xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Solaryum İçin 18 Yaş Sınırı Geldi!

0 868

Cilt kanseri hastalığı riskini artırdığı gerekçesiyle solaryum kullanımına Sağlık Bakanlığı tarafından sınırlama getirildi. Ultraviyole (UV) ışınlarının zararlarının bilimsel olarak doğruluğunu anlatan bir formu imzalamayanlar solaryuma giremeyecek.

18 yaş altı bireylerin solaryum kullanmasının ilerleyen yaşlarda cilt kanseri geliştirme riskini artırdığını belirten Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İtfan Şencan; Belçika, Almanya, Avusturya, Kanada ve İspanya gibi birçok ülkede 18 yaş altına solaryumum yasaklandığını belirtti.

Solaryum kullanımıyla ilgili yönetmeliğin taslağı da hazırlandı. Buna göre 18 yaş altında olup da solaryum yaptırmak isteyen kişiler bunu ancak ailelerinin izin vermesi şartıyla yaptırabilecekler.

18 yaşından küçüklere, çilli veya vücudu çile müsait olanlara, vücudunda leke, çok sayıda ben veya iz olanlara, kozmetik malzemeleri kullananlara, solaryum kullanmamaları tavsiye ediliyor. Bunun yanı sıra özellikle genital bölgelerin kesinlikle UV ışınlarına maruz kalmaması gerekiyor.

Söz konusu yönetmelik için Türk Dermatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Ertan Yılmaz da destek verdi ve aynı zamanda solaryumun Türkiye’de yasaklanması veya sınırlandırılmasının toplum sağlığı için çok önemli olduğunu da söylüyor.

Solaryum Nedir?

Genelde kadınların kullandığı solaryum, ultraviyole ışınları üreten lambalar aracılığıyla deriye temas ederek bronzluk sağlayan bir işlemdir.  Bütün cihazlar bu şekilde çalışır ancak bazen cihazların tipleri ya da vücuda olan etkileri farklı olabilir. Bronzlaşmak isteyen kişi kabine girer ve hareketsiz olarak bekler.  Sonra işin uzmanı olması beklenen kişi tarafından ışığın şiddeti ve tipi ayarlanır. 20 dakika süren bir solaryum seansı aşağı yukarı 3 saat güneş banyosu yapmakla eşdeğerdir. Seanslar sırasında solaryum için üretilmiş özel kremler kullanılır. Bronzlaşmak için gereken seans sayısı kişinin ten rengine göre değişir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.