptırılan 2016 tarihli bir anket, çiftlerin bir tatil planlarken mutlu olduklarını ve neşelendiklerini göstermiştir.

10. Gece Randevularına Devam Edin

Yıllardır birlikte olduğunuz halde hala arada bir hala bir randevuya çıkar gibi hazırlanıp sinemaya veya yemeğe gidiyorsanız doğru yoldasınız demektir. 2016 tarihli bir çalışmaya göre ayda bir kere böyle bir gece planlayan çiftler birlikte kalmaktan daha çok memnun olurlar ve mutlu bir evlilik sürdürmeleri ihtimali de daha yüksektir.

11. Randevunuza Başka Bir Çifti De Davet Edin

2014 tarihli bir araştırma, başka bir çiftle beraber dışarıya çıkmanın çiftlerin yakınlığını arttırdığını göstermiştir. Bu araştırmaya göre, yanınızdaki diğer çiftin kişisel konuşmalar yaptığına, birbirine takıldığına, duygularını ifade ettiğine tanık olduğunuz zaman siz de rahatlarsınız. Kendinizi daha tutkulu hisseder ve duygularınızı açıklamak için daha istekli olursunuz.

12. Ve Başka Çiftlerle Görüşmeyi Sürdürün

Kendine benzeyen insanlarla zaman geçirmeye eğilimli olmak insan doğasının bir özelliğidir. Ancak, çoğu çiftin belki de farkında olmadığı şey bu tip arkadaşlıkların aslında evliliklerinin yürümesine yardımcı olduğudur.

Birbirleriyle arkadaş olan evli çiftler birbirlerine destek, heyecan ve rahatlık yönünden faydalı olurlar. Evli iseniz, evli insanların sizi daha iyi anlayacağını düşünürsünüz ve çoğu zaman da böyle olur. Bekar veya boşanmış arkadaşlarınıza yüz çevirmeyin tabii ki – ama evlilerle mutlaka düzenli olarak görüşün. Çiftler arasındaki dostluklar evliliklere iyi gelir.

13. İyi Zamanları, Eğlenceli Şeyleri Hatırlayıp Gülün

Gülmek, kahkaha atmak iyi bir bağın bel kemiğidir ve iyi zamanları hatırlamak sağlıklı bir evlilik sürdürmenize yardım edebilir. Araştırmacılar, eğlenceli, komik anılarını hatırlayan çiftlerin ilişkilerinden daha memnun olduklarını belirtiyorlar.

14. Eşinizin Duygularını Anlayın

İyi bir eş aynı zamanda iyi bir arkadaştır da. 2012’de yapılan bir araştırmada ilişkiden duyulan memnuniyetin eşlerin birbirlerinin duygularını okuma yeteneğiyle ilişkili olduğu belirlenmiştir. Eşiniz eve üzgün geldiği zaman da, mutluluk için de geldiği zaman da bunun farkına varın ve ona durumunun sebebini sorun.

15. Özverili Olun

İyi bir evlilik almak ve vermekle ilgilidir. Markete gitmek hiç içinizden gelmeyebilir ama özverili bir eş olarak uzlaşma uğruna kendi çıkarlarınızı bir tarafa bırakmaya gönüllü olursunuz. Eşlerden birinin veya ilişkinin selameti için kişisel çıkarları ve tercih edilen aktiviteleri bırakmaya istekli olmak, ilişkilerin yürümesi için önemlidir.

4 Yorumlar
 1. Duo Diyet

  Sağlıklı bir evlilik emek istiyor, yazıda yapılacak çok güzel şeyler var halen yapmadığım. Teşekkür ediyorum.

  1. Hilal Uslu

   Eminim ki çoğu bilinen şeylerdir – ama önemli olan uygulamak tabii. Ben teşekkür ediyorum ziyaretin için.

 2. Derya

  Mutlu bir evlilik için çok değerli bilgiler. Ben çok kızgın veya üzgünsem yazarım. Sakinleşince tekrar okurum. Konuşmak için doğru zamanı beklerim 😊

  1. Hilal Uslu

   Güzel, olgun, yapıcı bir yaklaşım. Herkes böyle davranamaz – benim için zor mesela. Ama evli de olmadığıma göre sorun yok.= )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.