xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Şimdiye Dek Kanıtlanamamış En Ünlü Komplo Teorileri

0 988

İçinde bulunduğumuz çağ pek çok kişi tarafından komplo teorilerinin altın çağı olarak tanımlanıyor. Teknolojideki ve eğitimdeki ilerlemeler, dünya çapında iletişimin güçlenmesi, internet ve cep telefonu gibi kaynakların yaygınlaşması pek çok bilginin zaman zaman olduğu gibi, zaman zamansa dezenformasyona uğrayarak oldukça hızlı biçimde yayılmasını sağlıyor. Üstelik dünyada yükselen terör olayları ve küresel felaketler pek çoğumuzda tüm bunların tam olarak bize anlatıldığı gibi gerçekleşmediği düşüncesini oluşturabiliyor. Yazımızda listeleyeceğimiz dünyanın en ünlü komplo teorileri de işte bu şekilde ortaya çıkıyor.

Komplo teorileri doğrulukları kanıtlanamayan teoriler olmakla birlikte bir kısmı akla oldukça yatkın gelebiliyor. Üstelik bu teoriler üzerine düşünmek, onlara tamamen inanmasak da yaratıcılığımızın ve dünya görüşümüzün şekillenmesinde önemli rol oynuyor. Yine de kesin kaynaklarla kanıtlanamayan bu tarz teorilere bir parça şüpheyle yaklaşmak daha sağlıklı görünüyor. İşte günümüzde sıklıkla dile getirilen ve üzerinde tartışılan ilginç komplo teorileri;

1. Illuminati ve Yeni Dünya Düzeni

illuminati

Listemizin ilk sırasını tüm dünyada pek çok kişinin varlığına inandığı Masonik bir örgüte ayırmayı uygun bulduk. Illuminati denilen ve varlığı ismen de olsa kanıtlanabilen bu eski örgütün günümüzde oldukça güçlendiği ve nihai hedefinin dünyayı kontrol etmek olduğu son yıllarda sıklıkla dile getirilen, hakkında kitaplar yazılan, belgeseller çekilen, internet siteleri oluşturulan en popüler komplo teorileri arasında yer alıyor. Bu rivayetlere göre günümüzde başta çok uluslu şirketler olmak üzere pek çok özel kuruluşun ve kamu kuruluşunun yüksek kademelerinde yer alan veya bu kademelerde yer alan kişileri çeşitli yollarla etkileyip kendileri için çalışmaya ikna eden Illuminati’nin asıl isteği tüm dinleri dünya üzerinden silip barış ve refah vaatleriyle insanların özgür iradelerini ellerinden alarak kendi yönetimlerinde Yeni Dünya Düzeni adı verilen bir sistem kurmak.

2. 11 Eylül 2001 İkiz Kuleler Saldırısı

11-eylül

11 Eylül tarihinde Amerika’nın en büyük iş merkezleri olan İkiz Kuleler’e düzenlenen uçak saldırısı tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Olaydan kısa bir süre sonra dünya çapında tanınan El Kaide lideri Usame Bin Ladin’in saldırıdan sorumlu olduğu açıklandı. İlerleyen yıllarda Bin Ladin bu sebeple yakalanarak öldürüldü. Ancak dünyadaki küreselleşme trendinden ve Bush yönetimindeki Amerika’nın özellikle Müslümanlara karşı geliştirdiği saldırgan tavırlardan haberdar olan insanlar bu olayı kurgulanmış bir komplo teorisi olarak görmekte gecikmediler. Günümüzde pek çok inananı olan bu teoriye göre 11 Eylül saldırıları hem Amerikan halkının üzerinde terör korkusu yoluyla baskı kurmak hem de Müslümanlara karşı geliştirilen saldırgan tavırlara temel oluşturmak amacıyla Amerikan Hükümeti tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu iddialar hakkında şimdiye dek pek çok kanıt ortaya sürülmüş olmakla birlikte bu kanıtların hiç biri teoriyi kanıtlamaya yetmemiştir.

