xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Taht Oyunları – Game of Thrones

0 984

Türkçe’ye Taht Oyunları olarak çevrilen Game Of Thrones,  George R.R. Martin’in yazdığı fantastik roman serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’nın ilk romanı. Roman ilk defa 1996 yılında yayınlandı ve fantazi dalında alınmadık ödül bırakmadı. Bu kadar ödül alınca da yapımcılar tarafından diziye uyarlanması kaçınılmaz oldu haliyle.

George R.R. Martin (Buradaki R.’lerin de ne olduğunu hiçbir yerde bulamadım bulan varsa yazsın.)  bugüne kadar 5 tane kitap yazdı. Bunlar Taht Oyunları, Kralların Çarpışması, Kılıçların Fırtınası,  Kargaların Ziyafeti, Ejderhaların Dansı. Türkçe çevirileri Taht Oyunları tek kitap, diğerleri ise ikişer cilt halinde yayınlandı. Wikipedia’dan öğrendiğime göre de Kış Rüzgarları ve Bahar Rüyası adlı kitaplar henüz yazılmamış.  George R.R. Martin’in 1948 doğumlu olduğunu hesap edersek umalım da seriyi bitirmeden ölmesin.

Serinin dizisi ilk 2011 yılında HBO kanalında yayınlandı. Kitapların yazarı aynı zamanda senaryo ekibinde de yer alıyor. Türkiye’de ise yayın hakkı CNBC-e kanalında.

Kısaca dizinin konusunu anlatmak gerekirse,  bir diyar var ki yaz geldi mi gitmek bilmiyor ama yaz da bizim bildiğimiz yaz değil. Bildiğin kar yağıyor ama diyarda yaz diyorlar. Dizide en çok duyulan şey “Kış geliyor” (Winter is coming)  Yazları bile kar yağdığına göre kışları nasıl geçer artık bilemiyoruz. Ancak bu diyar nifakla çalkalanmaktadır. 7 Krallığın kralı Robert Baratheon dostu Eddad Stark’ı Kral Eli ilan eder. (Yani kralın sağ kolu) Lakin ki kralın karısı Cersei Lannister kendi kardeşiyle ensest ilişki yaşamaktadır ve bir Lennister olarak Starklar’ın Kral Eli olmasını istemez. Tam bu esnada Eddard Stark Cersei Lannister ve kardeşi Jaime Lannister’ın ensest ilişkisini öğrenir ve krala söylemekle tehdit eder. Yine bu esnada Kral Robert bir av gezisine çıkar ve olaylar gelişir.  Diziyi izlememiş ve izleyecek olanlar için daha fazla detay veremeyeceğim ancak şunu söyleyebilirim ki Ned Stark’ın el ilan edilmesiyle Kralın tahtında gözü olanların akıl almaz entrikalarının arasında buluyor.  İşte o saatten sonra artık dostla düşman, at iziyle it izi, sağ ile sol birbirine karışıyor. Bir de yıllar önce krallıktan sürgün edilmiş Targaryen Kardeşler var tabi. Hakikaten soluksuz izlenen bir taht oyunu.

George R. R. Martin’in çok değişik bir kafası var gerçekten. Böyle bir kitabı kurgulamak, onu kitaba dökmek hiç de kolay değil. Ayrıca dizinin yapımcıları da para musluklarını öyle açmışlar ki dizinin oyunculukları, kostümleri, çekilen yerler, efektler kusursuz derecede güzeller.

2015 Nisan ayında dizinin 5. sezonu başlıyor. İMDB puanı 9,5 olan dizi tüm zamanların en iyi dizileri arasında olmasının yanı sıra garip bir rekora daha imza attı. İnternetten en çok indirilen diziler arasında da birinci.  Dizinin internetten indirilme olayı öyle bir hal aldı ki 5. Sezonun ilk 4 bölümü daha Amerika’da yayınlanmadan internete düştü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.