xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Somon Balığının Faydaları

0 1.313

Kurt, ayı gibi hayvanların yaban hayatının konu edildiği her belgeselde muhakkak bir somon balığı avlama sahnesi vardır. Çünkü somon balığı içindeki protein ile vahşi doğanın güçlü hayvanlarının da gelişimine ve beslenmesine önemli katkı sağlıyor. Somon balığının faydaları sıralanmaya başlandığında ondan ötürü ilk sıraya protein açısından zenginliği konulmaktadır. Somon balığı Omega-3 yağ asitleri bakımından adeta bir madendir. Bu özelliğinden ötürü hamile kadınların bebeklerinin gelişimi için bu dönemde somon balığı tüketmeleri tavsiye edilir. Ancak diğer balıklara oranla daha fazla koku ve tat bırakmasından ötürü hamilelik döneminde mide bulantısı olan kadınların uzak durması daha uygun görülür.

Somon balığı düzenli olarak tüketildiğinde mide, ağız, kolon ve pankreas gibi kanser türlerinin önlenmesine yardımcı olur. İçindeki D vitamininden ötürü kadınlarda meme kanserine yakalanma riskini düşürür. Mide ve yemek borusundaki hassas mukoza tabakalarının korunmasını sağlar.

Çağımızın en yaygın rahatsızlıklarından biri depresyondur. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre haftada en az iki defa somon balığı tüketimi depresyona iyi gelir.

Astım, kanser gibi ciddi hastalıklarda somon balığının destekleyici tedavi mahiyetinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Somon balığının yararları arasında kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltmasını da bulunmaktadır.

Günlük hayatın ve koşuşturmanın getirdiği stres, bir de not alma alışkanlığımız yoksa sıkıcı sonuçlar doğuran unutkanlıkları getirir. Somon balığı beyin fonksiyonlarını düzenleyip hafızayı kuvvetlendirmek gibi özelliklere de sahiptir. Önemli bir yaşlılık hastalığı olan Alzheimer’e yakalanma riskini azaltır.

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin, diyette olanların kilo vermelerini kolaylaştıran somon balığı sindirim sisteminin düzenli çalışmasında etkili olan bir besin maddesidir. Üzerinde taşıdığı renk pigmentleri cilt sağlığına katkıda bulunur. Lekelenmeler ve kurumalara karşı cildin güzelleşmesini sağlar.

Vücudumuzun ihtiyacı olan besini sağlayan, birçok konuda sağlığımıza çok önemli katkıları olan somon balığını düzenli bir şekilde tüketmek ve öğünlerimizden eksik etmemek yerinde bir tercih olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.