xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sağlıklı Bronzlaşma Yöntemleri

0 1.113

Yazın gelmesiyle birlikte özellikle beyaz tenli kadınlar bronzlaşma telaşına düşerler.  Açık tenli kadınlardaki koyu renk pigmentler koyu tenli kadınlara nazaran daha az olduğundan güneşlenerek bronzlaşmak daha zordur. İlk başlarda domates gibi kızarılır daha sonra bronzlaşma olur ancak istenilen bronzlaşma bir türlü elde edilmez. Bu yazıda sağlıklı bronzlaşma için nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili bilgiler bulacaksınız.

Cildinizi Güneşten Koruyun!

Doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmanın zararlarını bilmeyen yoktur. Bu ışınlar cilt kanserine kadar birçok tehlikeli duruma sebebiyet verdiğinden özellikle öğle saatlerinde güneşlenme fikrini kafadan atmak gerekir. Güneşlenme için uygun saatler sabah 08.00 – 11.00 arasıdır. 11.00 ile 16.00 arasında güneşe direkt maruz kalmaktan kaçınıp 16.00’dan sonra tekrar güneşlenmeye başlayabilirsiniz.

Acele Etmeyin

Bronzlaşmak için acele etmeye gerek yok. 1 haftada ten belirgin derecede bronzlaşmaz, bronzlaşsa da bu sağlıklı olmaz. Bilinçsiz ve yanlış bir şekilde saatlerce güneşin altında uzanmak yerine her gün biraz yanmak, bronzlaşmak için en doğru ve sağlıklı yoldur. Özellikle senelik izinde tatile çıkanların geriye bronzlaşmış olarak dönmek amacıyla yaptığı bu yanlış cilde büyük zararlar verebilir. Bu tutum  kızarıklık ve soyulmalara sebep olur ki bu da tatilin tadının kaçmasına bile yol açabilir.

Solaryuma Girmeyin

Solaryum seansları kişilerin ciltlerine göre değişik şekillerde uygulanmakla birlikte, nasıl bir tene sahip olursanız olun cilde zararlıdır. Cildinizin zamanından önce yaşlanmasını ve kırışmasını istemiyorsanız solaryuma girmemelisiniz. Araştırmalar bu yapay bronzlaşma yönteminin cilt kanseri riskini de arttırdığını gösteriyor.

Hareketli Olun

Ne alakası var diye düşünmeyin, hareket etmek hem sağlık, hem de hızlı ve sağlıklı bronzlaşma için en iyi yoldur. Kumsalda güneşe karşı uzanarak güneşlenmek oldukça sıkıcı bir iştir, sıcağın gözünde zaman bir türlü geçmez. Bunun yerine kumsalda top oynamak, denizde yüzmek veya deniz kıyısında yürüyüş yapmak hem eğlencelidir hem de özel bir çaba harcamadan vücudunuzun her tarafının yanmasını sağlar.

Güneş Koruyucu Kullanın

Birçok kadın bir an önce bronzlaşmak adına koruyucu kremden vazgeçer ancak bu kremler sağlık açısından son derece önemlidir. 50 faktörden 10 faktöre kadar vücudunuzu güneşten koruyan kremler vardır ve bunlar muhakkak kullanılmalıdır. Bronzlaşmak için yüksek faktörlü bir üründen başlayıp zamanla daha düşük faktörlü olanlara geçiş yapabilirsiniz. Kaliteli bir güneş koruyucu ürün sizi güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden koruyacaktır ama kullandığınız ürüne güvenerek güneşin altında çok uzun süre kalmayın. Koruyucuyu güneşlenmeye başlamadan 20 – 30 dakika önce ve kalın bir tabaka halinde sürmeli ve 2 – 3 saatte bir yeniden kullanmalısınız. Yüzüp kurulandıktan sonra da daima tekrar sürün. Suya dayanıklı bir güneş koruyucu kullanırsanız ürün terlediğiniz ve suya girdiğiniz zamanlarda etkisini çabucak kaybetmez.

Alternatif Yöntemler

Her alanda olduğu gibi bronzlaşma konusunda da doğal yöntemlere başvurmak etkilidir. Burada önemli olan doğal – bitkisel ürünleri bilinçli bir şekilde kullanmaktır. Acil olarak bronzlaşmak için ilk günden itibaren bu yöntemlere başvurmak güneş ışınlarını pek ciddiye almamaktır. Güneş ışınları da kendilerini ciddiye almayanlara son derece zarar verir. Zeytinyağı, kakao yağı, vazelin, havuç yağı ya da bebek yağı gibi doğal bronzlaştırıcılar kullanabilirsiniz ama bunları konuyu araştırdıktan sonra bilinçli bir şekilde kullanmak gerekir.

Güneş yağı seçimine dikkat edin

İyi bir bronzlaşma için güneş yağı seçimine de dikkat etmek gerekir.  Havuç, kakao ve Hindistan cevizi yağı  içerikli güneş yağları cildinizi nemlendirir ve bronzlaşmanıza yardımcı olur.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.