xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sakal Çıkarma Yöntemleri Ve Sakal Ekimi Hakkında

0 2.688

Binkelam.com sitesinin erkek ziyaretçileri için sakal çıkarma yöntemleri ve sakal ekimi hakkında bir araştırma yaptım, faydalı olacağını umuyorum.

Fakat konuya girmeden önce şunu belirtmek istiyorum; aşağıda göreceğiniz doğal sakal çıkarma yöntemleri, her ne kadar bazı kaynaklarda öyle yazsa da soruna yüzde 100 çözüm getiremezler mantıken, keşke öyle olsaydı, işiniz  kolay olurdu ama sanmıyorum. Bu yöntemlere bir şans verin derim ama cildinizde bir terslik, bir rahatsızlık hissederseniz ısrarcı olmayın.

Birtakım sakal losyonları var piyasada gördüğüm kadarıyla, bunlardan biri de denenebilir. Ama şu anda böyle bir losyonun adının geçtiği bir yazıya bakıyorum, yukarıda yüzde 100 kesin sonuç vaat ediliyor, aşağıda şu – şu yöntemlerin işe yaramaması halinde doktora görünmek gerekeceğinden. O losyon sorunu yüzde 100 çözecekse doktora gitmek neden gereksin?

En baştan doktora gitmek en doğrusu aslında ama bir süre kendinizce bazı denemeler yapmayı da tercih edebilirsiniz tabii. Fakat deneme – yanılmayla çok fazla zaman kaybetmeden bir dermatoloğa görünmenizi tavsiye ederim. Ya size tıbbi bir yöntem önerir ve böylece daha umutlu bir deneme yapma şansınız olur, ya da sizin durumunuzun mevcut şartlarda baya umutsuz olduğunu söyler, bir sürü verimsiz denemeyle vakit kaybetmekten kurtulursunuz.

Sakal bölgesine badem yağı sürmek

Badem yağının mevcut tüyleri arttırmak, gürleştirmek ve parlatmak gibi bir etkisi olabilir ama hiç kıl – tüy olmayan yerlerde kıl çıkarmak gibi bir marifeti yoktur. Seyrek, tek tük kıllarınız varsa deneyin ama hiç yoksa boşuna uğraşmayın.

Sarımsak sakal çıkarır mı?

Bu konuyu aynen bu şekliyle Google’a sordum ama tatmin edici bir cevabı yok gibi. Sarımsağın içinde birtakım asitler varmış ve bunlar deri altında terlemeye yol açarak tüy çıkmasını sağlayabilirmiş. Öte yandan bu yöntemin tüy köklerini yakması ve cilde zarar vermesi gibi ihtimaller var. Sarımsak kürleri sakal çıkarma yöntemleri arasında en etkili olanı gibi görünse de hassas, sivilceli bir cildiniz varsa bu yöntemi denememeniz gerekiyor. Deneyenler de tetikte olmalı ve can sıkıcı bir durum görürse vazgeçmeli.

Sarımsakla sakal çıkarma denemeleri ancak deri altında tüy kökleri olması durumunda işe yarayacaktır, bunu da unutmayın. Bu konuyla ilgili farklı yöntemler gördüm internette, hepsini de yazacağım.

*1 – 2 diş sarımsağın kabuklarını soyduktan sonra bıçakla hafifçe üstüne bastırın, böylece biraz sulanacaktır. (Sarımsağı bir parça tuzla beraber havanda döverek sulandırma yoluna da gidebilirsiniz.) Bu sarımsağı sakal bölgesine sürdükten sonra yarım saat öylece bekleyin. Yarım saati geçerseniz tüy köklerinin zarar görmesine yol açabilirsiniz. Sonra bölgeyi bebe şampuanıyla yıkayın. Bebe şampuanı tavsiye edilmesinin sebebi sarımsağın cildi hassaslaştırmış olması, sabun bu hassasiyetin artmasına yol açabilir.

Bu yöntemin 3 kere uygulanması halinde (Daha sık yapmayın, her gün yapmayın) 1 ay kadar sonra sakal bölgesinde ince tüyler belirmesini sağlaması ihtimali var – deri altında sakal kökleri varsa tabii.

sakal çıkarma yöntemleri

*Jiletle tıraş olduktan sonra bir miktar sarımsağı ezin ve çıkan suyu sakal bölgesine masaj yaparak, iyice yedirmeye çalışarak sürün. Bu sırada kaşıntı ve yanma hissedebilirsiniz. 15 dakika sonra yüzünüzü bol ılık suyla yıkayın. Bir yerde bu yöntemin 2 hafta süresince her gün uygulanması gerektiğini okudum ama okuduklarımdan etkilendiğim için midir nedir, sarımsağın her gün cilde sürülmesi bana riskli göründü. Bekletme süresi yukarıdaki yönteme göre kısa ama, belki onunla ilgilidir.

