xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sağlıklı ve Güzel Eller İçin Basit Yöntemler

0 1.145

Ellerimiz cildimizin gün içinde hava şartlarından veya diğer olumsuz koşullardan en çok etkilenen bölgelerindendir. Ayrıca en görünür bölgelerimizden olan eller kendilerine has deri özellikleri nedeniyle yıpranmaya da daha açıktırlar. Bu durum özellikle kadınlar için hemen her gün basit de olsa el bakımı uygulamalarının yapılmasını gerekli kılar. Ellerin bakımını düzenli olarak yapmak ise hem güzel ve sağlıklı eller için önemli bir adımdır, hem de kendinize zaman ayırdığınızı hissettirerek özgüveninize katkı sağlar.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ellerimiz dış etkenlerden yüksek oranda etkilenirler. Bu nedenle özellikle yemek pişirirken, temizlik yaparken ve hatta ellerimiz suyla uzun süre temas edecekse temizlik eldiveni ya da daha ince olan ancak yine de koruma sağlayan lateks eldivenler kullanmak oldukça önemlidir. Bu eldivenler direkt el bakımı üzerinde bir etkiye sahip olmasalar da ellerimizin zararlı ve yıpratıcı kimyasallarla temas etmesini önleyerek yıpranmalarını, kırışmalarını ve erken yaşlanmalarını büyük ölçüde engellerler.

Ellerin bakımı için günlük olarak mutlaka uygulanması gereken işlemlerden biri de nemlendirmedir. Nemlendirici kremler veya evde hazırlayabileceğiniz doğal nemlendiriciler yardımıyla ellerinizi günde yalnızca bir kere değil, her ihtiyaç duyduğunuzda ya da aklınıza geldiğinde nemlendirmeniz gerekir. Piyasada bu iş için özel olarak üretilmiş çok sayıda el kremleri bulunsa dahi eğer bunları tercih etmiyorsanız evinizde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerle de ellerinizi nemlendirebilirsiniz. Örneğin aktarlardan edinebileceğiniz doğal sızma zeytinyağı bu işlevi çok iyi yerine getirecektir. Ancak bu ve buna benzer yağlar doğal ve seyreltilmemiş olduklarından 1-2 damla kadar kullanmanız yeterli olacaktır.

Oje sürmek her ne kadar elleri ve tırnakları güzel gösterse de aslında el bakımı açısından pek de yararlı değildir. Eğer sürekli oje sürüyorsanız bu ojeler sade renklerde dahi olsalar tırnaklarınızın nefes almasını engelleyeceğinden bir süre sonra tırnaklarınız güçsüzleşebilir, sararabilir ve kolay kırılır hale gelebilir. Bu nedenle haftanın en az 1-2 günü ellerinizi ojesiz bırakıp dinlendirmek ya da gece yatarken ojeyi çıkartıp tırnaklarınıza en azından birkaç saat hava aldırmanız uygun olacaktır. Ayrıca aseton içeren oje çıkarıcılar da tırnaklara ve ellere büyük ölçüde zarar vermektedir. Bu nedenle ojelerinizi çıkarmak için son zamanlarda hemen her yerde bulunabilir hale gelen asetonsuz oje çıkarıcıları kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

el-bakımı 3

Son olarak; cilt güzelliği için olduğu gibi el güzelliği için de en önemli nokta temizliktir. Bu nedenle yemek yemeyi ya da ellerinizin yıpratıcı bir madde ile temas etmesini beklemeden her ihtiyaç duyduğunuzda ellerinizi yıkamalısınız. Klasik beyaz sabunlar cildi kurutabilir, bu yüzden ellerinizi yıkarken nemlendirici özellikli sabunları veya yine aktarlardan temin edebileceğiniz sağlıklı doğal sabunları tercih etmenizi öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.