xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Şok Diyetler Neden Sakıncalı

0 1.231

Özellikle fazla kilolardan kısa sürede kurtulmak için yapılan, günlük bünyemize alınması gereken kalorinin çok çok altında kalori ile beslenmeye yönelik yapılan diyetlere “şok diyetler” denir. Bu tip diyetler uzun dönemde kilo vermenizi sağlamazlar, çoğunlukla verilen kilolar aynı hızla geri gelir ve oldukça sağlıksızdır. Şok diyet yaparsanız birkaç hafta boyunca hızlıca kilo verdiğinizi fark edersiniz. Ancak uygulamayı bırakıp normal yaşantınıza ve beslenmenize geri döndüğünüz zaman verdiğiniz kiloları aynen, hatta belki fazlasıyla geri aldığınızı görürsünüz.

İnternet ortamında araştırma yaptığınızda 1 haftada 5 kilo, 3 haftada 15 kilo verdirmeyi vaat eden birçok diyet ve diyet ilacı reklamı bulabilirsiniz fakat bu paylaşımların büyük kısmı sağlıklı kilo vermekle uzaktan yakından ilgisi olmayan şeylerdir. Şok diyet ile vücudunuz azalan kalorinin yerini karaciğer ve kaslarda depolanan glikoz depolarından doldurmaya başlar. Ortalama bir kişi günlük beslenmesinde 1700 civarı kalori tüketir ve bunu şok diyetle örneğin 700 kaloriye düşürürse kişinin metabolizmasında yavaşlama meydana gelir. Yavaşlamış bir metabolizmaya sahip olduğunuzdan sürekli az kalori ile beslenmeniz gerekir. Şok diyeti bıraktığınız anda ise metabolizmanız olduğundan da yavaş çalıştığı için verdiğiniz kiloları geri almanız kaçınılmazdır. Şok diyetler neden sakıncalı bu noktada daha iyi anlıyoruz aslında; diyeti bırakıp eskiden nasıl besleniyorsanız öyle beslenmeye başladığınızda metabolizmanızın yavaşlamış olması yüzünden aynı oranda yakamazsınız, böylece eskisinden de fazla kilo alırsınız.

Şok diyet uygulamasından sonra, diyete başlamadan önceki yağ oranınızdan oldukça fazla bir yağ oranına sahip olabilirsiniz. Çünkü diyet sırasında yağ oranınız aslında düşüktür ve siz kilo verdiğinizi sanırken genellikle kas kütlenizi azaltmış olursunuz. Sık aralıklarla yapılan şok diyetler, mikro dokularınızın sürekli küçülmesine ve zamanla tahrip olmasına neden olur. Bu tahribata damarlarınız da dahildir ve damar tahribatına bağlı olarak kalp rahatsızlıkları riskiniz de oldukça artacaktır. Devamında ise nefes darlığı ve çarpıntı gibi sorunlar gelebilir.

Şok diyet gibi kısa sürede fazla, hatta aşırı fazla kilo verdirmeyi hedefleyen diyetlerin fiziksel durumunuza olduğu kadar ruh sağlığınıza da olumsuz etkileri bulunmaktadır. Bedeniniz açlık konumuna geçtiğinde halsizlik artar ve günlük işlerinizi göremez duruma gelirsiniz. Sürekli yarım kalan işler, sürekli halsizlik bir süre sonra sizde sinir ve stres oranınızın artmasına neden olacaktır.  Siz siz olun, size şu kadar günde bu kadar kilo verdirmeyi garanti ediyorum diyerek olağanüstü vaatlerde bulunanlara itibar etmeyin. Mümkünse işin uzmanından yardım alın, özellikle büyük miktarda kilo vermeniz gerekiyorsa. İnsanların kilo problemini suistimal eden tüccarlara prim vermeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.