3. AIDS Hastalığının Kaynağı

aids

Günümüzde adı eskisi kadar sık duyulmasa da AIDS hastalığı ve ona neden olan HIV virüsü 1980’li yılların başından itibaren tüm dünyanın gündemine oturmuştur. Özellikle sağlık hizmetlerinin ve beslenme kalitesinin düşük olduğu Afrika ülkelerinde görülen bu hastalık 1981 yılından 2008 yılına kadar geçen 27 yıllık dönemde dünya çapında yaklaşık 20 milyon kişinin ölümüne neden olmuştur. Bulaşma yolları arasında genellikle cinsel birlikteliğin ön plana çıkarıldığı bu hastalık aslında pek çok diğer yolla da bulaşabilmekte ve vakaların büyük çoğunluğu ölümle sonuçlanmaktadır. 1988 yılında bir bilim adamı bu hastalık hakkında hazırladığı video ve yazdığı makaleler ile AIDS’in insanlığa bilerek bulaştırılan bir hastalık olduğunu iddia etmiştir. Günümüzde pek çok bilim insanı tarafından araştırılan fakat kanıtlanamayan bu komplo teorisi AIDS’in dünyanın özellikle az gelişmiş bölgelerinde meydana gelen önlenemeyen nüfus artışının önüne geçmek amacıyla zamanın iki süper gücü olan Amerika Birleşik Devletleri ve Sovyetler Birliği’nin bilgisi dahilinde üretilerek insanlara bulaştırıldığını öne sürmektedir.

4. Hz. İsa’nın Devam Eden Soyu

Appearance of Christ to Mary Magdalene

Hz. İsa’yı ve Hristiyanlık dinini benimseyen ilk kadınlardan biri olan Maria Magdalena ya da dilimizdeki adıyla Mecdelli Meryem’i pek çoğumuz duymuşuzdur. İncil’de ve pek çok kutsal metinde bir azize olarak tanınmıştır. Çağımızın Hristiyanlık tarihine dair en ünlü komplo teorileri de bu kişi üzerinde şekillenmektedir. Kanıtlanması oldukça güç olan ancak aynı zamanda yanlışlanamayan bir inanışa göre Hz. İsa ve Maria tanrı huzurunda evlenmişler ve çocuk sahibi olmuşlardır. Yine aynı inanışa göre bu evlilikten doğan çocuklar Hz. İsa’yı çarmıha geren dönemin güç odaklarından saklanmışlar ve hayatlarına devam etmişlerdir. Yani Hristiyanlığın ve İncil’in peygamberi olan Hz. İsa’nın soyu günümüzde hala devam etmektedir.

5. 51. Bölge ve UFO’lar

51-bölge

UFO’lar yani dilimizdeki adıyla “Tanımlanamayan Uçan Nesneler” tarih boyunca pek çok kişinin ilgisini çekmiş ve araştırılmışlardır. Bilim adamların bu ilgisi dışında her kesimden insan da zaman zaman UFO’ları gördüklerini veya onlarla iletişime geçtiklerini iddia etmişlerdir. UFO denildiğinde kimimizin aklına kitaplarda okuyup filmlerde gördüğümüz tasvirlerin etkisiyle uzun boylu, büyük kafalı, ince vücut yapısına sahip yeşil renkte uzaylılar gelmektedir. Ancak bilim şimdiye dek uzayda insana benzer özellikler gösteren bu tarz bir canlının ve uygarlığın izine rastlanamamıştır. Yapılan araştırmalarda rastlanan oldukça ilginç bakteri türü canlı formları ise akıllarında yüksek teknolojiye sahip barışçıl veya dünyayı işgal etme niyetinde olan uzaylılar canlandıran insanları tatmin etmemiştir. Şimdiye kadar incelediğimiz pek çok komplo teorisi senaryosunun baş aktörü olan Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinde yer alan araştırma üssü 51. Bölge ise özellikle yakın tarihte UFO’lar konusunda yapılan spekülasyonların odak noktası olmuştur. Yalnızca sivillerin değil, askeri ve diplomatik personelin büyük kısmının da girmesinin yasak olduğu bölgede başta savaş uçakları, helikopterler ve özel silahlar olmak üzere pek çok saldırı ve savunma aracına dair geniş araştırmalar yapılmaktadır. Ancak tarihin en ilgi çeken komplo teorileri arasından birine göre bu üs aslında Amerika’nın uzaylılar hakkında araştırmalarda bulunduğu gizli bir bölgedir. Bu görüşe göre 51. Bölge’de yapılan araştırmalar yalnızca teorik temelde de değildir. Pek çok kişi bu kapalı alanda çeşitli zamanlarda ele geçirilen gerçek uzaylıların ve uzay araçlarının incelendiğine inanmaktadır.

