xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sizi Ağlatması Muhtemel 10 Duygusal Film

0 1.318

Geleneksel sanat dallarının yanına bir yedincisi olarak eklenen, bizce çok da iyi eden sinema izleyicisini kimi zaman mutluluğa, kimi zaman hüzne, kimi zaman da her ikisine birden boğmak gibi hayranlık uyandıran bir güce sahip. Özellikle pek çoğumuzun çevremizden sakladığımız duygusal yönlerimize hitap eden romantik filmler bu gücü sonuna kadar kullanıyorlar. Üstelik ilginç biçimde bazılarımız bu tarz filmleri ağlamak, üzülmek, belki de dışa vuramadığımız hislerimizi doya doya yaşamak için bile isteye izliyoruz.

Yazımızda sizleri duygulandıracak ve muhtemelen ağlatacak 10 duygusal film derledik. Filmlerin tümü acar yazarınız tarafından izlenmiş ve onaylanmıştır. Liste tamamen öznel zevklere dayalı olmakla birlikte önerileriniz varsa yorum bölümünde görmekten mutluluk duyarız.

10. 50 İlk Öpücük / 50 First Dates (2004)

Listemizin son sırasında komedi filmleriyle tanınan Adam Sandler’ın başrolünde oynadığı bir filmin olması sizi şaşırtabilir. Ancak 50 İlk Öpücük bize göre aşkın kimi zaman karşılık beklemeden yaşanması gerektiğini ve fedakarlığın sevginin ayrılmaz bir parçası olduğunu anlatması açısından son derece dokunaklı.

Ağlatan filmler denilince akla gelen ilk filmlerden olmasa da Henry ve Lucy’nin garip hikayesini anlatan bu yapımın hemen herkesi bir parça da olsa duygulandıracağına inancımız tam.

9. Not: Seni Seviyorum / P.S. I Love You (2007)

Not Seni Seviyorum

Başrollerini Hilary Swank ve Gerard Butler’ın canlandırdığı Not: Seni Seviyorum belki de 2000’li yıllarda çekilen en etkileyici romantik filmler arasında yer alıyor. Rüya gibi bir evliliği varken eşinin hayatını kaybetmesiyle sarsılan Holly’nin onun kendisine bıraktığı notları takip ederek acısından sıyrılma yolunda adımlar atmasını konu edinen filmde Gerard Butler her kadının rüyası olabilecek romantik, düşünceli ve adanmış bir eş karakterine hayat veriyor.

8. Aşkın 500 Günü / 500 Days of Summer (2009)

Aşkın 500 Günü

Her ikisi de yeni kuşağın en güzel ve yakışıklı oyuncuları arasında sayılan Zooey Deschanel ve Joseph Gordon-Levitt komedi öğelerini de bünyesinde bulunduran bu filmde bir ilişki yürütmeye çalışan ancak hayata aynı noktadan bakmayı başaramayan iki insanı canlandırıyorlar. Aşkın 500 Günü biri gerçek aşka inanan ve kendini adayan, diğeri ise bu konuda daha şüpheci olan iki karakteri barındırdığından hem gelişme, hem de sonuç bölümlerinde insanı kime hak vereceğine şaşırmış, aşkı ve hatta hayatın kendisini sorgular bir durumda bırakabiliyor.

7. Bir Gün / One Day (2011)

Bir Gün

Birbirlerine aşık olan ancak hayatın zaman zaman başka yönlere savurduğu, zaman zaman ise bir araya getirdiği bir çiftin yer yer mutlu, yer yer hüzünlü hikayesini anlatan Bir Gün, her şeyin çok çabuk tüketilip değersizleştiği günümüzde aşkın ne olduğunu hatırlamak ve belki de ona bakış açımızı gözden geçirmek için izlenmesi gereken duygusal filmler arasında yer alıyor. Filmin esas karakterleri olan Emma ve Dexter’ı canlandıran isimler Anne Hathaway ve Jim Sturgess.

6. Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Sil Baştan

İşte ağlatan filmler listemizin hemen herkesin adını söylemekte zorlandığına inandığımız 5 numarası. Acı veren bir ayrılığın ardından aklınızdan eski sevgilinizle ilgili anıları iyisi ve kötüsüyle silmek istediğiniz oldu mu hiç? Kötü hatıraların acısından kurtulmak için geçirdiğiniz güzel zamanları da sonsuza dek unutmaya razı gelebileceğinizi hissettiniz mi? İşte başrollerinde Jim Carrey ve Kate Winslet’ın yer aldığı Sil Baştan bu sorular üzerine kurgulanmış bir senaryoyu başarıyla işliyor. Bize kalırsa filmle ilgili en değerli şey son derece yaratıcı bir fikirden yola çıkılmış olması. Filmde aşka ve hayata dair yapılan çıkarımların alabildiğine gerçekçi mi yoksa biraz fazla kötümser mi olduğu sorusu ise izleyicini bakış açısına kalmış.

