xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sınırlı Bütçeler İçin 3 Dekorasyon Önerisi

1 3.184

İşten ya da okuldan yorgun argın döndüğümüzde kendimizi bir an önce içine atmak istediğimiz, bizi güven verici bir tanıdıklık hissiyle kucaklayan ve hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz evlerimizin dekorasyonu ruh halimizi ve hayattaki başarımızı büyük ölçüde etkiliyor. Evimizi boyutlarına ve maddi imkanlarımıza göre elimizden geldiğince rahat, sıcak, kullanışlı ve zevkimize uygun eşyalarla dizayn edebilmek hepimizin hayali.

Ancak ev dekorasyonu yalnızca mobilyalardan ibaret değil, ve günümüzde internet ve dekorasyon dergileri gibi kaynaklardan her zevke, her keseye uygun birbirinden pratik dekorasyon fikirleri edinmek mümkün.

Ne yazık ki bu dekorasyon fikirlerinden bir kısmı oldukça pahalı malzemelerin, hatta bütünüyle ağır eşyaların satın alınmasını gerektirebiliyor. Ama bir araştırma yaparsanız birbirinden cazip ekonomik dekorasyon fikirleri de bulabilirsiniz ki biz sizin için bunların bir kısmını araştırdık.

Eğer şu an yüksek fiyatlı bir dekorasyonu karşılayabilecek gücünüz yoksa ya da evinizin dergi sayfalarından fırlamış gibi değil, sizin emeğinizle ilmek ilmek işlenmiş gibi görünmesini tercih ediyorsanız bu yazımızdaki uygun fiyatlı dekorasyon fikirleri tam size göre!

1.Duvarlarınızı tabaklarla süsleyin.

Eğer evinizde herhangi bir raf ya da dolabın işgal etmediği ve gözünüze fazla boş görünen açık renkli bir duvar varsa onu kalın çerçeveli ağır resimlerle doldurmak zorunda değilsiniz! Duvarınızı küçük çerçeveli çok sayıda resim ya da farklı boyut, renk ve desenlere sahip tabaklarla da doldurabilirsiniz. Hele bir de tabak boyama malzemeleri satın alıp kendi istediğiniz tasarımları duvarınızda sergilemeye başlarsanız keyfinize diyecek olmaz!

Elbette tabakla dekorasyon yapabilmek için tabakların duvarda sağlam durmasını sağlayacak çeşitli aparatlar satın almanız gerekecek, ancak bunların çoğunu artık neredeyse her semtte bir tane bulunan yapı marketlerden kolayca edinebilirsiniz.

Duvarınızda her tabak için birden fazla delik olmasını istemiyorsanız tabakların arkasına sağlam ipler ve silikon kullanarak tıpkı tablolarda olanlar gibi ipli asacaklar yapabilir, her tabağı tek bir çiviyle istediğiniz noktaya asabilirsiniz.

Tabakla duvar süsü yapmayı düşünüyorsanız size tavsiyemiz dekoratif tabaklarınızı koyu renkli ya da kırçıllı olmayan bir duvarda kullanmanız olacak. Eğer dekorasyon için beyaz ya da diğer renklerin oldukça açık tonlarında desensiz tabaklar kullanmayı düşünüyorsanız koyu renk duvarları da tercih edebilirsiniz.

Modern ve yaratıcı bir görünüm için birbirinden farklı renk, desen ve boyutlarda tabaklar kullanmayı unutmayın. Tabaklarınızı birbirlerine uyduramama konusunda endişeliyseniz başlangıç olarak desenli parçalar yerine aynı rengin farklı tonlarındaki tabakları kullanabilirsiniz.

2.Hasır yalnızca bir bahçe malzemesi değildir.

Şimdiye dek hasır masa ve sandalyelerin yalnızca bahçeye ya da balkona ait olduklarını düşündüyseniz bu fikrinizi gözden geçirmenin zamanı geldi de geçiyor bile demektir. Elbette konfor gerekçesiyle hasır bir kanepe ya da sandalyeyi salonunuzun ortasına koymak istemeyebilirsiniz.

