xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Seramik Takı Seti Yapımı

0 3.114

Merhaba sevgili okurlar. Kısa bir ara verdikten sonra yeniden sizlerleyim ve bu sefer yeteneklerinizi kullanmanız için teşvik edici bir yazı ile geldim kapınıza… El emeği göz nuru takıları sevenlere hitap edeceğini sandığım bir seramik takı seti ile huzurlarınızdayım.

 

Maalesef uzun bir süredir işsizim ve iş başvurularımın sonuçları (en azından şimdilik böyle olduğunu umuyorum) ‘Biz sizi ararız’ düzeyinde. Ben de bir süre sıkıntıdan patladıktan, depresyona 5 kala modunda dolandıktan sonra bu durumdan kurtulmam gerektiğine karar verdim.  Bu tatsız dönemi biraz neşelndirmeyi, yeteneklerimi kendime saklamamayı, evde boşboş durmaktansa el becerilerimle kendime katkı sağlamayı düşündüm.

Ne yaptığıma gelecek olursak, kendime şirin mi şirin çilek şeklinde takı seti yaptım. Tabii sitemizin acar yazarı Nehir Özer’in de bu konuda yardımı oldu. Hamurumu eşit miktarda parçalara ayırdı ve yoğurdu. Kendisine de teşekkürlerimi ileteyim buradan.  Set, bir çift küpe ve kolyeden oluşuyor. Ortaya harika şeyler çıktı ve bunu sizinle paylaşmak istedim. İsterseniz siz de benim gibi kendi takınızı kolaylıkla tasarlayabilirsiniz.

Ben çilekli set yaptım, tabii siz kendi isteğinize göre benim yöntemlerimi kullanarak farklı modellerde işler yapabilirsiniz.

seramik-taki-seti-malzemeler

Çilekli takı seti için gerekli malzemeler:

  • Seramik hamuru veya kili
  • 3 adet akrilik boya (kırmızı, yeşil ve beyaz renklerde)
  • İnce uçlu boyama fırçası
  • 1 çift küpe ucu
  • 3 adet yuvarlak uçlu takı çivisi
  • 1adet 50 cm ebadında zincir
  • 1 adet klips
  • 1 adet halka
  • 1 adet pense

Bu malzemelerin çoğu zaten bende mevcuttu. Size de nerelerden temin edebileceğinizi elbette söyleyeceğim.  Seramik hamuru, akrilik boyaları ve fırçayı hobi marketlerden veya büyük kırtasiyelerden bulabilirsiniz. Geriye kalan malzemeler için ben İstanbul’un Eminönü – Tahtakale bölgesine gittim. gittim. Tahtakale  takı tasarlamak isteyenler için herşeyi barındıyor. Tasarım yapmak için gerekli bir çok objenin sizi bekliyor olacağını göreceksiniz ve inanın bana kendi takılarınızı tasarlamak için heyecanlanacaksınız. Sağolsunlar orada çalışan arkadaşların bir çoğu da hangi objelerle neler yapılabileceği konusunda tavsiyeler vermekten de geri kalmıyorlar.

Dediğim gibi, bendeki malzemelerin çoğu elimde vardı ve onları kullandım. Ama siz kolye zincirinizi ve diğer küçük parçaları aynı renklerde almaya özen gösterin. Mesela bence sarı zincir benim çileğime pek uymamış gibi. Gümüş görünümlü zincir almanızı tavsiye ederim.

seramik-taki-seti-yapimi

Eveeet, malzemelerimiz de hazırsa nasıl yapıldığı konusuna gelelim. Öncelikle seramik hamurundan eşit miktarlarda, takılarınızın ebatlarını hangi ölçülerde istiyorsanız o ebatta parçalar hazırlayın. Bunları rahatça çilek şekline getirebilmek için yuvarlayın ve yumuşak formlarda ters üçgen şekline getirin. Çivi diye anılan ucu halka şeklinde kıvrılmış çubukları pense yardımıyla hazırladığınız hamurların boylarına uygun şekilde  kesin. (Üstten batırınca alttan çıkmasın diye ). Kestiğiniz telleri birer birer çileklerin tepelerine hafifce batırın.

Dikkat! Size bu noktada küçük ipuçları vermek istiyorum, hayat kurtaran ipuçları. Küpe olarak kullanacağınız çileklerin telleri yuvarlak kısmı size dönük şekilde batırılmış olmalı. Kolye ucunun teli de yuvarlağı yana dönük şekilde olmalı.

Hamurun şeklinin bozulmaması için birkaç dakikalığına kurumaya bırakıyoruz. Hamurun kuruduğundan emin olduktan sonra artık en önemli kısıma yani süsleme – boyama kısmına geçebiliriz.

İlk önce arkasını önünü iyice kırmızı boya ile boyuyoruz. Ben çilek kırmızısı rengini kullandım, bu rengi bulamazsanız başka tonda bir kırmızı da olabilir. Kırmızı rengimiz kuruduktan sonra ince uçlu fırçamızı beyaz boyaya daldırıp çileğimizin üzerinde rastgele minik noktalar oluşturuyoruz. Bu işlemden sonra da kuruyana kadar beklemenizi tavsiye ederim. Bu noktaların net görünmesi önemli, kesinlikle dağılmamalı ve bulaşmamalı.

Beyaz boyamız da kuruduysa artık çileğimizin yapraklarını çizebiliriz. Yeşil boyayla resimde gördüğünüz gibi minik üçgenlerin birleşimi gibi bir boyama ile yaprak görünümü vermek mümkün.  Heeey! Farkettiyseniz kolye ve küpe uçlarınız hazır oldu bile. Şimdi kullanıma geçirmek için küçük ayrıntılar kaldı. Aldığınız küpe uçlarını pense yardımı ile küpelerinize iliştirin. Kolyeniz için seçtiğiniz zinciri de kolye ucundan geçirince takı setiniz hazır olacak.

seramik-taki-seti-cilek

Ellerinize sağlık. El yapımı çilekli takı setinizi güle güle kullanın. Bir dahaki görüşmemize kadar sizin için yeni tasarım fikirleri biriktirmiş olacağım. Hoşçakalın.

Fotoğraflarla halhal yapımı için tıklayın

Boncuklu bileklik yapımı için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.