xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Spor Yapanların İşine Yarayacak 16 Tavsiye

2 1.410

Durmadan spor yapmak lazım diye sayıklayıp bu konuda hiçbir girişimde bulunmayanlardan değil de düzenli bir şekilde spor yapanlardansanız ne mutlu size. Spor yapanların avantajı sadece daha sağlıklı bir bünyeye ve daha fit bir görünüme sahip olmak değil biliyorsunuz, fiziksel egzersizler insanın gerginliğini, sıkıntısını azaltıyor, aklını fikrini açıyor. Neyse, spor yapmanın faydaları ayrı bir konu, biz esas konumuza bakalım. İşte spor yaparken dikkat edilmesi gereken 16 önemli nokta:

1. Egzersiz sırasında midenin dolu olmaması gerekiyor, bunu sağlamak için de spora başlama zamanıyla en son bir şeyler yediğiniz zaman arasında en az 1.5 saat süre olmalı. Fakat tamamen aç bir halde spor yapmak da doğru olmaz. Bir şeyler yemeniz gerekiyorsa elma, muz, yarım avuç kuru yemiş veya kuru meyve veya üstüne dilimlenmiş muz koyulmuş ve tarçın serpiştirilmiş 1 dilim buğday ekmeği yiyebilirsiniz.

2. Makyajlı olarak spor yapmayın. Makyaj malzemeleri terle karışınca cilde daha çok zarar verir. Ayrıca makyajınız akar ve kötü görünürsünüz.

3. Kıyafetleri ve ayakkabıları doğru seçmek önemlidir. Ayakkabıların uygun olmasına özellikle dikkat edin.

4. Yaşınıza, sağlık durumunuza ve amacınıza uygun bir spor dalı tespit edip ona yönelin. Bir de sevdiğiniz, zevkle yapacağınız bir şeyi tercih edin; böylece kısa zamanda sıkılmazsınız.

5. Bir spor salonuna gidiyorsanız sizin için hazırlanmış olan antrenman programına uyun.

6. Spora başlamadan önce ısınma hareketleri yapmayı  ihmal etmeyin. Vücudunuzu spora hazırlamazsanız ani incinmeler, doku hasarları, zorlanma gibi durumlar yaşarsınız.

7. Belirli setlerden oluşan bir programınız varsa set aralarını 2 dakikadan uzun tutmayın.

8. Spor salonunda yapılan yüksek sesli müzik yayını siz bir sebeple rahatsız mı ediyor? Bu sorunu kendi kulaklığınızı yanınızda getirerek çözebilirsiniz. Spor yaparken müzik dinlemek tavsiye edilen bir şeydir aslında, çünkü motivasyon sağlar. Açık havada yürüyüş, bisiklete binme gibi sporlar yaparken kulaklıktan müzik dinlerseniz hareketleriniz de daha ritmik olur.

9. Grupla beraber hareket etmek de motivasyon arttırıcı etki yapar. Egzersiz programınızı grup çalışması tarzı sporları da ekleyerek çeşitlendirin.

10. Açık hava sporları yapıyorsanız çok soğuk ve sıcak havalarda ara verin. Bir spor salonuna gidiyorsanız salonun sıklıkla havalandırılıp havalandırılmadığına dikkat edin.

11. Spor yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de düzenli ve sürekli spor yapmaktır. Haftada 1 – 2 kere yapılan egzersizlerden pek bir fayda ummayın. Haftanın 3 – 4 günü belli bir süreyi spora ayırmalısınız.

12. Haftanın her günü ağır egzersizler yapmak da tavsiye edilmez. Arada bir kasları dinlendirmek gerekir.

13. Egzersiz yaparken arada bir su içmeyi ihmal etmeyin. Aksi halde kas krampları oluşabilir.

14. Doğru nefes alıp vermeyi bilmiyorsanız öğrenmenizi tavsiye ederiz. Buna dikkat etmezseniz baş dönmesi, sersemlik hissi, baş ağrısı, mide bulantısı gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

15. Antrenman yaptıktan sonra hemen duşa gitmeyin, önce birkaç pasif esneme hareketi yapın. Bu sizi ertesi gün kas ağrıları yaşamaktan kurtarır.

16. Egzersizden sonraki 30 – 60 dakikalık süre içerisinde protein ve karbonhidrat içeren gıdalar tüketmek gerekir.

2 Yorumlar
  1. Derya

    Spor yapanlar icin harika tavsiyeler 😊

    1. Hilal Uslu

      Senin tavsiyelerin bir başka tabii, ben arada bir çeşit olsun diye yazıyorum. Beğendiğine sevindim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.