*Sakala buz sürmek ve ardından sarımsak uygulamak şeklinde bir şey var bir de. Bu yöntem için önce, varsa eğer, yeni çıkmaya başlayan tüyler jiletle düzgünce alın. Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra elinize 1 parça buz alıp bunu cildinizde gezdirin. Sonra birkaç diş sarımsağı ortadan bölüp parçaları bastırarak, masaj yaparak sakal çıkmasını istediğiniz bölgelere sürün. Cildin yandığını hissetmek normal olmakla beraber bunu çok uzun süre devam ettirmeyin, yüzünüz tahriş olur. Sonra yüzünüzü bol suyla temizleyin.

Bu yöntemin 4 – 5 günde 1 kere uygulanması tavsiye ediliyor. Daha sık yapılabileceğini belirten kaynaklar da gördüm ama benim anladığım şu: Sarımsağı bu şekilde kullanacaksanız dikkatli olmanız lazım.

Jilet vurarak sakal çıkarmak mümkün mü?

Sakal bölgesine sıklıkla jilet vurmanın da, aşağıdan yukarıya doğru tıraş olmanın da yoktan sakal oluşturmak açısından bir işe yaramayacağı izlenimine kapıldım. Mevcut ufak tüyleri jiletle almak çoğalmalarına yardımcı olabilirmiş ama onu da her gün yapmamak gerekiyormuş.

sakal ekimi nedir

 Sakal ekimi nedir, nasıl yapılır?

Lokal anestezi altında yapılan bir cerrahi operasyon olan sakal ekimi için önce sakal çıkması istenen bölge için ne miktarda kıl köküne ihtiyaç olduğu tespit ediliyor. Bu bölge için kullanılacak kıl kökleri saçın arkadaki, 2 kulak arasındaki kısmından alınıyor. Saçların alınacağı kısmın uyuşturulmasından sonra yeterli sayıda kıl kökü oradan tek tek alınıyor. Sonra sıra uyuşturulmuş olan sakalsız bölgede, sakalın açısına uygun bir şekilde kanallar açılmasına geliyor. Daha sonra da saçlı bölgeden alınmış olan kıllar birer birer o kanalların içine yerleştiriliyor.

Bu operasyon uygulama alanın büyüklüğüne ve özelliklerine göre 1.5 saatten 5 – 6 saate kadar sürebiliyor. Süreyi etkileyen faktörlerden biri de kanalların açılacağı bölgeler. Kemik üzerine gelen yerlerde kanal açmak daha kolayken ağzı kenarı civarı gibi yumuşak bölgelerde durum değişiyor. Seans sayısı da ekim yapılacak boş alanların büyüklüğüne göre belirleniyor. 1 seans yeterli olmayacaksa farklı günlerde birkaç seans daha yapılabiliyor.

Sakal ekiminden sonra sakal çıkması  3 ayla 9 ay arasında bir süreye yayılıyor. Bu sürecin açıklaması şöyle: Nakledilmek üzere alınan kıllar dinlenme dönemine giriyorlar ve bu dönemden hepsi aynı anda çıkmıyor. Sakal bölgesine yerleştirilen saç kılları özelliklerinden bir şey kaybetmiyor; aynı renkte kalıyor, normalde olacağı gibi uzuyor ve dökülüyorlar, sonra yerlerine yenileri çıkıyor. Bu kıllar sizin saç kıllarınız olmakla beraber artık sakal olarak kullanıldıklarından sakalınıza nasıl davranacaksanız onlara da öyle davranıyorsunuz.

Bir de bölgede nakledilen kıl sayısı kadar sakal çıkıp çıkmayacağı durumu var ki bu operasyonu yapan ekibin becerisine bağlı bir şey. En verimli sonuçları almak için iyi bir ekibi olan, alanında başarılı bir doktorla anlaşmak gerekiyor. Böylece nakledilen köklerin zarar görme ihtimali minimuma iner. Şartlar bu açıdan olumsuz olsa dahi, çalışmanın kurallara uygun bir şekilde yapılması kaydıyla bu tip operasyonların başarıyla sonuçlanma oranı yüzde 75 – 80’in altına düşmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.