6. Küresel Isınma Gerçeği

küresel-ısınma

Bugün dünyanın geleceğini tehdit eden en büyük sorunlardan biri olarak görülen küresel ısınma hakkında herkesin hemfikir olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dünyada milyarlarca insan küresel ısınmaya karşı eylemler düzenler, hükümetler bu konuda yasalar çıkarır ve bilim adamları konuyu araştırırken azımsanamayacak sayıda kişi ise küresel ısınmanın bir yalandan ibaret olduğuna inanmaktadır. İtiraf etmeliyiz ki bu iddia ilk duyuşta kulağa hiç de mantıklı gelmiyor. Çünkü dünyanın son yıllarda geçirdiği iklimsel değişiklikler, kutuplarda meydana gelen buzul erimeleri ve dünyanın sıcaklığının her geçen gün biraz daha artması oldukça inandırıcı ve kanıtlanabilir nitelikte bilgiler. Ancak bahsettiğimiz bir grup bilim adamı ve onların teorilerini mantıklı bulan insanlar küresel ısınmanın dünya devletleri tarafından insanları daha kolay kontrol etmek ve dünyaya verilen gerçek zararları gözlerden uzak tutmak için uydurdukları bir yalan. Küresel ısınmanın önlenmesi adına insanlar için karbon salınımını azaltan oldukça pahalı arabaların satılmasından enerji tasarrufu ürünleri için dev bir pazar yaratılmasına dek pek çok önlem uygulanırken çevrede yaratılan tahribatın asıl sorumlusu olan büyük orandaki kimyasal atık ve gazları üreten dev fabrikalara herhangi ciddi bir yaptırım getirilmemesi bu teoriyi bir parça daha anlamlı kılıyor.

7. Amerika’nın Ay’a Çıkışı

neil-armstrong

Amerikalı astronot Neil Armstrong’un 21 Temmuz 1969 günü uzay aracı Apollo 11’den inerek ay yüzeyine ayak basışı tüm dünya tarafından izlendi. Dünyanın büyük bir kısmı bu olayı sevinçle karşılar ve bilim adına yapılmış bir devrim sayarken küçük bir azınlık bunun bir devrim olduğundan, hatta gerçek olduğundan bile emin değildi. Bugün pek çok insan Ay’a ayak basma hadisesinin bir stüdyoda çekilmiş görüntülerden ibaret olduğuna ve Armstrong’un Ay’a asla ayak basmadığına inanmaktadır. Bu iddianın arkasında bulunan bilim insanları medyaya servis edilen fotoğraflar üzerinde kimi incelemelerde bulunarak fotoğraflardaki Amerikan bayrağının rüzgarsız olan Ay’da dalgalanmasından silik olması gereken ayak izlerinin oldukça belirgin görünmesine dek bilimsel açıdan imkansız olan pek çok kanıt ortaya sürmüşlerdir.

