xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sarımsağın Faydaları

0 1.129

Sebep  olacağı ağız kokusundan ötürü pek sıcak bakılmayan bir besin maddesi olan sarımsak tam bir vitamin deposudur. Günde 3-5 gramdan fazla tüketilmesi nefes ve vücut kokusunu arttırabilir ama bunun haricinde hiçbir negatif yan etkisi yoktur. Yarım bardak sütü ağızda çalkalayarak içmek, içine 1 tatlı kaşığı karbonat eklenmiş 1 bardak su içmek veya birkaç maydanoz yaprağı ya da karanfil çiğnemek sarımsak kokusunu gidermek için yeterli olacaktır. Kolaylıkla önüne geçilebilecek bir sorundan ötürü böylesi bir besin deposundan kendinizi mahrum bırakmaya değmez.

 

Sarımsağın kalp ve damar sağlığına iyi etkileri olduğu yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır. Bu çalışmaların çoğunda sarımsak; özüt, yağ ya da toz formunda kullanılmıştır. Çalışmalardan çıkan ortak sonuç sarımsağın total kolestrolü ve trigliseridi yüzde 7 – 8 kadar düşürdüğü yönünde olmuştur. Sarımsak damarların özellikle oksidatif stresten kurtulmasında çok etkili bir besin türüdür. Oksidatif stres bir hastalık türü değildir ancak artış gösterdiğinde damar çeperlerinde plak birikiminin oluşmasını ya da var olan plakların hacminin büyümesini tetikleyebilir.

Sarımsağın faydaları arasında çok sayıda insanın maruz kaldığı bir sorun olan tansiyona karşı etkisi ilk sıralarda yer almaktadır. Özelliklerinden biri de kanı inceltmesi olan sarımsak, kan dolaşımını kolaylaştırarak tansiyonun normal seviyelerde kalmasına yardımcı olur. Tansiyonunuz yükseldiğinde düşürmek veya yükselmesinin önüne geçmek için sarımsak tüketecekseniz 2 ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Adet döneminde iseniz veya ameliyata girecekseniz sarımsak tüketmemelisiniz. Kan basıncınız düşükse de sarımsak tüketmekten kaçınmanız gerekir.

Çeşitli bilimsel araştırmalara göre sarımsak kolon ve mide kanseri gibi bazı kanser türlerine karşı da önleyici özelliğe sahiptir. Sadece bu dramatik soruna karşı değil, soğuk algınlığına karşı bir önlem olarak da sarımsak yemelisiniz. Kış ayları nezlenin hayli yaygın olduğu bir dönemdir biliyorsunuz. Sarımsak bu dönemde bağışıklık sisteminin virüslere karşı daha güçlü olması açısından da nezleden daha çabuk kurtulmayı sağlamak açısından da etkilidir.

Sarımsağın yararları listesine bağırsak parazitlerini temizlemesini, iyi kolestrolü yükseltmesini, kalp krizi riskini azaltmasını, boğaz kaşıntısını almasını, kilo kontrolüne  ve sindirime yardımcı olmasını da eklemek gerekir. Tüm bunlarla birlikte cilt yaraların giderilmesine de katkı sağlayan sarımsağı sofranızdan ve öğünlerinizden eksik etmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.