xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sivilcelerle Mücadele Yöntemleri

0 1.745

Bu yazıda sivilcelerden kurtulmak için neler yapmanız gerektiğine dair bazı bilgiler bulacaksınız. Fakat sivilceler ve sivilce izleri gibi şikayetlerinizin bu gibi yazılarda gördüğünüz yöntemlerle ortadan kalkacağı kesin değil tabii. Ben böyle konularda kesin çözüm, garantili çözüm, yüzde yüz çözüm’ gibi başlıklar atmayı sevmem; yok öyle bir şey, keşke olsa. Bunlar birilerinin işine yaramış şeyler mutlaka, denemekte fayda var. Ama sivilceleriniz çoğaldıkça çoğalıyorsa, ağrı veriyorsa, durum sizi çok mutsuz ediyorsa bir dermatoloğa görünmeniz gerekir. İşte işinize yarayabilecek sivilcelerle mücadele yöntemleri ve aknelerle ilgili olarak yapmanız – yapmamanız gereken şeyler:

Sivilceleri sıkmak bütün zamanların en büyük hataları arasında yer alıyor, bunu yapmak için ölseniz bile sivilcelerinizi sıkmamalısınız. Ben ergenlik dönemi sırasında bile akne sorunu yaşamamış insanlardanım, insanın bunu yapmayı ne kadar çok isteyebileceği konusunda bir fikrim yok o yüzden, ama çok isteniyor olmalı ki her yerde bundan söz ediliyor. Ellerinizi yüzünüzden uzak tutmayı başaramazsanız o ellerdeki virüs ve bakteriler yüzünüze geçiş yapıp durumu daha beter hale getirebilir, ayrıca yüzünüzdeki küçük sivilcelerle oynarsanız onların daha fazla enfekte olup büyümelerine yol açabilirsiniz.

Piyasada birçok sivilce kremi var, bunlardan birini kullanacaksanız bilinen bir markanın kaliteli bir ürünü olmasına dikkat edin.

Sivilcelerin hemen tamamı cildin fazla yağlanması yüzünden oluşuyor ve yüzünüzü normalden daha sık yıkayarak bu durumun önüne geçemezsiniz. Sivilcelerle mücadele etmek için kullanacağınız cilt bakımı ve makyaj ürünleri yağsız ürünler olmalı. Makyaj yapıyorsanız fondötenin, pudranın yağsız olmasına dikkat edin. Sivilcelerinizin makyaj yapmanızdan kaynaklanma ihtimaline karşı ki bu mümkündür, bir süre makyaja ara vermeyi de deneyebilirsiniz.

Fındık, çekirdek, çikolata, cips gibi gıda ürünlerine düşkünseniz bunlarla ilişkinizi kesmeye çalışın; hiç değilse azaltın.

Yüzünüzde bir sivilce çıkacağını sezerseniz 15 dakikalık aralıklarla o bölgeye tülbende sarılmış bir buz küpü ile bastırın.

İltihaplı sivilceler için aktardan veya eczaneden şap taşı alıp kullanabilirsiniz. Şap taşını toz haline getirin, bir parça sulandırın ve yatmadan önce sivilcelerinizin üstüne sürün. Böylece iltihaplı aknelerin daha çabuk kuruyup iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

sivilcelerden kurtulmak

Sivilcelerden Kurtulmanın Doğal Yöntemleri:

Sivilcelere karşı işe yarayabilen basit doğal bakım yöntemleri de var. İşte bunların bazıları:

Eşit miktarlarda limon suyuyla tarçını karıştırın, sivilcelerinize sürün, kuruduktan sonra da yıkayın.

Sıklıkla yaptığınız takdirde limon suyu – gül suyu karışımı da sivilce sorunu için etkilidir. Malzemeleri eşit miktarda kullanın.

2’ye bölünmüş 1 diş sarımsağı günde 1 – 2 kere sivilcelerinize uygulayın. Sarımsağın bakteri öldürücü özelliği var. Fakat bu yöntemi açık yara şeklindeki sivilcelere uygulamayın.

Sivilcenin üstüne sabah – akşam çay ağacı yağı sürmek bir süre sonra sivilcelerin küçülmesini veya ortadan kalkmasını sağlayabiliyor. Fakat bu çok güçlü bir yağ, sivilcenin üstünden başka hiçbir yere direkt olarak sürülmemeli. Yağlı bir cildiniz varsa 1 ölçü çay ağacı yağıyla 9 ölçü sudan oluşan bir tonik hazırlayıp kullanabilirsiniz.

Antiseptik ve yara iyileştirici özellikleri olan aynısafa çiçeği düzenli olarak kullanılırsa sivilcelerin kurumasını sağlıyor ve büyümelerine engel oluyor. İşte bu çiçekle hazırlayabileceğiniz bir formül: Yarım bardak kaynamış suya 1 çay kaşığı kurutulmuş aynısafa çiçeği atın. Karışımı soğumaya bırakın. Yüzünüzü temizledikten sonra bir kısmını bir parça pamuğa dökün ve yüzünüzü sürün. Bu faydalı formülü buzdolabına koymak şartıyla 3 gün muhafaza edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.