Ancak unutmayın ki ev dekorasyonu konusunda fark yaratan şey esas alanlardan ziyade detaylar ve köşelerdir. Eğer oturma odanızda, salonunuzda ya da mutfağınızda dışarıyı gören, çay içip bir şeyler atıştırabileceğiniz, kahvenizi alıp kitap okuyabileceğiniz ya da günlük misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir köşeniz varsa iki adet hasır sandalye ya da koltuk ve üzerini tek bir saksı ya da birkaç adet mumla doldurabileceğiniz bir sehpa bu köşeyi baştan yaratmaya yetecektir.

dekorasyonda-hasir

hasir-mobilya

Normal mobilyalardan daha hesaplı olan ve özenli kullanıldıklarında kalitelerini uzun süre koruyan hasır mobilyalar kendiniz dikeceğiniz ya da satın alıp zevkinize uygun kılıflarla süsleyeceğiniz rahat yastıklarla daha da kullanışlı hale gelecektir.

Eğer bir köşe takımı yapacak kadar boş alanınız yoksa çeşitli boyutlardaki hasır çubukları duvarınızın bir köşesine silikon yardımıyla yapıştırarak ya da yalnızca rastlayarak salonunuza doğal bir dokunuş katabileceğiniz gibi yüksek hasır sandalyeleri köşe sehpası olarak da kullanabilirsiniz.

3.Şişeleri renklendirin!

Son yıllarda tüm dünyada ucuz dekorasyon denildiğinde akla gelen cam ve şişe boyama tekniklerini hepiniz duymuşsunuzdur. Ucuz dediğimize bakmayın; çünkü oldukça hesaplı malzemelerle evinizde kısa sürede hazırlayabileceğiniz renkli şişeler ortama son derece canlı ve güzel bir görünüm katacaktır.

Yaşam alanınızın dilediğiniz köşesini, sehpalarınızın üzerini ya da boş kalan raf ve dolaplarınızı hesaplı biçimde güzelleştirmek için öncelikle bir süre evde kullandığınız boşalan cam şişe veya kavanozları biriktirmeniz gerekiyor.

Eğer büyük şişeler kullanmak istiyorsanız size tavsiyemiz şarap şişelerini biriktirmeniz olacak, ancak alkol kullanmıyor ya da şişelerini saklamak istemiyorsanız marketlerde bulabileceğiniz 1 litrelik cam su şişeleri de işinizi görecektir. Bunun yanında istediğiniz boyuttaki diğer şişeleri, kavanozları, kaseleri, bardak ve kadehleri de cam boyama işlemi için kullanabilirsiniz.

renkli-siselerle-ev-dekorasyonu

Evinizi güzelleştirmek için hangi tarzdaki şişe veya şişelerden kaçar adet kullanacağınıza karar verdikten sonra sıra malzemelere geliyor. İşin asıl iyi kısmı da burası; çünkü dekoratif şişe boyama işlemi için birkaç renk cam boyası ya da akrilik boya ve bir adet yağ fırçası (hani şu böreklerin üzerini yağlarken kullandıklarımızdan) yeterli oluyor.

Eğer şişelerinizin üstüne farklı renklerde desenler eklemek istiyorsanız farklı boyutlarda resim fırçaları da edinmeniz gerekebilir. Fırça kullanmak konusunda kendinize güvenmiyorsanız ya da şişenin üzerinde fırça izi ve kabarıklık oluşmasından korkuyorsanız bir miktar boyayı üzerinde yazdığı şekilde hazırlayıp huni yardımıyla şişenin içine dökün ve her yerini kaplayana kadar gezdirin, işte bu kadar basit!

Şişeleri içten değil dıştan boyamayı düşünüyorsanız ve desen de ekleyecekseniz cam boyası yerine daha zor kuruyan ancak birden fazla kat boyama konusunda daha etkili olan akrilik boyayı tercih etmenizi öneririz.

 

1 yorum
  1. derya soygül

    Çok güzel dekorasyon önerileri. Özellikle terasa bayildim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.