8. Elvis Presley Yaşıyor Mu?

elvis-presley

Rock’n Roll’un kralı Elvis Presley’nin adını bu tarz müziğe ilgi duyuyor olmasanız dahi mutlaka duymuşsunuzdur. 1950’li ve 60’lı yıllarda tüm dünyada fırtına gibi esen Elvis Presley bu altın yıllarda yaşadığı şöhreti kaldıramamış ve pek çok ünlü insan gibi uyuşturucuya, kötü ilişkilere ve dağınık bir yaşam tarzına teslim olmuştur. Şöhretin yarattığı psikolojik sorunların ünlü şarkıcı üzerindeki en büyük etkisi ise 1970’li yıllardan itibaren aşırı şişmanlayıp obezite hastalığına yakalanması olmuştur. Bu yıllarda hala çok popüler olmasına rağmen gençliğindeki ününü giderek kaybeden sanatçı bir daha toparlanamamış ve 1977 yılının 16 Ağustos gününde hayatını kaybetmiştir. Ancak Elvis Presley’nin ölümü kimi hayranları tarafından şüpheli bulunmuş ve kabul edilmemiştir. Müzik tarihinin en bilinen komplo teorileri arasında bulunan bu iddiaya göre Elvis iddia edilen tarihte ölmemiş ve kılık değiştirerek hayatını izole bir biçimde sürdürmeye devam etmiştir.

9. Leydi Diana’nın Ölümü

PRINCESS DIANA  PRINCE CHARLES

1961 yılında İngiltere’de aristokrat bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Diana Spencer, 29 Temmuz 1981 günü Birleşik Krallık tahtının varisi Prens Charles’la görkemli bir düğünle evlendi. Dünya çapında konuşulan bu görkemli düğün tahtla uzaktan yakından alakası olmayan pek çok insanı mutlu ederken Diana o kadar da mutlu değildi. Prens Charles’ın yaşadığı evlilik dışı ilişkiler ve onun kendisiyle yalnızca formalite icabı evlendiği düşüncesi Leydi Diana için giderek daha çekilmez bir hal aldı. Prens Charles’dan 1996 yılında boşanan Prenses Diana ünvanını koruduğu yıllarda tüm dünyanın sempatisini toplamış, asaleti ve yardımseverliğiyle pek çok insanın beğenisini toplamıştı. Bu durum Leydi Diana’nın ölümü konusunda da ciddi spekülasyonlar yapılmasına ve kraliyet ailesinin suçlanmasına neden oldu. 31 Ağustos 1997 günü sevgilisi Dodi Al Fayed’le birlikte seyir halinde olan Leydi Diana’nın içinde bulunduğu araba çifti kovalayan paparazzilerden kaçmaya çalışırken kaza yaptı ve Diana tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Ancak günümüzde de pek çok insanın inandığı bir komplo teorisi bu ölümün düzmece bir senaryoyla gerçekleştirildiği savını savunuyor. Bu görüşe göre Diana’nın oğlundan boşanmasını ve başka bir insanla görüntülenmesini onaylamayan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ona bir suikast düzenlemiş ve ölümüne neden olmuştu. Ancak yapılan çok sayıda araştırmaya rağmen bu düşünceyi destekleyen ciddi bir kanıt ortaya çıkarılamadı.

10. Bermuda Şeytan Üçgeni

bermuda-şeytan-üçgeni

En ünlü komplo teorileri listemizin son maddesini hepimizin hakkında az da olsa fikir sahibi olduğu doğaüstü bir fenomene ayırmaya karar verdik. Atlantik Okyanusu’nda yer alan ve günümüze dek korku ve bilim kurgu filmlerine dahi konu olan bir komplo teorileri serisine ev sahipliği yapan Bermuda Şeytan Üçgeni gizemini hala korumakla birlikte bölgede yaşanan olaylara büyük ölçüde açıklama getirilebilmiştir. Ancak kimi komplo teorisyenleri bölgenin UFO’lar ya da kimi doğaüstü güçlerin etkisi altında bulunduğu, kimileri ise üçgenin yakınlarında yapılan kimi gizli manyetik deneylerin yaşanan esrarengiz gemi ve uçak kazalarının nedeni olduğu yönündeki görüşlerini hala savunmaktadırlar.

komplo-teorileri-2

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir başka liste için “Dünyanın En Ünlü 10 Kadın Modacısı” başlıklı yazımıza bekleriz. 🙂

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.