xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Salata Soslarına Dikkat!

0 1.467

Her mevsim sofraların vazgeçilmezi olan salatalar uzmanlar tarafından hem sağlıklı beslenme, hem de kilo verme açısından birincil öneme sahip gıdalar arasında sayılıyorlar. Günümüzde öğle yemeği için gidilen lokantaların menülerinde bile diyet yapanlar ya da kalorilerine dikkat edenler için özel olarak eklenmiş doyurucu salatalar görmek mümkün. Bunun yanında hemen her köşe başında salata ve ızgara gibi sağlıklı yemek alternatifleri üzerine yoğunlaşan restoranlara rastlayabiliyoruz.

Ton balıklı, peynirli veya ızgara tavuklu salata gibi kimi yeşilliklerin yanında protein açısından zengin ve doyurucu gıdalar da içeren salata çeşitleri özellikle kilo vermek isteyenler için harika birer alternatif olabiliyorlar. Bunun yanında farklı yörelerin otlarıyla veya ekstra malzemelerle hazırlanmış özel salatalar da klasik çeşitlere alternatif olarak tercih edilebiliyor. Ancak diyet yaparken ya da kilonuzu korumaya çalışırken tükettiğiniz salatalarda dikkat etmeniz gereken çok önemli bir nokta var; o da kimi zaman salatanın kendisinden daha yüksek kalori değerine sahip olabilen salata sosları.

İster klasik, ister yenilikçi olsun soslar salataya görsellik ve tadın yanında belli miktarda kalori de ekliyorlar. Özellikle zincir fast food restoranlarında satılan salataların yanında ketçap, mayonez gibi hazır paketlerde verilen yağlı soslar salatanın kalorisini hemen hemen bir hamburgerinkine yakın hale getirebiliyorlar. Rus veya Amerikan salatası ya da patates salatası gibi gıdalar ise isimlerindeki “salata” ifadesine rağmen yüksek oranda yağ ve mayonez benzeri ağır soslar içerdiklerinden yemeğe alternatif salata çeşitleri olarak görülmemelerinde fayda var.

 

Sosların salatanıza katacağı ekstra kalorilerden kaçınmak için evinizde içinde ne olduğunu ve kaç kaloriye denk geldiğini bildiğiniz sağlıklı salata sosları hazırlayıp bunları küçük kaplarda yanınızda taşıyabilirsiniz. Gittiğiniz restoranlarda garsondan salatanıza sos eklememesini rica ederseniz emin olun bunu anlayışla karşılayacaklardır. Eğer yanınızda salata sosu taşıma imkanınıza yoksa dışarıda yediğiniz salatalarda özellikle renkli soslardan kaçınmaya ve zeytinyağı, limon gibi ölçüsünü ayarlayabileceğiniz malzemelerle yetinmeye çalışın. Evde hazırladığınız salata sosları konusunda ise biraz daha rahat olabilirsiniz. Yine de bu konuda aşırıya kaçmaktan korktuğunuzda salatanızı sos yerine ara öğün sayılabilecek birkaç adet kuruyemişle tatlandırmaktan kaçınmayın.

Yemek ve salataları tatlandırırken kullandığımız baharatların da kalorileri olduğunu biliyor muydunuz? Eğer siz de yemek yaparken bilinçli olmayı tercih edenlerdenseniz “Baharatlar ve Kalori Değerleri” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.