xo porn
sex movies jaxton and sexy blonde tranny aubrey kate love ass fucking.
porndawn.pro sex

Tamam Mıyız? (2013)

0 2.363

Çağan Irmak yönetmenliğinde gelen ‘Tamam mıyız? (2013)’ bedensel engelli İhsan’la oldukça varlıklı olan ailesiyle yollarını ayırmış eşcinsel bir genç olan Temmuz’un arkadaşlığını anlatıyor. İhsan annesine bağımlı olarak yaşamaktadır. Genç adam hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğini düşündüğü hayalleriyle ve annesini yorduğu düşüncesinin ağırlığıyla giderek yaşama küsmektedir. Temmuz ise gay olduğundan dolayı babasından bir tokat yedikten sonra ailesinden ayrılmıştır ve İstanbul Cihangir’de bir evde köpeğiyle beraber yaşamaktadır. Temmuz’un gay kimliğini filmde görsel olarak görmüyoruz; bu durum heykeltıraş ve çizer olan genç adamın sevgilisiyle yaptığı bir konuşma sırasında, karşıdaki sesin erkek sesi olmasıyla anlatılıyor. Mutlu bir ilişkisi olan genç sanatçı sevgilisi tarafından terk ediliyor. Üstüne bir de işten çıkarılınca hayatı alt üst oluyor. Bu dönemdeyken İhsan’la tanışması ikisinin de hayatında birçok değişikliğe yol açıyor.

Tamam mıyız?’ filminin karakterlerinden biri de Beste adında bir genç kız ki kendisi Temmuz’un yakın arkadaşı. Diğer karakterlerse bu iki gencin anneleri ki Temmuz’un annesi oğluna daima destek olan bir kadın. Tek olumsuz karakterin İhsan’ın babası olduğu söylenebilir. Fırsatçı ve vurdumduymaz bir kişiliği olan bu baba oğluyla arasına büyük duvarlar koymuş ve onu umursamıyor. Film hakkındaki eleştirilere bakılırsa karakterlerin melek olarak nitelendirilebilecek kadar iyi olmaları, iki gencin aileleri arasındaki sınıf farkıyla ilgili çatışmaların yüzeysel olarak geçilmesi ve bazı meselelerin yapay bir izlenim uyandıran bir kolaylıkla çözülmesi bir olumsuzluk olarak görünüyor. Yönetmenin başta ‘Kinyas ve Kayra’ olmak üzere Hakan Günday romanlarından esinlenerek ortaya çıkardığı filmin aralarında cinselliği içermeyen bir aşk filizlenen iki genç başrol oyuncusu oldukça başarılı bir performans sergiliyorlar. Filmin ötekileştirilmiş kimlikleri ön plana çıkaran, engelli insanları yok sayan tavrımızı ve onlara yönelik faydasız acıma duygumuzu vurgulayan yanının değerini teslim etmek gerekiyor.

Çağan Irmak’ın filmlerini seven birçok sinemasever filmi artısıyla eksisiyle beğeniyor; kaliteli, özgün ve etkileyici buluyorlar. Filmin ani ve eksiklik duygusu veren bir şekilde bitiverdiği yönünde eleştiriler de mevcut. Kadrodaki isimlerin oyunculuklarının hemen herkes tarafından beğenildiğini eklemek gerekiyor. Genel kanıya göre film Irmak’ın en iyi filmi değil, fakat izlenmeye değer. İki kayıp insanın dostluğunu izlerken boğazınızın düğümlendiği anlar da, güldüğünüz zamanlar da oluyor. Filmin müziklerinin de beğenildiğini ekleyelim.

Saf dostluğun, hayata tutunmanın ve umudun hikayesini anlatan ‘Tamam mıyız? (2013)’ bir buçuk saat sürüyor. Dram türü yapımın oyuncu listesi şöyle: Deniz Celiloğlu, Aras Bulut İynemli, Sumru Yavrucuk, Zuhal Gencer Erkaya, Aslı Enver, Gürkan Uygun ve Uğur Güneş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

chubby hairy slut toys her fuck hole.fapgosu.com
xxxhdfire.com flexi teen doll anal fucked.