xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sağlıklı, Mutlu Bir Çocuk Yetiştirmek İçin 7 Ebeveynlik İpucu

0 1.156

Ebeveynlik dışarıdan bakıldığında çok zor bir şey gibi görünmeyebilir ama çocuğunuz olduğu zaman bunun ne kadar karmaşık ve yorucu bir durum olabileceğini anlarsınız. Sizin için derlediğimiz ebeveynlik ipuçları sayesinde bu konuda yaşadığınız zorluklar birdenbire düzelecek değil muhtemelen ama böylece sağlıklı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek hakkındaki bilgilerinizin artacağını umuyoruz.

Çocukken kim bilir ne yaramazlıklar yaptınız. Ergenlik döneminde büyük ihtimalle çok dağınık biriydiniz. Başka birçok örnek verilebilir tabii. Ailenizin bunlarla nasıl başa çıktığını düşünmek size anne – baba olmanın zorlukları hakkında adil bir fikir verecektir.

Artık ebeveyn sizsiniz – ve evet, zaman değişti ve işler eskiye göre daha karmaşık hale geldi. Ancak, çocuğunuzu daha iyi yetiştirmek için neler yapabileceğinizi öğrenmek işinizi kolaylaştıracaktır. Hastalığı önleyecek tedbirler almak tedavi sürecinin gerektirdiği kısıtlama ve  zorluklara  katlanmak zorunda kalmaktan daha iyidir, değil mi?

Çocuklarınızın iyi huylu, mutlu ve sağlıklı olması muhtemel sorunların yarısını çözer. İşte bunu sağlamak için yapmanız gereken şeyler:

1.”Hayır!” Kelimesinin Önemi

Çocuklara istedikleri her şeyi vermek sadece onları şımartmaya yarar. Düşledikleri her şeye kavuşmaya hakları olduğuna inanırlar ve istedikleri şeyleri alamamak onları ciddi biçimde sarsabilir. Bu konuda ölçülü olmanız gerekiyor.

Bu tutumunuz “Hayır!” demeyi öğrenmelerini de sağlar ki bu gerçekten önemlidir. Aksi halde isteseler bile kimseyi reddedemeyecek insanlar olarak yetişirler ve sevmedikleri şeyleri yapabilirler.

2.Bağımsız Olmasını Ve Seçim Yapmasını Teşvik Edin

Çocuğunuz için her şeyi yapmayın, bazı şeyleri onun yapmasına izin verin. Daha da önemlisi, her şeyi onun adına siz seçmeyin. Yemekler, filmler, kitaplar, kıyafetler veya oyunlar konusunda alternatifler sunun.

Ancak, ortaya attığı bir şeye katılmıyorsanız, bunu sebebini çocuğunuza sabırla ve örnekler vererek açıklayın. Yanlış bir şey yapması durumu dışında, her zaman müdahale etmeyin.

3.Zamanını Planlayın Ama Çok Katı Olmayın

Bir zaman çizelgesini takip etmek çocukluğun ilk dönemlerinde çok önemlidir. Bu, çocukların disiplinin ne olduğunu anlamalarını sağlar. Çocuğunuzun yemeğini zamanında yediğinden, zamanında çalıştığından emin olun ve uyku vakti gelinde yatağına girmesini sağlayın. Ama gerektiği zaman, örneğin tatilde veya çocuğun kendini iyi hissetmediği bir dönemde zamanla ilgili kurallarınızı biraz esnetin.

 

4.Beslenme Ve Egzersiz

Evde abur cubur gıda maddeleri bulundurmaktan ve kolayca pişirilen dondurulmuş yemekler almaktan mümkün olduğu kadar kaçının. Onun istediği lezzetli yemekleri evde pişirme yoluna gidin.

Çocuğunuzu dışarıda oyun oynamaya teşvik edin, her fırsatta bunu yapabileceği yerlere götürün. Açık hava oyunları egzersiz işlevi de görür. Her zaman evde oturup bilgisayar oyunları oynamasını teşvik etmeyin.

5.Çocuğunuzun Yaratıcılığını Teşvik Edin

Çocuğunuza yaratıcı olması için cesaret verin ve geliştirmeye heves ettiği yeteneklerini destekleyin. Onu, iyi şarkı söyleyebileceğini düşündüğünüz için bir müzik kursuna yazdırmayın. Bunun yerine, ne yapmak istediğini sorun ve o konuda yardım edin.

Yaratıcılık yaşamın anlamını keşfetmenin ve öğrenmenin en iyi yollarından biridir. Geleneksel eğitimin baskısı çocukların bu yönlerini geliştirmelerini engelleyebiliyor. Ama siz çocuğunuzun bir şeyler yapmasını, iyi olduğu bir yönünü geliştirmesini sağlayabilirsiniz.

6.Konuşma Ve Dinleme

Çocuğunuzla geçirdiğiniz zamanların yüzde ellisinde ebeveyni, yüzde ellisinde en iyi arkadaşı olun. Talimat ve tavsiye vermekle yetinmeyin. Duymak istediği şeyler hakkında da konuşun.

Çok basit bir nezaket eylemi olsa bile, iyi bir şey yaptığı zaman onu takdir edin. Bir hata yaptığı zaman eleştirmeyi veya azarlamayı unutmadığınız gibi, onu sevdiğinizi söylemeyi de unutmayın. Bunu sıklıkla yapın. Sadece konuşan, tavsiye veren bir ebeveyn olmayın, aynı zamanda harika bir dinleyici de olun.

Çocuğunuzun düşündüğü, hissettiği şeyleri size anlatmasını teşvik edin. Konu ne olursa olsun, bir sorunu olduğu zaman size gelebileceğinden emin olmasını sağlayın.

7.Kendinize Zaman Ayırmayı Ve Bakmayı İhmal Etmeyin

Ebeveynlik ipuçları listemizin son maddesine geldik sayın anne – babalar. Sağlıklı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız önce kendiniz sağlıklı ve mutlu olmalısınız. Ebeveynlikle ilgili kaygıların sizi kuşatmasına izin vermeyin ve kendinize de bakın.

Yetişkinlerin dünyasına ait sorunlarınızı hiçbir zaman çocuklarınızın önünde açığa çıkarmayın. Onların yanında birbirinize bağırmayın, kırıcı sözler söylemeyin, hakaret etmeyin.

İyi bir ebeveyn olmak için biraz beyin gücü ve bolca da kalp gücü kullanmak gerekir. Doğru düşünceler ve planlar üretmeli ve bunları hayata geçirmelisiniz.

Sağlıklı bir çocuk sadece herhangi bir fiziksel hastalığı olmayan çocuk demek değildir. Aynı zamanda anksiyete ve depresyon gibi zihinsel sorunları da olmaması gerekir. Çocuğunuzun kişilikli, becerikli, sosyal, umutlu, çalışkan, huzurlu bir yetişkin olması için gayret göstermelisiniz.

Sağlık ve mutluluğun herkes için eşit derecede önemli olduğunu unutmayın. Yetişkinlerin dünyasından bakılınca sadece çocuk olmak mutlu olmak için yeterli görünebilir ama gerçek böyle değildir. Çocukların da kaygıları, korkuları ve güvensizlikleri vardır. Depresyona da girebilirler.

İyi bir ebeveyn olma yolunda herkese başarılar dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.