5. Not Defteri / The Notebook (2004)

Not Defteri

Hem oyuncularının performansları, hem de barındırdığı efsane öpüşme sahnesiyle pek çok ödüle aday olan Not Defteri, izleyenleri özellikle Türk sineması içinde sıklıkla rastladığımız zengin kız-fakir oğlan hikayesinin epik bir versiyonuyla buluşturuyor. Bunun yanında filmin insanı gerçek hayatını etkileyecek kadar duygulandıran bir yanı da var. Söylentilere göre film setinde çalışırken birbirlerinden pek de haz etmeyen başrol oyuncuları Rachel McAdams ve Ryan Gosling kısa süre sonra birbirlerinden etkilenmeye başlamışlar. Bugün ayrılmış olsalar da çiftin ne kadar uzun süreli ve tutkulu bir birliktelik yaşadığı ise herkesin malumu.

4. Aşk Her Yerde / Love Actually (2003)

Aşk Her Yerde

Başrollerinde Hugh Grant, Keira Knightley, Alan Rickman, Liam Neeson gibi ünlü isimlerin yer aldığı Aşk Her Yerde; ağlatan filmler arasından da size kıyak geçenlerin çıkabileceğinin en büyük örneği. İzlerken insanı yer yer duygulandıran, yer yer güldüren, duruma göre gözyaşlarına bile boğabilen bu filmde tam 8 ayrı çiftin ucu bir şekilde aşka bağlanan hikayeleri anlatılıyor. Bize sorarsanız bu yarı romantik, yarı acıklı hikayelerden biri mutlaka sizi kendine çekecektir.

3. Kefaret / Atonement (2007)

Kefaret

2007 yapımı bir roman uyarlaması olan Kefaret bu listeyi hazırlayan yazarımızın birazdan birinci sırada okuyacağınız filmden sonra ikinci favorisi olma özelliğini taşıyor. Başrollerini James McAvoy ve Keira Knightley’in paylaştığı film; kendisinden bekleneceği üzere ergenliğin hırslarıyla hareket eden küçük bir kızın çok sevdiği ablası dahil çevresindeki pek çok kişinin hayatını kıskançlığı sonucu neden olduğu olaylarla nasıl derinden etkilediğini anlatıyor. Fazla spoilera kaçmadan filmin size yansıttıklarına işlk görüşte inanmamanızı ve kendinizi sürpriz bir sona hazırlamanızı önerebiliriz.

2. Titanik / Titanic (1997)

Titanik

Leonardo Dicaprio ve Kate Winslet gibi iki genç –en azından o zamanlar- ve başarılı oyuncunun adeta devleştikleri Titanik’in konusundan bahsetmemiz gerekiyor mu emin değiliz. Batmasının imkansız olduğu iddiasıyla yola çıkan ancak meydana gelebilecek en talihsiz tesadüflerin hepsinin birden gerçekleşmesiyle Atlas Okyanusu’nun derinliklerine gömülen Titanik’e aslında hiç binmeyen, daha doğrusu var olmayan Jack ve Rose’un mükemmel bir kurguya dayanan aşkları öyle büyüleyici ki, böylesine bir sevgiyle trajedinin yollarının kesişmesi insanın içinden bir şeyleri koparıp götürebiliyor.

1. Kız Arkadaşım / My Girl (1991)

Kız Arkadaşım

Etkileyici senaryosu ve aşka, acıya ve en önemlisi arkadaşlığa dair söylediği sözlerle listemizin ilk sırasına oturmaya hak kazanan Kız Arkadaşım ilginç biçimde incelediğimiz filmler arasında IMDB puanı en düşük olanlardan biri. Henüz çocuk denilecek yaşta birbirlerinin hayatlarına dahil olan, oldukça sağlam bir dostluk ve ardından yaşlarının elverdiğince duygusal yakınlık geliştiren Margaret ve Thomas’ın insanın içini önce ısıtan, sonrasında ise yakan hikayelerini anlatan filmin başrollerinde bir zamanların yıldız çocuk oyuncusu Macaulay Culkin ve Anna Chlumsky yer alıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.