xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Sofra Sırları: Film 2017

2 2.735

Esas kadını Demet Evgar’ın canlandırdığı Sofra Sırları filminde olaylar kocasının işi yüzünden Anadolu’nun çeşitli kasabalarında yaşamış olan İstanbullu Neslihan’ın etrafında dönüyor. Ülkemizin aile yapısını inceden eleştiren sahnelerin de yer aldığı komedi – gizem – dram tarzındaki filmin konusu şöyle: Kendisine oldukça kaba davranan kocasıyla beraber yıllardır sakin bir taşra şehrinde yaşamakta olan Neslihan, iyi bir ev kadını ve usta bir aşçıdır. Kafasında sürekli “Bugün ne pişirsem?” sorusuyla dolaşan Neslihan’ın yemekleri çevresindekiler tarafından çok beğenilmektedir. Şahane hayalleri de vardır onun, o hayallerde kendini şık bir stüdyo mutfağında, güzelce giyinmiş, taranmış, makyaj yapmış halde popüler bir yemek programı sunan, izleyicilere yaptığı güzel yemeklerin tariflerini veren tanınmış bir aşçı olarak görmektedir.

Utangaç ve sevimli bir havası olan kadının  kocası onu aldatmaktadır. Bir gün Neslihan’a boşanmak istediğini söyler. Bunların üstüne genç kadın onu öldürmeye karar verir ama kocası o sıralarda eceliyle ölür ve ölümünden sonra, çalıştığı bankadan ciddi miktarda bir para çaldığı anlaşılır. Daha sonra hayatına kocasından kalan paralara konmak isteyen bir genç adam girer. Neslihan, yakın çevresindeki kişiler  birer birer esrarengiz cinayetlere kurban gitmeye başlayınca, doğal olarak dikkat çekmeye başlar. Olaylar giderek daha karmaşık hale gelmektedir. Şehirde yeni görev yapmaya başlayan genç komiser onun çevresinde üst üste işlenen cinayetlerde bir rolü olduğunun farkındadır ama bir türlü bu biraz masum, biraz çatlak görünümlü kadını suçlayacak bir delil bulamamaktadır.

Sofra Sırları (2017) filminin yönetmen koltuğunda Ümit Ünal oturuyor. Filmin oyuncu kadrosu Demet Evgar, Fatih Al, Alican Yücesoy, Elit Andaç Çam, Ferit Aktuğ, Fırat Altunmeşe, Emrah Kolukısa ve Burcu Şeymen’den oluşuyor. Filmin 16 Şubat 2018’de vizyona girmesi bekleniyor. Sizi bilmem ama ben izlemek isterim.

Film hakkındaki izleyici eleştirilerine de göz attım. Farklı ve kaliteli bir yerli film izlemek isteyenler için iyi bir alternatife benziyor. Demet Evgar’ın da, diğer oyuncularında oyunculuğu iyiymiş ama Evgar’ın performansının, özellikle son sahnelerde fazla abartılı olduğunu söyleyen bir kritik de gördüm.

Bu yazıyı yazmak için konuyu araştırırken bu filmin yapımında bir food stylist (Yemek stilisti) kullanılan ilk yerli film olduğunu öğrendim. Food styling diye bir iş var, o işi yapanlara böyle deniyor. Ben ilk defa duyuyorum, ilgimi çekti, sözlük tarzındaki bloguma bu konuda bir yazı yazayım diyorum. Size de kısa bir açıklama yapayım; yiyecek ve içeceklerin bir film veya fotoğraf için kullanılacak ya da bir ambalajın üstüne koyulacak tarzda hazırlanması işi gibi bir şey bu. Ve kendine özgü yöntemleri var, mesela bazen bir yemek öylece, yapıldığı haliyle kullanılıyor, bazen de görsel, gıda boyaları ve başka malzemeler kullanılarak hazırlanıyor.

Annemin Yarası için tıklayın

Babamın Kanatları için tıklayın

2 Yorumlar
  1. nerede

    Enteresan bir film gibi. İzleyelim.

    1. Hilal Uslu

      Yazarken ben de böyle düşünmüştüm. = )

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.